تلفن ثابت      56355400-021

تلفن همراه     2845512-0912

واتس آپ

              کولرگازی دست دوم

لوله‌کشی کولرگازی یکی از مهم‌ترین اجزای فرآیند نصب کولرگازی است. در این مقاله، ما تمام اطلاعات مهم در مورد این قطعه مهم را پوشش خواهیم داد، از مدت‌زمانی که معمولاً دوام می‌آورند، کاری که انجام می‌دهند، تا اینکه آیا لوله‌های موجود می‌توانند مجدداً در هنگام تعویض سیستم خود استفاده شوند یا خیر.

 انواع لوله‌های کولرگازی

 کولرهای گازی اسپلیت دارای دو نوع لوله‌کشی مختلف برای مصارف مختلف هستند. لوله‌های مسی وجود دارد و وظیفه اصلی آن‌ها انتقال مبرد در کل سیستم است. لوله‌های تخلیه آب نیز وجود دارد و وظیفه اصلی آن‌ها انتقال آب (رطوبت متراکم) به زهکش‌ها و دور از سیستم شما است.

  • لوله‌های مسی احتمالاً می‌دانید که در کولرگازی اسپلیت دو واحد وجود دارد، یکی در داخل و دیگری در بیرون. لوله‌های مسی دو واحد را به هم متصل می‌کنند تا یک سیستم کولرگازی واحد را تشکیل دهند. وظیفه اصلی انتقال مبرد است. اگر لوله‌ها به‌درستی نصب نشوند، میعان آب در داخل لوله‌ها ایجاد می‌شود و درنهایت باعث نشتی می‌شود. این اغلب به دلیل عایق نادرست یا نصب ضعیف اتصالات لوله رخ می‌دهد. برای جلوگیری از تشکیل آب بیش‌ازحد یا تراکم، عایق‌کاری و نصب مناسب لوله ضروری است. لوله‌های مسی کولرگازی به دو نوع مختلف تقسیم می‌شوند. یکی از کمپرسور مبرد را به کویل های اواپراتور (که سمت سرد سیستم است و کوچک‌تر از سمت گرم است) می‌رساند. هنگامی‌که دستگاه در حال کار است، وقتی آن را لمس می‌کنید، احساس گرما می‌کنید. این خطوط پرفشار هستند و مملو از فریون تحت‌فشار به شکل مایع هستند. لوله‌های دیگر مبرد را از اواپراتور به کمپرسور (سمت گرم با قطر بزرگ‌تر از لوله‌های طرف سرد) برمی‌گردانند. به این خطوط، خطوط مکش نیز می‌گویند. خطوط مکش فریون را به‌صورت گاز منتقل می‌کند. هنگامی‌که خط را لمس می‌کنید، احساس سردی می‌کند و اغلب برای کاهش تراکم عایق‌بندی می‌شود.
  • لوله‌های آب: هیچ نوع یا مارک متمایزی از لوله‌های آب وجود ندارد. بااین‌حال، اکثر آن‌ها از پلاستیک ساخته‌شده‌اند. آن‌ها اغلب در دو اندازه 16 میلی‌متر و 13 میلی‌متر در دسترس هستند.

لوله‌کشی کولرگازی چقدر دوام می‌آورد؟ با ثابت بودن همه فاکتورها، لوله‌کشی تهویه مطبوع می‌تواند از 12 تا 15 سال دوام بیاورد. وقتی می‌گوییم همه عوامل ثابت هستند، منظورمان چیست؟ ما فقط به توانایی یک فرد برای انجام تعمیر و نگهداری منظم موردنیاز واحدها و عناصری که لوله‌ها در معرض آن‌ها قرار می‌گیرند اشاره می‌کنیم. عواملی مانند نگهداری، سطح استفاده و آب‌وهوا می‌توانند بر طول عمر تأثیر بگذارند. به همین دلیل است که برای اطمینان از دوام هرچه بیشتر لوله‌ها، توجه دقیق و جلوگیری از خطر شکستگی لوله‌ها ضروری است.

 هنگامی‌که یک کولرگازی در حال تعویض است، آیا می‌توانید از لوله‌کشی انجام‌شده مجدد استفاده کنید؟ پاسخ مستقیم و کوتاه بله است. بااین‌حال، تنها پس از تمیز کردن صحیح آن‌ها، با استفاده از جدیدترین فناوری تمیز کردن، ممکن است؛ درگذشته زمانی که یک سیستم کولرگازی قدیمی در حال تعویض بود، باید تمام لوله‌ها را نیز جدا می‌کردید. این امر کل فرآیند نصب لوله‌های جدید را گران می‌کرد زیرا بسیاری از فعالیت‌ها شامل شکستن سقف کاذب بود. خوشبختانه، با پیشرفت در فن‌آوری تمیز کردن لوله‌های کولرگازی، این روزها لوله‌های قدیمی نیازی به تعویض ندارند. یک نظافت خوب تمام چیزی است که لازم است. این روش به افراد اجازه می‌دهد تا در پول و زمان صرفه‌جویی کنند. بااین‌حال، این به وضعیت فعلی لوله‌های قدیمی بستگی دارد. تکنسین لوله‌های قدیمی را اندازه‌گیری و آزمایش می‌کند تا تشخیص دهد که آیا استفاده مجدد از آن‌ها بی‌خطر است یا خیر!

چند تصویه مهم هنگام نصب و لوله کشی کولرگازی اسپلیت

نصب کولرگازی‌های اسپلیت بدون کولرگازی در سال‌های اخیر ساده‌شده است. بسیاری از طراحی و ساخت یونیت‌های داخلی و خارجی برای ساده‌سازی هرچه بیشتر آن‌ها برای نصب انجام‌شده است. نصب کنندگان دیگر نیازی به شارژ مبرد ندارند، زیرا هر دو دستگاه قبل از ارسال در کارخانه از قبل شارژ می‌شوند.

محبوبیت این نوع کولرگازی به دلیل هزینه کمتر و نصب و تعمیر و نگهداری آن در سال‌های گذشته افزایش‌یافته است. برخی از اقدامات احتیاطی وجود دارد که تکنسین‌ها باید هنگام نصب اسپلیت انجام دهند.

piping of split airconditioner

 -نصب اسپلیت بدون داکت - یونیت خارجی به‌عنوان واحد متراکم کننده شناخته می‌شود که در آن گرما به بیرون دفع می‌شود. ظرفیت خنک‌کننده دستگاه با افزایش دمای متراکم کاهش می‌یابد، بنابراین حداکثر انتقال گرما به محیط اطراف، ظرفیت بهتری را تضمین می‌کند.

 -تهویه - یونیت خارجی باید در مکانی نصب شود که تهویه مناسب داشته باشد. هرگونه مانعی که هوای تخلیه یا هوای ورودی به دستگاه را مسدود می‌کند را بردارید.

 -اتصال کوتاه - بررسی کنید که هوای گرمی که از کندانسور تخلیه می‌شود توسط دستگاه به داخل کشیده نشود. این به نام اتصال کوتاه هوای تخلیه گرم است. اگر این اتفاق بی افتد، دستگاه به‌طور مؤثر کار نمی‌کند زیرا گرما به‌درستی دفع نمی‌شود.

- فاصله ورودی هوا و تخلیه هوا را از دفترچه راهنمای ارائه‌شده بررسی کنید.

-دقت به شرایط محیط - اگر قرار است فضای باز در نزدیکی کارخانه پالایش نفت، چشمه آب گرم یا منطقه ساحلی نصب شود، محیط ممکن است حاوی مقدار زیادی نفت، گاز سولفید یا نمک باشد که به واحد آسیب می‌رساند. در مواردی از این قبیل، از کارخانه‌ها بخواهید تا تغییراتی را که باید در واحد انجام شود تا در چنین محیط سختی کار کند.

 -نور خورشید - برای کارایی بهتر، از سایبان برای جلوگیری از قرار گرفتن دستگاه در معرض نور مستقیم خورشید استفاده کنید.

-هنگام اتصال لوله‌های مبرد بین واحدهای داخلی و خارجی، مطمئن شوید که آب وارد مبرد نمی‌شود.

گردوغبار - اطمینان حاصل کنید که لوله‌های مسی را در معرض جو قرار ندهید زیرا باعث ورود گردوغبار به لوله‌ها می‌شود. اطمینان حاصل کنید که درپوش‌ها قرارگرفته‌اند زیرا گردوغبار در مدار مبرد می‌تواند باعث گرفتگی لوله مویرگی شود.

 -طول لوله‌کشی - مطمئن شوید که طول لوله‌کشی بین دو واحد در طول توصیه‌شده باشد. اگر لوله‌کشی بیش‌ازحد طولانی باشد، روغن کمپرسور و مبرد نمی‌توانند به‌درستی گردش کنند و درنتیجه باعث کاهش ظرفیت خنک‌کننده می‌شود. حداکثر طول لوله ممکن است بین 15 تا 40 متر باشد.

اگر ارتفاع بین هر دو واحد داخلی و خارجی خیلی زیاد باشد، روغن کمپرسور نمی‌تواند به‌راحتی به کمپرسور برگردد. این کار باعث کاهش عملکرد کمپرسور و کاهش ظرفیت سرمایش یا گرمایش سیستم می‌شود. از ارتفاع توصیه‌شده پیروی کنید. حداکثر ارتفاع ممکن است بین 8 تا 15 متر باشد.

اندازه لوله - اندازه لوله‌ها در مشخصات برای عملکرد بهینه طراحی‌شده است. اندازه‌های اشتباه ممکن است باعث خرابی کمپرسور شود. اندازه لوله‌های مایع معمولی 1/4 اینچ و 3/8 اینچ است درحالی‌که اندازه لوله مکش شامل 5/8 اینچ و 3/4 اینچ است.

 -عایق‌بندی لوله‌ها - مطمئن شوید که لوله‌ها عایق‌بندی شده‌اند تا اتلاف انرژی در جو به حداقل برسد که به‌نوبه خود باعث کاهش ظرفیت خنک‌کننده می‌شود.

 -لوله‌های مایع و گاز - مطمئن شوید که اتصال اشتباهی بین این دو لوله وجود ندارد. اگر اتصال اشتباه باشد، اپراتور در حین خنک شدن یخ می‌زند و باعث چکه آب می‌شود. ظرفیت نیز کاهش می‌یابد و صدای مبرد پر سروصدا شنیده می‌شود.

 -خم‌ها - در حین نصب، سعی کنید تعداد خم‌های لوله را کاهش دهید زیرا مقاومت سیستم با افزایش تعداد خم‌ها افزایش می‌یابد. جریان مبرد را مختل می‌کند و درنتیجه باعث کاهش ظرفیت می‌شود. حداکثر تعداد خم‌ها باید 10 باشد.

 -لوله‌های له‌شده - برای خم کردن لوله‌های مسی از ابزار مناسب استفاده کنید. لوله‌های فرورفته جریان مبرد را محدود می‌کند. این امر باعث یخ زدن لوله‌های مسی می‌شود.

 کمبود مبرد - مطمئن شوید که مقدار مبرد کافی است. کمبود مبرد باعث می‌شود کمپرسور در اثر گرمای بیش‌ازحد آسیب ببیند و ظرفیت آن کاهش یابد. کویل داخلی نیز ممکن است یخ بزند.

 -مبرد مازاد - مصرف بیش از حد مبرد به‌عنوان شارژ بیش از حد نیز شناخته می‌شود. هنگامی‌که این اتفاق می‌افتد، فشرده‌سازی مایع اتفاق می‌افتد و باعث آسیب به صفحه شیر کمپرسور می‌شود. اتصالات برق - هنگام اتصال منبع تغذیه به ترمینال، مطمئن شوید که اتصال محکم است و شل نیست. اتصال سست باعث ایجاد قوس می‌شود که باعث تولید گرما می‌شود. درنتیجه، سیم‌های سربی ممکن است بسوزند. در همان زمان، آمپر در حال اجرا کمپرسور بالا می‌رود زیرا ولتاژ نامی قابل‌دستیابی نیست. کمپرسور دچار اضافه‌بار می‌شود و باعث می‌شود کولرگازی از کار بیفتد.

 -تست نشتی - در طول تعمیر و نگهداری و هنگام بررسی نشتی مبرد، از اکسیژن یا سایر گازهای قابل اشتعال استفاده نکنید. این گازها ممکن است باعث انفجار شوند. گاز توصیه‌شده برای استفاده از نیتروژن یا مبرد هنگام انجام آزمایش نشتی است.

خدمات لوله کشی کولرگازی

فروشگاه آرین کولر خدمات لوله‌کشی توکار برای کولرهای گازی را انجام می‌دهد. حتماً می‌دانید که جهت انجام لوله‌کشی توکار ساختمان، لوله‌کشی کولرگازی بایستی هنگام ساخت ساختمان و قبل از مراحل گچ کاری انجام شود. لوله‌کشی توکار کولرگازی امری مهم و بسیار تخصصی است که انجام آن مستلزم تجربه کافی و تخصص بالا دارد. همچنین در نصب کولرگازی انتخاب لوله مناسب برای نصب اهمیت فراوانی دارد.

لوله بایستی ضخامت کافی را داشته باشد. منظور از ضخامت اصطلاحاً گوشت لوله هست. ضخامت بالای لوله سبب می‌شود که لوله مقاومت بالای در برابر ضربات احتمالی واردشده داشته باشد. اگر لوله مناسب استفاده شود این لوله‌ها پنجاه‌تا صدسال و یا حتی بیشتر عمر خواهند کرد. ضخامت‌های استاندارد لوله ضخامت 030 و 032 هست. در برخی موارد دیده‌شده است که برای نصب کولرگازی از لوله‌هایی باضخامت 020 و 025 استفاده‌شده است که این لوله‌ها کیفیت مناسب را ندارند.

لوله کشی کولرگازی

لوله کشی کولرگازی در ساختمان از چند متر شروع و در ساختمان های بزرگ تا صدها متر انجام می شود.با توجه به اینکه ساخت و ساز آپارتمان در فصول سرد سال بیشتر انجام می شود و در این فصل فعالان ساخت و ساز بیشتر نیاز به خدمات لوله کشی کولرگازی دارند مجموعه آرین کولر تیم ويژه متشکل از نصاب ها و لوله کش های با تجربه و ورزیده کولرگازی دارد که امور مربوط به لوله کشی ساختمان را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

عایق بندی لوله های مسی کولر گازی :

عایق بندی لوله های کولرگازی نیز مسئله دیگری است که باید به صورت کاملا اصولی و صحیح انجام شود .لوله های مسی کولر گازی مدام در معرض تعریق هستند و در صورتی عدم استفاده از عایق مناسب بر روی این لوله ها امکان تعریق و خیس شدن لوله ها و چکه کردن مداوم قطره های آب از لوله وجود دارد .مرکز آرین کولر عایق بندی لوله های کولرگازی را به صورت کاملا اصولی و صحیح و با رعایت کامل اصول استاندارد انجام می دهد.پس از عایق بندی کولرگازی، پلاستیک لوله ای شکلی به نام پرایمر دور تا دور لوله مسی کشیده می شود تا از عایق لوله محافظت شود .

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی


مطالب برگزیده

محصولات پر طرفدار

فروش کولرگازی در تعداد بالا
فروش کولرگازی ایستاده در تعداد بالا برای ادارات ، مدارس و هتل ها

"> فروش کولرگازی در تعداد بالا

فروش کولرگازی ایستاده در تعداد بالا برای ادارات ، مدارس و هتل ها

کولرگازی ogeneral
کولرگازی اوجنرال از دیگر برندهای معتبر کولرگازی می باشد که کیفیت بسیار بالایی دارد و کلیه خدمات تعمیر و فروش و سرویس این برند کولرگازی در مرکز آرین کولر انجام می شود.

"> کولرگازی ogeneral

کولرگازی اوجنرال از دیگر برندهای معتبر کولرگازی می باشد که کیفیت بسیار بالایی دارد و کلیه خدمات تعمیر و فروش و سرویس این برند کولرگازی در مرکز آرین کولر انجام می شود.

ملاقات در دفتر

hide   آدرس: تهران- اسلامشهر-خیابان امام موسی کاظم -جنت ششم -پلاک 1 واحد 1

hideشماره تماس: 09122845512

021-56355400

 whatsapp

از طریق لینک واتس اپ با مدیریت در ارتباط باشید

ساعت کاری آرین کولر

hideشنبه-۴شنبه------- ۸ صبح - 12 شب

hide پنج شنبه ------------ ۸ صبح - 10 شب

hideجمعه ------------------ 8 صبح تا 10 شب

طراح سایت

   http://sitevaseo.ir  سایت: