hide

021-56355400

09122845512   کولرگازی نو و دست دوم

              کولرگازی دست دوم

بخاری‌برقی در مقابل کولرگازی سرما-گرمایی - این تصمیمی است که اغلب مشتریانی که به دنبال راه‌حل گرمایشی عالی هستند، از ما می‌خواهند تا آن را بررسی کنیم. درحالی‌که یک بخاری‌برقی ممکن است انتخاب واضحی برای ماه‌های سرد به نظر برسد، کولرهای گازی دارای طیف وسیعی از مزایای هستند که اغلب آن‌ها را به گزینه‌ای کارآمدتر و مؤثر تبدیل می‌کند

اما تفاوت کولرگازی با بخاری چیست؟ برای ارائه اطلاعاتی در موردبحث بخاری‌برقی و کولرگازی سرماگرمایی، اجازه دهید نگاهی به تفاوت‌های این دو بیندازیم. بخاری‌برقی با تبدیل انرژی الکتریکی (یعنی الکتریسیته) به انرژی گرمایی کار می‌کند. بخاری‌های برقی الکتریسیته را از طریق یک مقاومت عبور می‌دهند تا جریان الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل کنند. بخاری‌های تابشی، نفتی و فضایی همگی مانند بخاری‌های برقی کار می‌کنند. در مقام مقایسه، یک دستگاه کولرگازی سرما گرمایی یک پمپ حرارتی است که گرمای آزاد را از هوای بیرون می‌گیرد و آن را به داخل اتاق رها می‌کند. این دستگاه با استفاده از چرخه تبرید معکوس کار می‌کند، به‌این‌ترتیب مایع سردی به نام مبرد را از یک سیم‌پیچ خارجی عبور می‌دهد تا گرما را از هوای بیرون جذب کند. مبرد توسط یک کمپرسور، از طریق محفظه‌ها به داخل یک کندان سور پمپ می‌شود، که هوا را گرم می‌کند و آن را فشرده می‌کند تا هوای گرم ایجاد شود. سپس این هوای گرم توسط یک فن در اطراف اتاق به گردش درمی‌آید. هنگامی‌که این فرآیند کامل شد، مبرد خنک می‌شود و به مایع تبدیل می‌شود و چرخه دوباره شروع می‌شود. سیستم‌های تهویه مطبوع چرخه معکوس در سیستم‌های تهویه مطبوع دیواری، کنسول زمینی و کانالی موجود هستند.

سیستم تهویه مطبوع چرخه معکوس - مزایا و معایب همه‌کاره، کم‌مصرف و ارزان برای کارکرده.

درواقع کولرگازی چرخه معکوس سه برابر بیشتر از بخاری‌برقی کارایی دارد. ازآنجایی‌که بخاری‌های برقی برق را به گرما تبدیل می‌کنند، نسبت توان به گرما یک‌به‌یک دارند. یعنی برای هر دو کیلووات گرما به 2 کیلووات برق نیاز دارید. در مقایسه، یک دستگاه تهویه مطبوع چرخه معکوس قادر است گرما را از هوای بیرون جذب کند و به ازای هر 2 کیلووات گرما، برق موردنیاز خود را به 0.6 کیلووات توان الکتریکی کاهش می‌دهد.

خصوصیت گرما – سرمایی کولرگازی: کولرگازی خاصیت گرام سرمایی دارد. یعنی در فصول سرد و گرم پاسخگوی نیاز شما خواهد بود؛ درحالی‌که واضح است که بخاری صرفاً در فصول گرم کاربرد دارد.

-تنظیم دمای محیط به‌صورت مساوی: کولرگازی سرما و گرما را به‌صورت مساوی در محیط پخش می‌کند؛ درحالی‌که بخاری‌های الکتریکی یا گازی این قابلیت را ندارند.

- کنترل ترموستات کولرگازی تضمین می‌کند که برق در اثر گرمای بیش‌ازحد هدر نمی – کولرگازی آپشن های فراوانی برای تنظیم و استفاده بهینه دارد. تایمرهای داخلی به این معنی است که کولرگازی را می‌توان تنظیم کرد تا 30 دقیقه قبل از اینکه زنگ ساعت شما در صبح به صدا درآید، روشن شود. سیستم‌های تهویه مطبوع چرخه معکوس مدرن معمولاً دارای فیلترهای تصفیه‌کننده هوا هستند تا از گردوغبار و سایر مواد حساسیت‌زا در اطراف اتاق جلوگیری کنند و آن‌ها را گزینه خوبی برای افراد مبتلابه آسم و آلرژی می‌کند.

 معایب

 اما نکات منفی برای کولرگازی سرما-گرمایی وجود دارد که باید در نظر داشت. به‌طور مشخص: آن‌ها باید توسط یک متخصص نصب شوند. واحد خارجی بسته به‌جایی که قرار می‌گیرد، می‌تواند ارزش زیبایی‌شناختی خانه شمارا کاهش دهد.

مقایسه مزایا و معایب بخاری‌برقی با کولرگازی: برخلاف کولرگازی سرما-گرمایی، بخاری‌های برقی فقط یک کار را انجام می‌دهند و معمولاً برای انجام آن به انرژی بیشتری نیاز دارند. اگر قصد دارید بیشتر روزها در زمستان از بخاری خود استفاده کنید، احتمالاً معایب آن بیشتر از مزایای آن است.

 بخاری‌های برقی را می‌توان به‌راحتی در خانه جابجا شوند. این بخاری‌ها به‌عنوان واحدهای مستقل موجود است و نیازی به نصب ندارد.

هزینه نگهداری بخاری کم است اما مصرف انرژی بالایی دارند. مصرف انرژی این بخاری‌ها سه برابر بیشتر از کولرگازی‌های سرما گرمایی هستند (با حرارت خروجی یکسان).

 بخاری گرما را به‌صورت ناهماهنگ توزیع می‌کند. به این معنی که اغلب در نزدیکی بخاری گرم و در بقیه اتاق سرد است. پس از خاموش شدن بخاری، اتاق به‌سرعت خنک می‌شود. این می‌تواند باعث مشکلات ایمنی شود. به‌عنوان‌مثال، یک بخاری‌برقی 2 کیلوواتی می‌تواند مدارهای الکتریکی را اضافه‌بار کند (مخصوصاً در خانه‌های قدیمی) و به‌طور بالقوه باعث آتش‌سوزی می‌شود. سطوح بالای گرمای تابشی نزدیک به بخاری همچنین می‌تواند باعث آتش گرفتن مواد اطراف مانند لباس یا پرده شود، درحالی‌که خود بخاری بسیار داغ می‌شود که می‌تواند آن را به گزینه‌ای خطرناک تبدیل کند اگر بچه‌های کوچک دارید.

هزینه بخاری در مقابل تهویه مطبوع - کدام‌یک برنده است؟ با توجه به اینکه قیمت برق همچنان برای اکثر خانوارها هزینه قابل‌توجهی است، احتمالاً از خود می‌پرسید که کدام گزینه در چالش هزینه بخاری در مقابل تهویه مطبوع برنده می‌شود. کولرگازی سرما گرمایی به دلیل بهره‌وری انرژی بالا به‌طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از شمارنده بخاری‌برقی خود هستند.

جنگ روسیه و اوکراین: یخچال‌ها، AC، لوازم الکترونیکی به‌زودی گران‌تر می‌شوند اگرچه قیمت لوازم‌خانگی و لوازم الکترونیکی چندین بار در یک سال گذشته افزایش‌یافته است. طبق برخی برآوردها، اکثر برندهای پیشرو قیمت لوازم‌خانگی و الکترونیک را در یک سال گذشته 15 تا 30 درصد افزایش داده‌اند.

اگر در تابستان امسال قصد خرید کولرگازی دارید، ممکن است مجبور شوید برای راحتی خود هزینه بیشتری بپردازید. با عمیق‌تر شدن بحران در اوکراین، تولیدکنندگان پیشرو اقلام بادوام مصرف‌کننده مانند تلویزیون‌های هوشمند، کولرگازی یا یخچال‌ها نسبت به دور دیگری از افزایش قیمت‌ها ظرف چند هفته هشدار می‌دهند. با پیشروی بیشتر نیروهای مسلح روسیه در قلب همسایه اوکراین، قیمت مواد خام کلیدی مانند مس، آلومینیوم، فولاد و پلاستیک، جدای از تورم کلی، اکنون تهدیدی برای افزایش هزینه برای اقلام کالاهای سفید است. این امر باعث شده است که شرکت‌هایی مانند Godrej Appliances، Usha International و سازنده تلویزیون Superplastronics از مصرف‌کنندگان بخواهند که اگر می‌خواهند مقداری پول پس‌انداز کنند، خرید خود را متوقف کنند.

جنگ میان روسیه و اوکراین بازارهای فراوانی را تحت تأثیر قرار داده. از بازار مواد غذایی تا سوخت و انرژی و نقل‌وانتقال همه تحت تأثیر این جنگ قرارگرفته‌اند. روزبه‌روز شاهد نوسان و افزایش قیمت در حوزه‌های مختلف اقتصاد هستیم. متأسفانه بر پایه پیش‌بینی کارشناسان این جنگ ممکن است چند سال ادامه داشته باشد.

 با توجه به تنش فزاینده بین روسیه و اوکراین، بازار کالا به‌زودی شاهد افزایش بیشتر قیمت خواهد بود. این تنش‌ها پیش‌ازاین قیمت نفت خام، آلومینیوم و مس را در میان قیمت‌های دیگر کالاها به بالاترین حد در چند سال اخیر رسانده است. در صورت تشدید بیشتر درگیری، قیمت سنگ‌آهن و فولاد نیز ممکن است افزایش یابد. هرچند که مجموعه آرین کولر در حال حاضر موجودی فراوانی از محصولات کولرگازی دارد، ممکن است بلافاصله افزایش قیمتی روی قیمت AC ما تأثیری نداشته باشد. بنابراین ماه اردیبهشت و خرداد زمان مناسبی برای خرید مصرف‌کنندگان کولرگازی از ما است.

سیستم‌های HVAC بزرگ‌ترین بار مصرف‌کننده انرژی در ساختمان‌های مسکونی و تجاری هستند. به همین دلیل، اقدامات بهره‌وری انرژی که تهویه مطبوع را هدف قرار می‌دهند، می‌توانند به‌صرفه جویی عمده‌ای دست یابند. بااین‌حال، ارتقاء HVAC که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود، نباید بر کیفیت محیط داخلی خانه تأثیر بگذارد، یا می‌تواند باعث ناراحتی و مشکلات سلامتی شود. در محیط‌های تجاری، این نیز تأثیر منفی بر بهره‌وری دارد. هوش مصنوعی کاربردهای امیدوارکننده‌ای در تهویه مطبوع دارد، زیرا می‌تواند هم بهره‌وری انرژی و هم کیفیت محیط داخلی را بهبود بخشد. هوش مصنوعی می‌تواند متغیرهایی مانند جریان هوا، دما و رطوبت را بهینه کند - کیفیت هوا را با کمترین مصرف انرژی ممکن حفظ کند.

کنترلHVAC :یک چالش فنی کنترل مؤثر یک سیستم HVAC دشوار است زیرا شرایط ساختمان همیشه در حال تغییر است. جنبه‌های زیر را در نظر بگیرید: دمای بیرون همیشه در حال تغییر است و بر گرمایش یا سرمایش موردنیاز برای حفظ دمای مناسب داخلی تأثیر می‌گذارد. مردم همیشه در حال ورود و خروج از ساختمان هستند و این بر نیازهای تهویه و کنترل دما تأثیر می‌گذارد. فعالیت‌های انجام‌شده در داخل خانه نیز بر نیازهای HVAC تأثیر می‌گذارد. به‌عنوان‌مثال، یک آشپزخانه تجاری به تهویه و خنک‌کننده بیشتری نسبت به یک دفتر کار با همان اندازه نیاز دارد. نیازهای تهویه، گرمایش و سرمایش یک ساختمان همیشه در حال تغییر است. فقط یک سیستم کنترل هوشمند می‌تواند تمام این داده‌ها را در زمان واقعی پردازش کند و سیستم HVAC را بر اساس آن تنظیم کند.

 یک سیستم تهویه مطبوع با کنترل‌های دستی به دلیل شرایط کاری متغیر نمی‌تواند به اوج عملکرد برسد. کنترل‌های هوشمند برای سیستم‌های تهویه هواسازها انرژی کمتری نسبت به تهویه مطبوع و بخاری‌های فضایی مصرف می‌کنند. بااین‌حال، جریان هوای بیرون ارائه‌شده به یک ساختمان بر نیازهای گرمایش و سرمایش تأثیر می‌گذارد. به‌عنوان‌مثال، اگر یک سیستم تهویه جریان هوا را در طول زمستان افزایش دهد، گرمای بیشتری برای حجم بیشتری از هوای سرد بیرون موردنیاز است. هنگامی‌که سیستم تهویه جریان هوا را در تابستان افزایش می‌دهد، همین امر در مورد تهویه مطبوع نیز صدق می‌کند. بسیاری از ساختمان‌ها دارای سیستم‌های تهویه هستند که همیشه در جریان هوای کامل کار می‌کنند. به دلایلی که قبلاً توضیح داده شد، این نشان‌دهنده اتلاف عمده انرژی است.

 هنگامی‌که کنترل‌های تهویه دارای هوش مصنوعی باشند، می‌توانند جریان هوای مطلوب موردنیاز ساختمان را تعیین کنند. این سیستم همچنین می‌تواند تعداد ساکنان ساختمان و غلظت آلاینده‌های کلیدی هوا مانند VOCs و ذرات معلق را ردیابی کند. تهویه بیش‌ازحد نشان‌دهنده اتلاف انرژی است، درحالی‌که تهویه کم برای کیفیت هوای داخل خانه مضر است. کنترل تهویه باهوش مصنوعی به جلوگیری از هردوی آن‌ها کمک می‌کند. تنها یک شرط مهم وجود دارد: سیستم تهویه هرگز نباید جریان هوا را کمتر از حداقل مقدار موردنیاز قوانین ساختمانی محلی کاهش دهد. بهینه‌سازی گرمایش و تهویه مطبوع فضا کنترل‌های هوشمند در انواع کولرگازی‌ها باهوش مصنوعی داخلی وجود دارد. درنتیجه صرفه‌جویی در مصرف انرژی صرفاً با ارتقاء تجهیزات قدیمی قابل‌انتظار است. بااین‌حال، بهبود عملکرد زمانی امکان‌پذیر است که از کنترل‌های هوشمند برای کل سیستم HVAC استفاده شود. همان‌طور که کنترل‌های تهویه باید مصرف انرژی و کیفیت هوا را متعادل کنند، کنترل‌های گرمایش و سرمایش نیز باید مصرف انرژی و آسایش انسان را متعادل کنند. بر اساس مطالعه‌ای که توسط آزمایشگاه ملی لارنس برکلی (LBNL) انجام شد، بهره‌وری انسان در حدود 21 تا 22 درجه سانتی گراد به اوج خود می‌رسد. با افزایش یا کاهش دما، شروع به ایجاد ناراحتی می‌کند. هنگامی‌که درجه حرارت شدیدتر می‌شود، برای سلامتی مضر و درنهایت تهدیدکننده زندگی می‌شود. با انحراف دما از محدوده ایدئال، کیفیت محیط داخلی (IEQ) به‌تدریج بدتر می‌شود.

 چگونه هوش مصنوعی می‌تواند با معیارهای بهره‌وری انرژی به هم‌افزایی دست یابد؟ زمانی که هوش مصنوعی به ترکیب اضافه شود، اقدامات بازده انرژی می‌تواند مؤثرتر شود و به‌صرفه جویی بیشتری دست یابد. دو نمونه از ارتقاهای HVAC که باهوش مصنوعی بهتر کار می‌کنند، اکونومایزرهای کنار هوا و هواکش‌های بازیابی انرژی هستند. اکونومایزرهای Airside می‌توانند در برخی از آب‌وهواها در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند. هنگامی‌که هوای بیرون دارای دما و رطوبت مناسب برای "خنک کردن رایگان" است، اکونومایزر نرخ تهویه را افزایش می‌دهد و درعین‌حال خروجی تهویه مطبوع را کاهش می‌دهد. در مصرف برق صرفه‌جویی می‌شود زیرا فن‌ها نسبت به تهویه مطبوع هزینه کمتری دارند. کنترل‌های هوشمند می‌توانند اکونومایزر کنار هوا را برای به حداکثر رساندن این صرفه‌جویی بهینه کنند. تهویه بازیابی انرژی نیز با تهویه هوشمند به هم‌افزایی می‌رسد. وقتی جریان هوای بیرون بهینه شود، از اتلاف انرژی ناشی از گرمایش یا خنک کردن هوای اضافی جلوگیری می‌شود. سپس سیستم ERV می‌تواند گرما رابین هوای تغذیه و هوای خروجی مبادله کند و بار کاری HVAC را حتی بیشتر کاهش دهد. ERV هم با تهویه مطبوع و هم با گرمایش فضا کار می‌کند: هوای داخل خانه در تابستان هوای بیرون را از قبل خنک می‌کند و در زمستان هوای بیرون را پیش گرم می‌کند. گواهینامه‌های ساختمانی مانند LEED و WELL دارای الزامات عملکردی سخت برای گرمایش، سرمایش و تهویه هستند. کنترل‌های خودکار باهوش مصنوعی می‌توانند به برآورده کردن این الزامات، بهینه‌سازی عملکرد سیستم‌های HVAC کمک کنند.

کولرگازی شما به‌خوبی آفتاب سوزان تابستان را با وزش هوای خنک آرام می‌کند. اما آیا می‌دانستید که هوای سرد و آرامش‌بخش می‌تواند به پوست شما آسیب برساند؟ بیایید نگاهی دقیق‌تر به اثرات منفی تهویه مطبوع بر روی پوست شما بیندازیم.

 کولرهای گازی تمایل دارند رطوبت را در محیط‌های داخلی به‌طور بی‌رویه از بین ببرند. این بدان معناست که آن‌ها همچنین رطوبت را از پوست شما می‌کشند. که باعث می‌شود لایه‌های بیرونی پوست شما بسیار خشک شود. درنهایت، لایه‌های داخلی تحت تأثیر قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند پوست شما احساس کشیدگی، پوسته پوسته شدن و خارش داشته باشد.

 کاهش تولید روغن پوست

پوست شما به‌طور طبیعی روغن‌هایی تولید می‌کند که برای سلامت و بافت آن مفید است. تهویه هوا دمای محیط اطراف شمارا کاهش می‌دهد. درنتیجه، تولید عرق کاهش می‌یابد و باعث می‌شود سموم در پوست شما باقی بماند. تولید روغن نیز کاهش می‌یابد و منجر به پوستی کدر، کم آب و ناسالم می‌شود.

 اختلالات پوستی

 خشک شدن مداوم پوست می‌تواند باعث درماتیت شود. اگر قبلاً یک بیماری پوستی مانند روزاسه، پسوریازیس یا اگزما دارید، تهویه هوا می‌تواند آن را تشدید کند.

 پیری زودرس پوست

کولرگازی همچنین می‌تواند پوست شما را زود پیر کند. پوست شما با از دست دادن رطوبت خود شروع به چروکیدن می‌کند. درنتیجه خواص کشسانی آن کاهش می‌یابد. عدم جایگزینی آبی که به‌طور مداوم از بافت‌های پوست شما خارج می‌شود، منجر به خشکی پوست می‌شود که مستعد چین‌وچروک شدن است.

 نحوه مبارزه با اثرات کولرگازی بر روی پوست

خبر خوب این است که شما مجبور نیستید تهویه هوا را فدای محافظت از پوست خود کنید. نکات زیر را دنبال کنید:

 فیلترهای تهویه مطبوع خود را هر چهار تا شش هفته یک‌بار عوض کنید.

 روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشید.

 به‌طور مرتب از یک مرطوب‌کننده استفاده کنید تا رطوبت ازدست‌رفته پوست شما را جایگزین کند.

هر زمان که قصد دارید از تهویه مطبوع خود برای مدت طولانی استفاده کنید، یک رطوبت ساز راه‌اندازی کنید.

 این خطری است که کندانسورهایی که بر روی دیوار بیرونی نصب‌شده‌اند و همچنین کولرگازی‌های پنجره‌ای، می‌توانند ایجاد کنند. بدترین اتفاق ممکن این است این تجهیزات بر روی عابران سقوط کند.

لازم است بدانید که درصورتی‌که این تجهیزات از ساختمان شما سقوط که و به فرد یا اموال کسی آسیب وارد کند، شما پاسخگو خواهید بود. همچنین در کنار مالک، احتمالاً نصاب کولرگازی نیز باید در این زمینه پاسخگو باشد.

فروش فوری 2 عدد کولرگازی                         

فروش فوری دو عدد کولرگازی ال جی 12000 و 24000

کاملاً سالم و نو

نصب و لوله کشی رایگان در تهران

گارانتی 6 ماهه

aryancooler.com14010211 4

چهاردانگه از شهرهای مهم جنوب تهران است. در کنار شهرک‌های مسکونی فراوان در این شهر، شرکت‌ها و مراکز تجاری فراوانی در این شهر فعالیت دارند. شهرک صنعتی چهاردانگه یکی از شهرک‌های مهم تهران نیز در این منطقه واقع است. بالطبع این حجم بالا از ساکنیم و مراکز تجاری نیاز به محصولات و خدمات متنوعی دارند. کولرهای گازی ازجمله محصولات محبوب و پرطرفدار در چهاردانگه است. ما انواع محصولات کولرگازی را باقیمت‌های متنوع در شهر چهاردانگه ارائه می‌کنیم.

ازجمله محصولات ما برای فروش در شهر چهاردانگه کولرگازی‌های اسپلیت، کولرگازی‌های ایستاده، کولرگازی داکت اسپلیت، کولرگازی پنجره‌ای و کولرگازی پرتابل است.

خدمات کولرگازی در چهاردانگه

ما همه خدمات کولرگازی در چهاردانگه را انجام می‌دهیم. خدمات ما شامل سرویس، تعمیر و نگهداری، نصب و خرید کولرگازی دست‌دوم هست.

ما به دلیل نزدیکی به چهاردانگه قادر هستیم خدمات کولرگازی را در اسرع وقت و کمترین زمان ممکن ارائه کنیم.

 

راهنمای خرید کولرگازی جدید

خرید کولرگازی یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است. شما باید مطمئن شوید که نه‌تنها موردی را خریداری می‌کنید که برای خانه یا محل کار شما مناسب باشد، بلکه با سبک زندگی شما نیز مناسب است. برخی از عواملی که باید قبل از خرید کولرگازی در نظر بگیرید اندازه واحد، کیفیت واحد، ویژگی‌ها و نوع سیستم است. ما این راهنمای مفید را گردآوری کرده‌ایم که به 7 اشتباه رایج خریداران هنگام خرید کولرگازی اشاره می‌کند. امیدواریم بامطالعه این مطلب از این اشتباهات پرهزینه اجتناب کنید.

1-خرید واحدی که برای اتاق شما خیلی بزرگ است: واضح‌ترین جزئیاتی که خریداران هنگام انتخاب یک کولرگازی جدید نادیده می‌گیرند، اندازه فضایی است که قرار است خنک شود. بخشی از دلیلی که مجموعه آرین کولر ارزیابی‌های رایگان خانه‌ها و مشاغل را انجام می‌دهد این است که شخصاً تعیین کنیم که واحد شما برای خنک کردن بهینه خانه شما به چه مقدار نیرو نیاز دارد. عوامل زیادی در انتخاب واحد اندازه مناسب دخیل هستند. ممکن است شما کولرگازی بزرگ‌تر از حد نیاز خود بخرید؛ در این صورت شما پول زیادی را هم در خرید اولیه و هم برای هزینه‌های برق مستمر هدر خواهید داد. این کولرگازی با رسیدن سریع به دمای مناسب خاموش می‌شود و با افزایش مجدد دوباره روشن می‌شود و انرژی زیادی را در این فرآیند هدر می‌دهد. همچنین بر رطوبت کلی اتاق تأثیر می‌گذارد و هوا را برای همه ناخوشایند می‌کند. به‌عنوان یک دستورالعمل کلی، شما بین 1 تا 1.5 کیلووات ظرفیت برق در هر 10 مترمربع فضا نیاز دارید. این بدان معنی است که یک فضای 60 مترمربعی احتمالاً به یک دستگاه تهویه مطبوع با توان 6-9 کیلووات نیاز دارد. این رقم مواردی مانند ارتفاع سقف شما، تأثیر پنجره‌ها و درها و عایق‌بندی کلی ساختمان را در نظر نمی‌گیرد. بااین‌حال، این‌یک راه مفید برای تشخیص اینکه آیا در مسیر درستی هستید یا کاملاً خارج از خط است. یک ارزیابی حرفه‌ای کامل می‌تواند به شما بگوید که چگونه ویژگی‌های فضای شما بر تصمیم خرید بهینه شما تأثیر می‌گذارد.

2- خرید کولرگازی که برای اتاق شما خیلی کوچک است

برخی از افراد اشتباه عکس بالا را مرتکب می‌شوند و فکر می‌کنند که یک واحد کوچک‌تر همچنان می‌تواند برای یک اتاق بزرگ خوب کار کند، اگر فقط یک محیط سردتر را انتخاب کنند و اجازه دهند کمی بیشتر کار کند. این نه‌تنها زمانی که منتظر دستگاهی با اندازه نامناسب هستید تا کار بسیار بزرگی را انجام دهد، بسیار خسته‌کننده می‌شود، بلکه به این معنی است که پراکندگی هوای خنک در اطراف اتاق به‌طور مزمن ناسازگار خواهد بود. ناحیه نزدیک‌ترین اتاق به واحد به‌طور قابل‌توجهی سردتر از هر جای دیگری خواهد بود و سایر مناطق با هوای کمتری که گردش می‌کند به طرز عجیبی گرم خواهند بود. همان‌طور که کولرگازی شما در تلاش است تا دمای کل اتاق را پایین بیاورد، شما انرژی زیادی مصرف می‌کنید و به‌سرعت بخش‌های متحرک زیادی را که به آن وابسته است، از بین خواهید برد. واحدهای کوچک‌تر ممکن است در ابتدا ارزان‌تر باشند، اما برای خنک کردن اتاق‌های بزرگ تصمیم‌گیری بلندمدت ضعیفی هستند. وقتی هزینه‌های برق بالا، نیاز بیشتر به تعمیرات و کوتاه شدن طول عمر را در نظر بگیرید، در درازمدت پول بسیار بیشتری پرداخت خواهید کرد. تنها راه هوشمندانه برای انجام آن این است که بفهمید برای اتاق خاصی که می‌خواهید به چه اندازه/قدرت ایدئال نیاز دارید و سپس هر اتاق را با همان بررسی دقیق ارزیابی کنید.

3- خرید سیستم بی‌کیفیت یا کارکرده

حتی ساده‌ترین کولرهای گازی، قطعات مهندسی بسیار پیچیده‌ای دارند. چیزهای زیادی وجود دارد که ممکن است به خطا برود و مانع از آن شود که آن‌طور که باید کار کند یا اصلاً اجرا نشود. کندان سور، فن، فیلترها و چندین قطعه مهم دیگر ممکن است در طول دوره‌های فعالیت بیش‌ازحد یا عدم فعالیت، گیرکرده، اعوجاج یا ناکارآمد شوند. هنگامی‌که یک کولرگازی مستعمل را از شخص دیگری خریداری می‌کنید، هیچ راهی برای بررسی تاریخچه دستگاه یا وضعیت هیچ‌یک از قطعات مهم آن ندارید. ممکن است به تعمیر و نگهداری گران‌قیمت نیاز داشته باشد. همچنین، تغییرات در مقررات به این معنی است که نصب برخی از سیستم‌های تهویه مطبوع که مطابق با EER فعلی (رده‌بندی‌های بهره‌وری انرژی) نیستند، غیرقانونی است. ماشینی که به‌خوبی نگهداری نشده باشد به‌طور ناکارآمد کار می‌کند و باعث می‌شود قبض انرژی شما به‌شدت بالا برود. همچنین هر بار که یک متخصص مجبور به بیرون آمدن شود تا ببیند چه مشکلی دارد، صورت‌حساب‌های تعمیر زیادی دریافت خواهید کرد. کولرگازی باید به‌عنوان یک ارتقاء برای خانه شما در نظر گرفته شود و نه صرفاً به‌عنوان یک‌راه حل سریع برای یک اتاق گرم. شما مدیون خانه یا کسب‌وکار خود و خانواده یا نیروی کار خود هستید. پس زمان و پول خود را برای تهیه یک ماشین درجه‌یک که در شرایط بکر قرار دارد، سرمایه‌گذاری کنید. اگر از قبل برنامه‌ریزی نداشته باشید یا تمایلی به خرید بهتر برای شروع نداشته باشید، اغلب راه‌حل‌های ارزان‌قیمت، در درازمدت گران‌ترین راه‌حل‌ها هستند.

4-نادیده گرفتن ویژگی‌های ضروری/مناسب

فراتر از اصول اولیه توانایی تهویه مطبوع شما برای خنک کردن یک اتاق، چندین ویژگی اضافی وجود دارد که هنگام خرید باید در نظر بگیرید. اینکه کدام‌یک را می‌خواهید به ترجیحات و شرایط خاص شما بستگی دارد. اگر از ویژگی خاصی که نمی‌دانستید مهم است چشم‌پوشی کنید، ممکن است پشیمان شوید. همچنین نمی‌خواهید برای چیزی که هرگز از آن استفاده نخواهید کرد بیش‌ازحد پول پرداخت کنید، بنابراین احتیاط و اطلاعات دقیق حیاتی است. یک واحد باکیفیت باید دارای سیستم تصفیه هوای پیشرفته باشد. مزایای هوای پاک‌تر بسیار زیاد است و در طول زمان می‌تواند کیفیت زندگی شمارا در خانه و محل کار تا حد زیادی بهبود بخشد. همیشه باید قبل از خرید در مورد سیستم فیلتر هوای واحد پرس‌وجو کنید. دیگر ویژگی‌های بسیار مطلوبی که باید در نظر بگیرید مواردی مانند کنترل سرعت فن سفارشی، کنترل از راه دوردستی و امکان قرار دادن دستگاه بر روی تایمر است. این‌ها ممکن است تجملات غیرضروری به نظر برسند، اما می‌توانند توانایی شمارا در استفاده، تنظیم و لذت بردن از واحد خود تا حد زیادی افزایش دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند از مشکل رایج فراموش کردن خاموش کردن کولر هنگام خروج از اتاق جلوگیری کنند. این کار طول عمر دستگاه را تا حد زیادی افزایش می‌دهد و قبض انرژی شمارا کاهش می‌دهد. واحد تهویه مطبوع شما باید مانند هر افزودنی اصلی و طولانی‌مدت به فضای زندگی شما رفتار شود. معمولاً ارزش آن را دارد که برای لوازم جانبی مناسب که عملکرد آن را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد، کمی بیشتر بپردازید. توانایی انتخاب دقیق زمان، نحوه و مکان عملکرد کولرگازی به شما کمک می‌کند تا از داشتن آن لذت ببرید و بیشترین سود را برای پول خود داشته باشید. ازآنجایی‌که نصب تهویه مطبوع در خانه شما یک فرآیند بسیار مهم است، بهتر است در اولین بار دستگاه مناسب را تهیه کنید تا اینکه سعی کنید همه‌چیز را چند سال بعد و زمانی که آماده دریافت چیز بهتری هستید ارتقا دهید و تغییر دهید.

 5-سیستم اسپلیت در مقابل سیستم‌های کانالی

سیستم‌های اسپلیت دارای یک یونیت داخلی و یک واحد خارجی با لوله‌کشی و اتصال الکتریکی این دو هستند. سیستم‌های تهویه مطبوع اسپلیت، می‌توانید در هر زمان فقط یک اتاق را خنک‌کنید. اگر فقط چند اتاق کلیدی کوچک در خانه برای خنک کردن دارید، عالی است. این گزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه تر از نصب یک واحد کانالی است که در آن بیشتر سیستم هدر می‌رود. خرید و نصب سیستم‌های اسپلیت ارزان‌تر است، بنابراین اغلب راحت‌ترین گزینه هستند. هنگام انتخاب این گزینه، مطمئن شوید که درهای اتاق‌هایی که خنک نمی‌شوند را ببندید تا جریان هوای خنک به اتاق‌های گرم متوقف شود. شاید فکر کنید عاقلانه است که با داشتن یک سیستم اسپلیت برای خنک کردن چندین اتاق در یک‌خانه، کمی پول پس‌انداز کنید. این تصور اشتباه تقریباً همیشه ثابت می‌کند که هدر دادن عظیم انرژی گران‌قیمت است و کنترل بسیار کمتری بر نحوه خنک‌کردن خانه‌تان به شما می‌دهد. این‌یک تلاش کوته بینانه برای صرفه‌جویی در هزینه سخت‌افزار و نصب است که منجر به خنک شدن خانه بسیار ضعیفی می‌شود. هوشمندانه‌ترین کار در بیشتر موارد این است که برای هر اتاق مجزایی که می‌خواهید در خانه خود خنک شود، یک واحد داخلی مجزا داشته باشید. این به شما امکان می‌دهد از تهویه مطبوع فقط درجایی که قصد دارید استفاده کنید یا دمای متفاوتی را برای هر اتاق تنظیم کنید استفاده کنید؛ به‌خصوص اگر افراد مختلف ترجیحات خود رادارند. این‌یک روش بسیار کارآمدتر برای اطمینان از اینکه هیچ‌چیز هدر نمی‌رود و سیستم تهویه مطبوع شما بیش‌ازحد کار نمی‌کند است. درواقع، این دلیل اصلی ترجیح دادن تهویه مطبوع اسپلیت به سیستم تهویه مطبوع مرکزی است.

 واحدهای کانالی دارای یک واحد بیرونی بزرگ هستند که هوای خنک شده را از طریق کانال‌های انعطاف‌پذیر بزرگ در سقف به خروجی‌های اتاق‌های جداگانه می‌دمد.

 6-آماده نبودن محیط

 تنها یک عنصر اصلی برای خنک نگه‌داشتن هوای خانه شما در هر زمان از سال است. اگرچند قدم اساسی برای بهبود بقیه قسمت‌های خانه خود در کنار نصب کولرگازی خود بردارید، اثربخشی آن افزایش می‌یابد. ایجاد یک فضای عایق‌تر به این معنی است که واحد تهویه مطبوع شما برای پایین آوردن دمای هوای داخل یا حفظ آن در آنجا خیلی سخت کار نخواهد کرد. حتی اگر نمی‌خواهید دیوارهای خانه خود را اصلاح کنید، چیزهای کوچکی مانند بستن فضاهای زیر درها یا پنجره‌ها و همچنین پوشش پنجره‌ها که در آن نور مستقیم خورشید وجود دارد می‌تواند به کارآمدتر کارکردن سیستم و کاهش انرژی کمک کند. استفاده آماده‌سازی قبلی همچنین به معنای دانستن پیچیدگی‌های طراحی خانه شما است. تعدادی از عوامل، به‌عنوان‌مثال، زمانی که نور خورشید به سطح سقف برخورد می‌کند، بر اینکه سیستم اسپلیت یا کانالی برای شما بهتر است، تأثیر می‌گذارد. قدرتی که به آن نیاز خواهید داشت یک نکته دیگر است. برخی از تابلوهای برق نیاز به ارتقاء دارند تا فضایی برای نصب تهویه مطبوع فراهم شود. یک اتاق ممکن است تقریباً تمام نور خورشید را در طول روز جذب کند یا دارای یک پنجره بزرگ باشد که نسبت به بقیه خانه به توجه بیشتری از تهویه مطبوع نیاز دارد. شاید شما حتی نیازی به خنک‌کننده در هر اتاق نداشته باشید. اگر این موارد را قبل از شروع در نظر نگیرید، احتمالاً مجبور خواهید شد تغییرات گران‌قیمتی را بعداً در مسیر ایجاد کنید.

7-عدم دریافت ارزیابی سفارشی

 علیرغم تمام اطلاعاتی که در مورد انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب برای خانه شما وجود دارد، تنها یک‌راه وجود دارد که واقعاً بدانید که در حال انتخاب ایدئال هستید. اگر «خانه خود را به‌عنوان قلعه خود» و برای کیفیت زندگی خود ضروری می‌دانید، منطقی است که در نصب تهویه مطبوع که برای چیدمان منحصربه‌فرد خانه شما و روشی که قصد استفاده از آن رادارید، کوشا باشید. رفتن به دنبال راه‌حل‌های عمومی هرگز ایده خوبی نیست: این بزرگ‌ترین و رایج‌ترین اشتباهی است که مردم هنگام خرید کولرگازی مرتکب می‌شوند. اگر قصد خرید کولرگازی برای خانه خود رادارید و نمی‌خواهید دچار اشتباهات بزرگی شوید که برای خریداران رایج است، از شما می‌خواهیم با ما تماس بگیرید یا برای ما پیام بگذارید. 09122845512 با این شماره می‌توانید مستقیماً با مدیریت مجموعه تماس بگیرید. ما بهترین و ایدئال‌ترین راهکارها را برای شما پیشنهاد خواهیم کرد.

مطالب مرتبط

کولرگازی در تهران

کولرگازی داکت اسپلیت در تهران

داکت اسپلیت نوعی سیستم تهویه مطبوع است که هم می‌تواند هوای محیط را خنک کند و هم دمای آن را افزایش دهد. بنابراین می‌توان از آن در فصول گرم و سرد سال استفاده کرد. این سامانه به کانال اسپلیت نیز معروف است. نصب کولرگازی‌های داکت اسپلیت برای مکان‌های بزرگ با تعدادی اتاق یا طبقات مجزا مقرون‌به‌صرفه تر است. این نوع کولرگازی مشتریان زیادی در شمال شهر تهران دارد.

برای آگاهی بیشتر مشتریان، تفاوت کولرگازی داکت اسپلیت با کولرگازی‌های اسپلیت را در زیر ذکر می‌کنیم.

تفاوت بین کولرگازی داکت اسپلیت و کولرگازی اسپلیت

اگر قصد دارید کل یک‌خانه یا محل کار را خنک‌کنید، انتخاب اصلی این است که آیا از کولرگازی اسپلیت کانالی یا دیواری استفاده کنید. هردوی آن‌ها برای خنک نگه‌داشتن فضای شما کار بسیار خوبی انجام می‌دهند، اما تفاوت‌های زیادی بین این دو وجود دارد.

 کولرگازی داکت اسپلیت (کانالی) چیست؟

کولرهای گازی داکت اسپلیت (کانالی) در محل کار، مراکز خرید و سایر مناطق بزرگ رایج هستند، اما برای خانه نیز به‌طور فزاینده‌ای رایج هستند. آن‌ها شامل یک مکان مرکزی هستند که در آن هوا تصفیه می‌شود، سپس توسط فن‌ها از طریق سیستم مجاری و به هر اتاق ارسال می‌شود. سیستم‌های تهویه مطبوع کانالی برای نگه‌داشتن مناطق وسیع در دمای یکنواخت عالی هستند.

 کولرگازی اسپلیت دیواری چیست؟

سیستم اسپلیت دیواری با تهویه مطبوع کانالی با داشتن یک کمپرسور و یونیت داخلی مجزا برای هر منطقه‌ای که در حال خنک شدن است (به‌غیراز سیستم‌های اسپلیت چند پنل که چندین یونیت داخلی متصل به واحد خارجی دارند) متفاوت است. یونیت‌های داخلی و خارجی به‌جای کانال با لوله‌کشی به هم متصل می‌شوند. یکی از مزایای اصلی این نوع تهویه مطبوع این است که به شما امکان می‌دهد دمای هر اتاق را کنترل کنید (اگرچه ویژگی Ultima ActronAir که در محدوده پلاس و پلاتینیوم موجود است، به شما امکان می‌دهد همین کار را با سیستم تهویه مطبوع کانالی خود انجام دهید).

نصب کدام‌یک راحت‌تر است؟

درحالی‌که هردوی این سیستم‌ها اساساً تحت اصول یکسانی کار می کنند، نصب بسیار متفاوت است. تهویه مطبوع کانالی نیاز به کانال‌کشی در کل خانه، دریچه‌های نصب‌شده در هر اتاق و همچنین واحد مرکزی نصب‌شده در بیرون دارد. به دلیل کار گسترده نصب این نوع کولرگازی نسبت به کولرگازی اسپلیت سخت‌تر است. نصب سیستم‌های اسپلیت آسان‌تر است زیرا واحدهای داخلی به‌جای کانال‌کشی با لوله‌کشی متصل می‌شوند. خانه شما همچنان باید با سوراخ‌هایی که برای لوله‌کشی ایجادشده‌اند اصلاح شود، اما این اهمیت کمتری نسبت به کانال‌کشی دارد. هر اتاق به‌جای دریچه‌هایی که واحدهای مجرای دارند، یک واحد اواپراتور روی دیوار نصب می‌شود.

 وقتی تجهیزات و هزینه‌های نصب را در نظر می‌گیرید، سیستم‌های کانالی معمولاً گران‌تر هستند، به‌ویژه برای کاربردهای کوچک‌تر. با بزرگ‌تر شدن ساختمان، این هزینه‌ها معکوس می‌شوند و یک سیستم کانالی ارزان‌تر از نصب یک سیستم اسپلیت در هر منطقه خواهد بود.

 هزینه‌های جاری و کارایی:

اگرچه سیستم‌های کانالی معمولاً هزینه بیشتری دارند، اما معمولاً در خنک کردن مناطق بزرگ نسبت به سیستم‌های اسپلیت کارآمدتر هستند. در بیان این مطلب، کارایی واحدهای مرکزی از مقیاس آن‌ها ناشی می‌شود. اگر خانه شما در اکثر مواقع فقط به یک منطقه کوچک خنک‌کننده (مانند اتاق‌خواب) نیاز دارد، و کل خانه به‌ندرت خنک می‌شود (مانند شنبه‌شب که مهمان‌ها می‌آیند)، داکت اسپلیت گزینه مناسبی برای شما نیست.

نگهداری و نظافت:

برای اینکه سیستم تهویه مطبوع شما به‌طور مؤثر کار کند و عمر آن طولانی شود، باید تمیز نگهداری شود. مراقبت نکردن از آن منجر به افزایش قبض برق می‌شود و حتی می‌تواند خطراتی برای سلامتی خانواده شما ایجاد کند. بسیاری از مردم نمی‌دانند که تهویه مطبوع اگر به‌درستی نگهداری نشود، می‌تواند باکتری‌ها و بیماری‌ها را گسترش دهد. یک کولرگازی کانالی باید هرساله توسط یک متخصص بازرسی شود. آن‌ها می‌توانند سیستم را بررسی کنند تا ببینند که آیا به‌طور مؤثر کار می‌کند و آیا نیاز به تعمیر دارد یا خیر. فیلترها باید حداقل دو بار در سال تعویض شوند تا مطمئن شوید که زباله‌ها به‌درستی جمع می‌شوند. همچنین خود باید به‌طور منظم چک کنید تا مطمئن شوید که سیستم به‌خوبی کار می‌کند. اگر متوجه صداهای عجیب‌وغریب شدید یا احساس کردید که به‌درستی کار نمی‌کند، توصیه می‌کنیم با یک متخصص تماس بگیرید تا سیستم را بررسی کند.

 درحالی‌که بسیاری از سیستم‌های اسپلیت خود را حفظ می‌کنند، بهترین کار این است که مرتباً یک متخصص را برای بازرسی آن‌ها بیاورید. آن‌ها می‌توانند چیزهایی را انتخاب کنند که یک صاحب‌خانه معمولی هرگز نمی‌خواهد، مشکلات را قبل از تبدیل‌شدن به فاجعه برطرف کنند و همچنین مطمئن شوند که واحد شما در اوج عملکرد کار می‌کند. سیستم‌های اسپلیت نیز باید فیلترهای خود را به‌طور منظم تمیز کنند. واحدها و کویل ها نیز باید به‌طور منظم تمیز شوند تا مطمئن شوید که سیستم به‌طور مؤثر کار می‌کند.

 زیبایی‌شناسی:

ازنظر زیبایی‌شناختی، این سیستم‌ها کاملاً متفاوت هستند. هردوی آن‌ها دارای واحدهایی در بیرون هستند که اکثر صاحبان خانه تمایل دارند آن‌ها را خارج از دید و اغلب پشت نرده‌ها نصب کنند. خروجی کولرگازی‌های داکت اسپلیت در داخل، یک سیستم مجرای تقریباً نامرئی است - تنها راهی که می‌توانید از وجود آن مطلع شوید این است که دریچه‌ها یا کنترل‌کننده روی دیوار را ببینید. از سوی دیگر، سیستم‌های اسپلیت بیشتر به چشم می‌آیند زیرا واحدهای داخلی آن‌ها جعبه‌های مستطیلی هستند که روی دیوارها نصب می‌شوند. هرچند این مورد را بسیاری از افراد نادیده می‌گیرند بااین‌حال این پنل ها گاهی اوقات می‌توانند چالش‌هایی را در دکوراسیون ایجاد کنند.

مجموعه آرین کولر خدمات فروش، نصب و سرویس کولرگازی‌های داکت اسپلیت را در تهران و سراسر کشور انجام می‌دهد.

 

 

مطالب مرتبط

کولرگازی در تهران

در خانه‌های مدرن همیشه لوله‌هایی لازم برای استفاده از کولرگازی نصب می‌شود. این لوله‌ها برای رفت‌وبرگشت گاز بین کندانسور و پنل تعبیه می‌شوند. درصورتی‌که این لوله‌های هنگام ساخت خانه به‌صورت توکار نصب شود، پس از تکمیل خانه تنها نیاز به نصب کندانسور و پنل است و تنظیمات لازم است.

اما در خانه‌هایی با معماری قدیمی ممکن است این لوله‌کشی‌ها انجام‌نشده باشد. برای نصب کولرگازی در این خانه دیوارها باید به‌اندازه لازم کنده‌شده ولوله‌های موردنیاز کولرگازی از آن عبور داده شوند. یکی از مواردی که ممکن است افراد را از نصب کولرگازی اسپلیت منصرف کند، نیاز به کنده‌کاری و شکافت دیوار است. کنده‌کاری دیوار می‌تواند کل منزل شمارا تحت تأثیر قرار دهد و روزهای ناخوشایندی را برای شما ایجاد کند؛ هرچند کندن دیوار ذر این شرایط عمری است که حتماً باید انجام شود، اما سرعت عمل و تمیزکاری نصاب‌ها می‌تواند میزان کثیف شدن خانه و مدت‌زمان موردنیاز برای نصب را به‌شدت کاهش دهد. همچنین این کنده‌کاری می‌تواند به سیم‌های برق توکار یا لوله‌کشی‌های آب آسیب بزند.

ما کنده‌کاری‌های موردنیاز برای نصب کولرگازی را در مدت‌زمان کوتاه و با رعایت اصول کامل ایمنی و در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهیم.

این سؤال مهمی است که هر خریداری قبل از خرید با آن مواجه می‌شود؟ برای اینکه فروشنده پاسخ مناسب به این سؤال دهد، مشتری خود باید به سه سؤال مهم پاسخ دهد؛ اولی اینکه فضای محیطی که قصد دارد در آن کولرگازی نصب کند چقدر است. و دوم چه میزان بودجه برای خرید کولرگازی در نظر گرفته است. و سؤال سومی که برخی مواقع از اولویت کمتری برخوردار است می‌تواند این باشد که چه برندی مدنظر مشتری است.

می‌دانیم کولرگازی‌ها اندازه‌های متفاوتی دارند؛ اندازه کولرگازی تأثیر مستقیم بر قیمت آن دارد. هراندازه‌ای برای خنک کردن فضای خاصی مناسب است. برای مثال فضایی برای به وسعت 12 متریک کولرگازی 9000 مناسب است و برای فضایی به وسعت 30 تا 50 متر کولرگازی 18000 موردنیاز. پس در درجه اول باید فضا و محیطی که قصد دارید خنک شود را مشخص کنید.

در مرحله بعدی باید به این سؤال پاسخ دهید که چقدر بودجه برای خرید کولرگازی در نظر گرفته‌اید. شاید بر اساس محیط نیاز به یک کولرگازی 30000 داشته باشید اما بودجه شما تنها به‌اندازه خرید یک کولرگازی 12000 باشد. در این شرایط ممکن است به فکر خرید کولرگازی دست‌دوم بیافتید. اما ما پیشنهاد دیگری داریم. خرید اقساطی کولرگازی نو می‌تواند گزینه مناسبی در این شرایط باشد.

در پایان تمایل به خرید چه برندی دارید. افراد متمول همیشه تمایل به خرید برندهای شناخته‌شده و باکیفیت دارند. اما اگر پول مشتری کافی نباشد این مورد ممکن است اولویت کمتری پیدا کند؛ البته مشتری باید همیشه دق داشته باشد که بازار کولرگازی مملو از کولرهای تقلبی و با برندهای بی‌کیفیت است. بنابراین حتی در صورت کمبود بودجه نباید به خرید کولرهایی با برندهایی فیک یا برندهایی که قطعات و لوازم جانبی آن‌ها در بازار وجود ندارد تن دهد.

این سه سؤال تقریباً تکلیف شمارا برای خرید روشن می‌کند. با طرح این سه مورد هر فروشنده‌ای می‌توان به‌خوبی شمارا برای خرید کولرگازی مناسب راهنمایی کند. و درنهایت توصیه می‌کنیم که همواره قبل از خرید با چند فروشنده معتبر صحبت کنید و از آن‌ها مشورت بگیرید.

کولرگازی ممکن است به دلایل مختلفی خراب شود یا کیفیت کارکرد آن کاهش یابد. در این صورت نیاز هست که کولرگازی مورد تعمیر قرار گیرد. اما آیا همیشه تعمیرات به‌صرفه است؟ آیا با تعمیر کولرگازی می‌توان با خیال راحت برای مدت طولانی از آن استفاده کرد یا بلافاصله امکان بروز مشکل دیگری وجود دارد؟ این سؤالی هست که خود تا حدودی می‌توانید برای آن پاسخی بیابید.

اولین نکته‌ای که باید دقت کنید، مدت‌زمان کارکرد کولرگازی است. اینکه کولرگازی شما چقدر عمر دارد و چند سال مورداستفاده قرارگرفته، می‌تواند تکلیف شما را برای هزینه کردن برای تعمیر روشن کنید. اگر کولرگازی شما سال‌ها استفاده و فرسوده شده باشد، در صورت بروز مشکلات اساسی تعمیر آن ایده مناسبی نیست. هزینه کردن برای تعمیر کولرگازی‌های فرسوده دور ریختن پول است؛ زیرا پس از فاصله کوتاه از تعمیر ممکن است مجدد خراب شود. همچنین کولرگازی‌های فرسوده کیفیت مناسب و هوای مطلوبی ارائه نمی‌دهند. اگر کولرگازی شما فرسوده است بهترین کا در این شرایط خرید کولرگازی جدید است.

اما اگر کولرگازی شما نو و جدید است و طول عمر کوتاه یا متوسطی دارد، در صورت خرابی تعمیر آن ایده خوبی است.

ماندن بیش‌ازحد در مقابل کولرگازی می‌تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد. در طول ماه‌های گرم‌تر تابستان، ممکن است بیشتر زمان خود را در محیط‌هایی با کنترل دمای مصنوعی بگذرانیم. قرار گرفتن بیش‌ازحد و در دمای پایین در این شرایط می‌تواند مضراتی برای سلامتی شما داشته باشد. در زیر برخی از این موارد را ذکر می‌کنیم.

بی‌حالی: تحقیقات نشان داده است که ممکن است در افرادی که در خانه یا محل کار خود کولرگازی دارند، سستی غیرقابل توضیحی رخ دهد. این اغلب در محیط‌هایی رخ می‌دهد که کولرگازی در دمای بسیار پایین تنظیم‌شده است. سعی کنید کولر را در دمای بالاتر تنظیم کنید.

کم‌آبی بدن: کولرهای گازی هوا را خشک می‌کنند. هوای اتاق از روی کندانسور می‌گذرد و آن را خنک می‌کند. با سرد شدن، بخارآب موجود در هوا نیز سرد شده و قطرات آب را تشکیل می‌دهد. این آب روی کندانسور جمع می‌شود و سپس اجازه می‌دهد تا از سیستم خارج شود. اگر در محیطی با رطوبت بالا زندگی می‌کنید و می‌خواهید سطح رطوبت موجود در هوا را کاهش دهید، عالی است. اما اگر زمان زیادی را در هوای خشک بگذرانید، می‌تواند شما را نیز خشک کند. ما دائماً به‌عنوان بخشی از عملکردهای فیزیولوژیکی طبیعی، رطوبت محیط اطراف خود را از دست می‌دهیم. همچنین، اگر در یک محیط خنک هستید، ممکن است تمایل مشابهی برای دوباره پر کردن سطح مایعات خود نداشته باشید. اگر به‌طور مرتب مایعات را برای جایگزینی آبی که از دست می‌دهیم ننوشیم، دچار کم‌آبی می‌شویم. کم‌آبی بدن می‌تواند باعث ایجاد طیفی از مشکلات ازجمله سردرد، خستگی، خشکی لب‌ها، خشکی پوست و احساس سبکی سر شود.

پوست خشک یا خارش‌دار: اگر افراد زمان زیادی را در یک محیط کنار کولرگازی بگذرانند، ممکن است متوجه شوند که علائم خاصی ممکن است ایجاد شود. این ممکن است شامل خشکی پوست و خارش پوست باشد. اغلب خشکی پوست می‌تواند باکم آبی بدن همراه باشد، اما می‌توان آن را به عوامل دیگری نیز نسبت داد. یکی از دلایل احتمالی می‌تواند پاسخ به آلاینده‌های موجود در هوای ساختمان باشد.

سردرد: سردرد می‌تواند یک مشکل رایج برای افرادی باشد که زمان زیادی را در مقابل کولرگازی می‌گذرانند. ازآنجایی‌که محیط خشک می‌شود، افراد ممکن است دچار کم‌آبی شوند. هنگامی‌که سطح مایعات در بدن کمتر از حد مطلوب باشد، مغز می‌تواند به‌طور موقت منقبض یا منقبض شود و درنتیجه واکنش درد در غشای اطراف مغز ایجاد شود.

مشکلات تنفسی: افرادی که مقدار قابل‌توجهی از زمان خود را در فضاهای مقابل کولرگازی می‌گذرانند، در مقایسه با افرادی که زمان کمتری در فضاهای دارای کولرگازی هستند، معمولاً علائم تنفسی فوقانی، به‌ویژه در بینی و گلو را تجربه می‌کنند. این علائم معمولاً شامل انسداد بینی، خشکی گلو یا رینیت است. رینیت زمانی است که غشای مخاطی داخل بینی تحریک‌شده و ملتهب می‌شود. علائم رینیت می‌تواند شامل عطسه، آبریزش بینی و ایجاد مخاط بیش‌ازحد در پشت بینی و گلو باشد.

بیماری‌های عفونی: تحریک غشاهای مخاطی، همراه با هوای خشک مطبوع، می‌تواند منجر به خشک شدن مخاط شما شود. مخاط به‌عنوان یک‌لایه محافظ عمل می‌کند که قادر به جلوگیری از ویروس‌ها و باکتری‌ها است. این می‌تواند شما را آسیب‌پذیرتر کند. همچنین یک باکتری بسیار خطرناک و بالقوه کشنده وجود دارد که باعث بیماری لژیونر می‌شود این باکتری در کولرگازی‌های بزرگ رشد می‌کند.

آلرژی و آسم: طیف وسیعی از محرک‌های هوای داخل خانه برای آسم وجود دارد. اگر فیلترهای کولرگازی به‌طور منظم تمیز شوند و دستگاه به‌درستی کار کند، می‌تواند به کاهش تعداد مواد آلرژی‌زا در هوا کمک کند. بااین‌حال، اگر فردی زمان زیادی را در داخل خانه سپری کند، در معرض طیف وسیعی از محرک‌های بالقوه، ازجمله کنه‌های گردوغبار و مواد شیمیایی قرار می‌گیرد. با رطوبتی که می‌تواند در واحد تهویه مطبوع جمع شود، پتانسیل رشد کپک وجود دارد و هاگ‌ها می‌توانند توسط جریان هوا در واحد پخش شوند. این می‌تواند واکنش‌های آلرژیک را در بسیاری از افراد ایجاد کند یا حتی باعث حمله آسم شود کولرگازی‌های خودرو بدترین متخلف برای گردش گردوغبار، کپک و بیماری هستند. تحقیقات نشان داد که انواع مختلفی از کپک‌ها در اکثر خودروها رشد می‌کنند. همچنین ممکن است این مشکل ناشی از دود وسایل نقلیه در نزدیکی باشد که در هنگام پارک کردن، واحدهای تهویه مطبوع خود را نیز کار می‌کنند.

سازگاری با هوای سرد: با قرار دادن مداوم کولرگازی در دمای سردتر، به این دما عادت می‌کنید. این بدان معناست که وقتی نیاز به انجام کاری در خارج از منزل با دمای واقعی هوادارید، بدن شما ممکن است بسیار تحت استرس قرار گیرد. حتی در روزهایی که درجه حرارت بالا بوده است، مرگ‌ومیر نیز وجود داشته است. همچنین متوجه خواهید شد که بدن شما با تنظیم از سرد به گرم و سپس بازگشت به محیط سرد مبارزه می‌کند. بهتر است سعی کنید تهویه مطبوع خود را در دمای معقول نگه‌دارید تا اختلاف دمای زیادی را تجربه نکنید.

منبع: وب سایت https://www.everlastingairheatingcooling.com

خطرات زیادی در ارتباط با راه‌اندازی یک کولرگازی قدیمی وجود دارد. اگر کولرگازی شما علائم فرسودگی و پارگی را نشان می‌دهد، کارکرد کولرگازی قدیمی در خانه با خطرات زیادی همراه است. علاوه بر اینکه یک کولرگازی قدیمی مستعد خرابی و کاهش کارایی است، قطعاً مانند یک کولرگازی آکبند کار نمی‌کند. یک واحد تهویه مطبوع کاملاً جدید می‌تواند گران باشد و یک سرمایه‌گذاری مالی قابل‌توجه است. اما بسیاری از مردم تمایلی به استفاده از کولرگازی جدید ندارند، به‌خصوص اگر کولر فعلی شما چندان بد به نظر نمی‌رسد. شاید خودتان را متقاعد کرده باشید که برای صرفه‌جویی در هزینه و دردسر، مدتی دیگر با کولرگازی قدیمی کنار بیایید.

 بااین‌حال، خطرات زیادی برای نگهداری کولرگازی قدیمی وجود دارد. در زیر 8 خطر کولرگازی قدیمی وجود دارد که ممکن است شمارا متقاعد کند تا در اسرع وقت آن را با یک کولرگازی جدید تعویض کنید:

 

 1-کولرگازی قدیمی و باکتری: دمای بالا باعث می‌شود این سیستم‌های تهویه مطبوع محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها باشند. نه‌تنها یک تهویه مطبوع قدیمی باراندمان کمتری کار می‌کند، بلکه خطرات سلامتی قابل‌توجهی درراه اندازی یک واحد کولرگازی قدیمی وجود دارد. باران و دمای گرم این سیستم‌های تهویه مطبوع را به محل رشد باکتری‌ها تبدیل می‌کند. واحدهای قدیمی تمایل به ایجاد باکتری، قارچ و گرده در طول زمان‌دارند. این میکروارگانیسم‌ها در طول دوره‌ای که سیستم در حال استفاده است، به افزایش خود ادامه می‌دهند. اگرچه همه انواع قارچ‌ها نمی‌توانند عفونت ایجاد کنند، انواع خطرناک زیادی وجود دارد که راه خود را به جریان هوا و مجاری ورودی باز می‌کنند. برای به حداقل رساندن این خطرات قدیمی کولرگازی، تمیز کردن و نگهداری معمولی باید به‌طور منظم انجام شود.

2- خطرات سلامت تنفسی مربوط به کولرگازی: کولرگازی قدیمی مشکلات تنفسی از قبل موجود را حتی بدتر می‌کند. درحالی‌که بسیاری از افراد دارای سیستم ایمنی قوی و سالم هستند، اما همه نمی‌توانند کیفیت هوای ضعیف را تحمل کنند. برای افرادی که از شرایط پزشکی مانند برونشیت یا آسم رنج می‌برند، یک واحد کولرگازی قدیمی می‌تواند تهدیدی برای سلامت آنها باشد. آن‌ها می‌توانند بسیار مستعد ابتلا به عفونت‌های ریوی یا شعله‌ور شدن آسم باشند. ازآنجایی‌که واحد کولرگازی شما هوا را در کل خانه شما فشار می‌دهد، انتشار باکتری‌ها در هوا آسان است و کیفیت هوا را کاهش می‌دهد. اگر آن‌ها به‌طور مداوم این سموم مضر را برای مدت طولانی تنفس کنند، فقط مشکلات تنفسی قبلی آن‌ها را بدتر می‌کند.

oldairconditionercausesickness

3-تخریب لایه اوزون: کولرگازی‌های قدیمی ممکن است حاوی مبردهای تخریب‌کننده لایه ازن باشند. بسیاری از سیستم‌های تهویه مطبوع در خانه‌های قدیمی‌تر از یک دهه سیستم‌های اصلی هستند. واحد AC شما می‌تواند قدیمی‌تر از وسایل آشپزخانه فعلی شما باشد و به‌احتمال‌زیاد قدیمی‌تر است. درحالی‌که بسیاری از فناوری‌های قدیمی حاوی مواد شیمیایی فراری هستند که برای محیط‌زیست وحشتناک هستند؛ این کولرگازی‌ها همچنین برای مصارف خانگی ناایمن هستند. در چند سال گذشته، تعداد زیادی از این واحدهای قدیمی به‌تدریج ازکارافتاده‌اند، اما بسیاری از خانه‌های قدیمی هنوز دارای کولرهای قدیمی هستند که حاوی مواد شیمیایی مضر هستند. سیستم‌های تهویه مطبوع مدرن حاوی مواد خنک‌کننده دوستدار محیط‌زیست و ازون هستند.

4- کولرهای قدیمی در معرض خطر آتش‌سوزی هستند یک کولرگازی قدیمی باسیم کشی برق تخریب‌شده ممکن است یک خطر بزرگ آتش‌سوزی باشد. صرف این واقعیت که کولرگازی شما قدیمی است به این معنی است که احتمالاً دارای قطعات منسوخ‌شده است، مانند فن‌های شکسته یا لوله‌های گرمایش معیوب. اگر این قطعات به‌درستی کار نکنند، ممکن است گرمای بیش‌ازحد در سیستم AC شما جمع شود و باعث افزایش دما تا حد خطرناکی شود. این احتمال آتش گرفتن سیستم شمارا افزایش می‌دهد. سیم‌کشی برق در سیستم‌های تهویه مطبوع نیز به‌مرورزمان خراب می‌شود. سیم‌کشی اغلب درجایی در داخل کولرگازی پنهان است و بررسی آن را برای شما دشوار می‌کند. ازآنجایی‌که تشخیص آنها سخت است، این مسائل می‌توانند به‌راحتی موردتوجه قرار نگیرند.

old air conditioner can cause of fire

5- بیماری ناشی از کولرگازی قدیمی: تجمع میکروارگانیسم‌های موجود در هوا در واحدهای تهویه مطبوع قدیمی می‌توانند بیماری‌زا باشند. اگر تابه‌حال وارد ساختمانی شده‌اید و احساس می‌کنید که احساس بیماری در شما ایجاد می‌کند، پدیده‌ای به نام "سندرم ساختمان بیمار" را تجربه کرده‌اید. این بیماری با طیفی از علائم نامرتبط ازجمله تحریک پوست، سردرد، مشکلات تنفسی، احتقان بینی و خستگی همراه است. سندرم ساختمان بیمار به دلیل تجمع میکروارگانیسم‌های موجود در هوا در واحدهای تهویه مطبوع ایجاد می‌شود. برخی از افراد نسبت به سایرین نسبت به این اثرات حساس‌تر هستند، به‌خصوص اگر بیماری از قبل وجود داشته باشد.

6- تهویه مطبوع قدیمی با قبض برق بالا برابر است: قبض برق کولرگازی قدیمی بیشتر از کولرگازی نو است. علاوه بر خطر فیزیکی یک کولرگازی قدیمی، خطرات مالی نیز قابل‌ذکر است. هر چه کولرگازی قدیمی‌تر شود، بازده انرژی آن کمتر می‌شود. قبض برق کولرگازی 10 ساله بیشتر از کولرگازی تازه نصب‌شده است. واحدهای تهویه مطبوع جدیدتر در مصرف انرژی کارآمدتر هستند. برخی از این واحدهای تهویه مطبوع جدید مجهز به ویژگی‌های صرفه‌جویی در انرژی هستند که در زمان نصب تهویه مطبوع فعلی کشف نشده بودند. تعویض واحد AC قدیمی خود به این معنی است که از ویژگی‌های پیشرفته‌ای لذت می‌برید که باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما در قبوض آب و برق می‌شود.

8- دما می‌تواند غیرقابل‌تحمل شود: دمای خانه شما ممکن است به دلیل یک کولر قدیمی غیرقابل‌تحمل شود. منطقی است که کولرهای قدیمی ممکن است مانند گذشته کار نکنند و این درست است. به دلیل عواملی مانند فرسودگی و پارگی، یک کولرگازی قدیمی نمی‌تواند مانند گذشته کار کند. این بدان معناست که دمای خانه شما می‌تواند بسیار غیرقابل‌تحمل شود، چه خیلی گرم یا خیلی سرد. جدا از اینکه خانه شمارا ناراحت می‌کند، یک کولر قدیمی به این معنی است که شما برای راه‌اندازی سیستمی هزینه می‌کنید که کاری را که برای آن ساخته‌شده است انجام نمی‌دهد. در این صورت سرمایه‌گذاری در واحد جدید بهترین گزینه خواهد بود.

 8-کولرهای قدیمی راحت‌تر خراب می‌شوند: یک کولرگازی قدیمی مستعد خرابی مداوم خواهد بود. حتی اگر واحد AC شما در 20 سال گذشته به‌خوبی کارکرده است، بهانه‌ای برای حفظ آن نیست. همان‌طور که تهویه مطبوع قدیمی می‌تواند حاوی انواع سموم، مواد شیمیایی و غیره باشد. واحد تهویه مطبوع شما برای همیشه دوام نمی‌آورد. پس از سال‌ها تلاش متوالی، درنهایت قطعات به یک صورت شروع به فرسودگی می‌کنند. برخی از این تعمیرات ممکن است جزئی باشند، درحالی‌که برخی دیگر می‌توانند بسیار جدی‌تر و شدیدتر باشند. درهرصورت، صرف هزینه برای تعمیر مداوم یک واحد تهویه مطبوع قدیمی عاقلانه نیست. بهتر است کولر قدیمی را دور بریزید و سیستم را به‌طورکلی تعویض کنید.

increase damage

 

لینک منبع:https://climateexperts.ca/blog/8-old-air-conditioner-dangers-and-potential-hazards

 چرا کولرگازی مهم است؟ تهویه مطبوع اهداف مختلفی را انجام می‌دهد و آن‌ها را به یک وسیله بسیار مهم در خانه یا محل کار تبدیل می‌کند. یک متخصص تعمیر تهویه مطبوع و گرمایش به کاربر این امکان را می‌دهد که یک سیستم تهویه مطبوع را که به‌درستی کار می‌کند حفظ کند، اما برای کسانی که قبلاً سیستمی نصب نکرده‌اند، مزایای بی‌شماری وجود دارد که ابتدا باید آن‌ها را درک کنند.

 کولرگازی گرمای تولیدشده توسط لوازم‌خانگی را مدیریت می‌کند. علاوه بر گرمای تولیدشده توسط بدن انسان، تهویه مطبوع می‌تواند گرمای تولیدشده توسط وسایل کامپیوتری و سایر ماشین‌آلات را معکوس کند. تجهیزات الکتریکی، حتی وسایل کوچک مانند قهوه ساز، به‌تدریج دمای یک اتاق را افزایش می‌دهند. یک ملک کوچک خیلی سریع‌تر گرم‌تر می‌شود و املاک تجاری بزرگ صرفاً به دلیل استفاده زیاد از وسایل الکتریکی در حال استفاده، افزایش دما را تجربه خواهند کرد. با استفاده از یک واحد تهویه مطبوع، صاحب‌ملک می‌تواند دمای راحت حدود 20 درجه سانتی‌گراد را حفظ کند و رطوبت اضافی را می‌توان از هوا حذف کرد تا اطمینان حاصل شود که رطوبت در حدود 50٪ است.

کولرگازی کیفیت هوا را بهبود می‌بخشد واحدهای تهویه مطبوع نه‌تنها سطح مناسبی از رطوبت و درجه حرارت را حفظ می‌کنند، بلکه کیفیت هوا را نیز بهبود می‌بخشند. کولرگازی هوای فیلتر شده و تمیز را در یک ملک به گردش درمی‌آورند. این هوای تمیز عاری از هرگونه ذرات کثیفی از خارج، عاری از گردوغبار اضافی و حتی عاری از باکتری‌هایی است که از درها و پنجره‌ها وارد می‌شوند. این هوای فیلتر شده، محیط سالم‌تر و تمیزتری را ایجاد می‌کند که نه‌تنها برای کودکان و خانواده‌ها، بلکه برای محیط‌های تجاری که در آن افراد زیادی ساعت‌ها در روز باهم کار می‌کنند، ایدئال است.

 بهبود کارایی انسانی: کارایی انسانی نیز می‌تواند به‌شدت افزایش یابد. مطالعات نشان می‌دهد که شرایط یک محیط کاری به‌طور قابل‌توجهی میزان کارآمدی یک کارگر را تغییر می‌دهد. با تهویه مطبوع می‌توان شرایط جوی راحت‌تری را باهدف راحت‌تر و کارآمدتر ساختن فرد ایجاد کرد. در دماهای گرم، فرد سریع‌تر خسته می‌شود. همین امر در محیط‌های گرم و مرطوب نیز صادق است، به همین دلیل است که یک واحد تهویه مطبوع می‌تواند ابزار ارزشمندی برای صاحبان املاک تجاری باشد.

 تعمیر و نگهداری مداوم ضروری است برای دارندگان سیستم تهویه مطبوع، خدمات تعمیر و نگهداری مداوم تهویه مطبوع و گرمایش کاملاً ضروری است. این خدمات نگهداری و تعمیرات نه‌تنها تضمین می‌کنند که کولرگازی به‌درستی کار می‌کنند و خطری برای سلامتی و ایمنی ایجاد نمی‌کنند، بلکه تضمین می‌کنند که همچنان مزایای ذکرشده در بالا را ارائه می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، هنگامی‌که فیلترها و دریچه‌ها به‌درستی نگهداری نمی‌شوند، یک واحد تهویه مطبوع نمی‌تواند هوای عبوری از آن را به‌درستی فیلتر کند. فیلتر گرفتگی یا کثیف برای گردش هوای کافی مشکل دارد - و هوایی که از آن عبور می‌کند با باکتری‌ها، خاک و گردوغبار جمع شده در واحد نگهداری نشده آلوده می‌شود.

 علاوه بر این، بدون تعمیر، یک سیستم تهویه مطبوع به‌تدریج انرژی بیشتری مصرف می‌کند و هزینه بیشتری را برای مالک تحمیل می‌کند. برای املاک تجاری، مزایایی در قالب افزایش بهره‌وری و عملکرد وجود دارد. برای املاک مسکونی، مزایا عمدتاً حول آسایش و سلامتی تمرکز می‌کنند.

همه از یک‌خانه خنک و دارای کولرگازی درزمانی که هوا گرم است لذت می‌برند. قدم زدن به داخل خانه از هوای خنک و مرطوب یکی از حس‌های طراوت‌بخش تابستان است. همه ما از کولرگازی قدردانی می‌کنیم، اما می‌خواهیم چند نکته جالب در مورد این کالای گران‌بها به شما بگوییم که شاید هرگز نشنیده باشید.

-کولرگازی برای راحتی اختراع نشده است اولین کولرگازی در سال 1902 توسط Willis Carrier ساخته شد. او در یک انتشارات در نیویورک کار می‌کرد و باید راهی برای جلوگیری از انبساط و انقباض کاغذ در رطوبت و همچنین رفع مشکلاتی که با جوهر داشتند پیدا می‌کرد. این‌زمانی بود که او اولین کولرگازی برقی را برای مبارزه با این رطوبت اختراع کرد. او نمی‌دانست چه تغییری در جامعه ایجاد می‌کند.

- فیلم پرفروش تابستانی شما درباره فیلم‌های پرفروش تابستانی شنیده‌اید... آرواره‌ها، پارک ژوراسیک، و این فهرست ادامه دارد. سینماها یکی از اولین صنایعی بودند که در سالن‌های خود دستگاه‌های کولرگازی را نصب کردند. این به جذب تماشاگران سینما کمک می‌کند که می‌خواهند برای چند ساعت خنک بمانند، به‌خصوص که تهویه مطبوع چندان رایج نبود. این برای تئاترها جواب داد، زیرا آن‌ها در طول تابستان بلیت‌های بیشتری می‌فروختند، و همچنین برای مشتریانی که می‌توانستند راحت بمانند و از یک فیلم لذت ببرند، خوب عمل کرد.

 خنک‌کننده ریاست جمهوری: هربرت هوور اولین رئیس‌جمهوری بود که در سال 1929 سیستم تهویه مطبوع را در کاخ سفید نصب کرد. زمانی که روزولت روی کارآمد، یک سیستم جدید در سال 1934 نصب شد. متأسفانه روزولت طرفدار زیادی از سیستم AC نبود. او اغلب حتی آن را روشن نمی‌کرد، و به نظر می‌رسید که به گرما اهمیتی نمی‌داد. من مطمئن هستم که از آن زمان به بعد، روسای جمهور بیشتری از AC به‌جای دوست‌نداشتن آن لذت برده‌اند.

- قبل از کولرگازی، مناطق گرم‌تر آمریکا جذاب‌ترین مناطق نبودند. ایالت‌هایی مانند فلوریدا، تگزاس و آریزونا به‌قدری گرم بودند که زندگی و کسب‌وکار در آنجا سخت بود. اختراع تهویه مطبوع به جمعیت و اقتصاد این امکان را داد که در این آب‌وهوای گرم‌تر رشد کنند و اکنون این مناطق حتی مقصد تعطیلات هستند.

-مصرف انرژی زیاد: تخمین زده می‌شود که میزان انرژی تهویه مطبوع در ایالات‌متحده به همان میزان انرژی مصرف‌شده در کل قاره آفریقا برای یک سال تمام است.

- تعطیلی مدارس در تابستان: قبل از AC، هوا خیلی گرم بود بنابراین بچه‌ها در گرم‌ترین ماه‌های سال به خانه فرستاده می‌شدند. خوشبختانه برای بچه‌ها این تغییری نکرده است.

 حالا شما کمی بیشتر از خود می‌دانید! کولرگازی چیزی نیست که فقط در تابستان احساس خوبی داشته باشد، بلکه چیزی است که جامعه را تغییر داده است! دفعه بعد که کسی بگوید "خدا را به خاطر تهویه مطبوع شکر" می‌دانید که واقعاً از ویلیس کریر و مشکلات انتشار کاغذش نیز باید تشکر کنید!

کولرگازی ابزار قدرتمندی است که می‌تواند شما را در تابستان خنک و راحت نگه دارد. بااین‌حال، راه‌اندازی یک کولرگازی هزینه بیشتری نسبت به سایر وسایل مانند چراغ‌ها و تلویزیون دارد. بنابراین، اگر هدف شما صرفه‌جویی در مصرف انرژی و خنک ماندن در تابستان است، ممکن است بخواهید بدانید چند ساعت در روز کولرگازی باید روشن باشد.

به‌طور متوسط، یک کولرگازی باید حدود 10-20 دقیقه کار کند تا زمانی که به تنظیمات موردنظر برسد و خاموش شود و تمام‌روز و شب این چرخه انجام می‌شود. اینکه دستگاه چقدر سریع به تنظیم دمای موردنظر می‌رسد تحت تأثیر عایق‌کاری خانه، آب‌وهوای محل زندگی و نوع تهویه مطبوع شما است. بنابراین، قبل از اینکه بدانید یک کولرگازی باید چند ساعت در روز کار کند، باید تعیین کنید که کولرگازی شما چقدر طول می‌کشد تا به تنظیم دمای موردنظر شما برسد. می‌توانید این کار را با بررسی دفترچه راهنمای مالک کولرگازی خود یا تماس با سازنده انجام دهید.

 بنابراین، شما تصمیم گرفته‌اید که کولرگازی خود را برای خنک نگه‌داشتن خود روشن کنید. اما چرا آن را به‌طور مداوم در تمام‌روز اجرا نکنید؟ شما نباید کولرگازی خود را دائماً روشن کنید زیرا می‌تواند هزینه انرژی شما را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد. واحد کولرگازی شما انرژی زیادی مصرف می‌کند، بنابراین روشن نگه‌داشتن آن همیشه به‌سرعت به قبض برق شما اضافه می‌شود. دلیل دیگر برای جلوگیری از استفاده مداوم این است که می‌تواند عمر کولرگازی شما را کوتاه کند. تمام وسایل برقی در طول زمان فرسوده می‌شوند و کار کردن مداوم واحد کولرگازی شما خراب شدن آن را تسریع می‌کند. در مقابل، اگر فقط در صورت نیاز از آن استفاده کنید، سال‌های بیشتری از تهویه مطبوع خود استفاده خواهید کرد.

دیدن صفحات  روبر توصیه می شود     کولرگازی دست دوم            کولرگازی در تهران

مدت‌زمان موردنیاز برای روشن بودن کولرگازی می‌تواند بسته به نوع کولرگازی، اندازه کولرگازی، آب‌وهوای محل زندگی شما، سطح عایق خانه شما و کارایی واحد AC متفاوت باشد

1-نوع کولرگازی: چهار نوع کولرگازی وجود دارد: کولرگازی مرکزی، کولرگازی پنجره‌ای، کولرگازی اسپلیت و کولرگازی قابل‌حمل. میزان ساعاتی که باید روزانه یک کولرگازی کار کند بستگی مستقیم به نوع کولرگازی دارد..

الف-کولرگازی مرکزی: مرکزی یک AC مرکزی کل خانه را خنک می‌کند. این کولرگازی نسبت به سایر انواع کولرگازی کم‌مصرف‌تر است. به‌طورکلی، شما باید یک کولرگازی مرکزی را حدود 8 ساعت در روز راه‌اندازی کنید تا راحت باشید.

 ب کولرگازی پنجره‌ای: تهویه مطبوع پنجره‌ای یک اتاق خاص در خانه شما را خنک می‌کند. مصرف انرژی کمتری نسبت به کولرگازی مرکزی دارد و بنابراین باید ساعت‌های بیشتری نسبت به AC مرکزی کارکنید. به‌طورکلی، شما باید یک AC پنجره را حدود 12 ساعت در روز اجرا کنید تا راحت باشید.

ج کولرگازی قابل‌حمل (پرتابل) کولرگازی قابل‌حمل یک AC قابل‌حمل یک منطقه یا اتاق خاص را خنک می‌کند. این کم‌مصرف‌ترین نوع کولرگازی است و بنابراین، شما باید آن را برای بیشترین ساعت کارکنید. به‌طورکلی، شما باید یک کولرگازی قابل‌حمل را حدود 16 ساعت در روز کارکنید تا راحت باشید.

2-اندازه کولرگازی: هرچه کولرگازی بزرگ‌تر باشد، انرژی بیشتری مصرف خواهد کرد. یک واحد کولرگازی بزرگ می‌تواند تا 1000 وات استفاده کند. و برای تخمین مدت‌زمانی که واحد AC شما باید کار کند، اولین چیز این است که بفهمید کدام فوت مربع از فضا را با محصول خود خنک می‌کنید. دانستن این اطلاعات به شما این امکان را می‌دهد که اندازه مناسب را برای خانه یا محل کار خود انتخاب کنید. یک سیستم تهویه مطبوع که به مدت یک ساعت کار می‌کند تقریباً دو برابر بیشتر از یک سیستم تهویه مطبوع که به مدت 8 ساعت به‌طور مداوم کار می‌کند، انرژی مصرف می‌کند. اگر یک واحد AC 1500 واتی دارید که در تمام طول روز کار می‌کند، هزینه این مدت‌زمان بسیار بیشتر از هزینه کار کردن بیشتر وسایل در یک روز است.

 بنابراین به‌جای استفاده از تهویه مطبوع در تمام‌روز، آن را فقط زمانی که در اتاق هستید اجرا کنید. این برای اکثر مردم یک ساعت در صبح و یک تا دو ساعت در عصر است. این‌یک مدل خوب برای صاحبان خانه با سیستم AC مرکزی است.

 3-آب‌وهوای محل زندگی شما: اگر در آب و هوایی زندگی می‌کنید که هوا به‌طور مداوم گرم است، واحد AC شما باید بیشتر از زمانی که در آب‌وهوای خنک زندگی می‌کنید کار کند. در اقلیم‌هایی با هوای گرم‌تر، کار کردن کولرگازی خود را به مدت 3 تا 4 ساعت در طول روز باید خانه شما را در دمایی راحت نگه دارد..

 4-سطح عایق خانه شما: سطح عایق خانه شما نیز بر مدت‌زمانی که واحد AC شما باید هرروز کار کند تأثیر می‌گذارد. اگر عایق‌بندی ضعیفی دارید، باید واحد AC خود را بیشتر از کسی که عایق بهتری در خانه خود دارد راه‌اندازی کنید. یک‌راه عالی برای تشخیص اینکه آیا عایق ضعیفی دارید، بررسی تهویه مناسب و نصب عایق مناسب در صورت نیاز است.

5- راندمان تهویه مطبوع: اگر فیلتر هوای تهویه مطبوع شما کثیف باشد، می‌تواند کارایی واحد AC شما را کاهش دهد و باعث طولانی‌تر کارکرد آن شود. کثیفی روی سیم‌پیچ‌های یک واحد AC باعث کاهش راندمان می‌شود که منجر به افزایش مصرف و مصرف انرژی می‌شود. همچنین درصورتی‌که تجمع کثیفی جریان هوا را از طریق دریچه‌ها کاهش دهد، می‌تواند باعث کاهش عملکرد شود. اگر متوجه شدید که AC شما زمانی که فیلتر هوای آن نیاز به تمیز کردن یا تعویض دارد، بیشتر از زمان لازم کار می‌کند، انجام این کار در درازمدت برای شما کارآمدتر و مقرون‌به‌صرفه تر می‌شود.

6-برق کولرگازی: توان واحد کولرگازی با استفاده از معیاری به نام SEER یا نسبت بهره‌وری انرژی فصلی اندازه‌گیری می‌شود. این عدد به شما می‌گوید که یک کولرگازی به ازای هر وات برقی که مصرف می‌کند چقدر خنک‌کننده تولید می‌کند. سن یک سیستم یکی از مهم‌ترین تأثیرات آن بر SEER است. سیستم متوسط ​​ساخته‌شده در دهه 1990 دارای SEER 6 است، درحالی‌که سیستم‌های ساخته‌شده در اوایل دهه 2000 اغلب با 10 رتبه‌بندی می‌شوند.

علاوه بر این، همه تهویه مطبوع تولیدشده از 23 ژانویه 2006 یا پس‌ازآن دارای SEER 13 یا بالاتر هستند.

 سؤالات مرتبط: کارکرد مداوم کولرگازی اشکالی ندارد؟ نه! سیستم‌های تهویه مطبوع به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که فقط در صورت نیاز کار کنند. کارکرد مداوم کولرگازی در خنک کردن خانه مؤثرتر از تنظیم مناسب ترموستات و راه‌اندازی آن در حد نیاز برای راحتی نیست. عملکرد مداوم به این معنی است که ترموستات یا خود کولر مشکل دارد

چند BTU برای اتاقم نیاز دارم؟ برای تعیین BTU موردنیاز برای اتاق خود، باید متراژ اتاق را محاسبه کنید و سپس آن را در 20 BTU در هر فوت مربع ضرب کنید. این عدد BTU موردنیاز برای خنک کردن فضای خود را به شما می‌دهد.

 چگونه می‌توانم در هزینه‌های انرژی در هنگام استفاده از واحد AC صرفه‌جویی کنم؟ هنگام استفاده از واحد کولرگازی خود می‌توانید چندین کار را برای صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی انجام دهید. یکی این است که مطمئن شوید عایق خانه شما کافی است. یکی دیگر از این موارد این است که به‌طور منظم فیلتر هوا را در واحد AC خود تمیز یا تعویض کنید. همچنین می‌توانید ترموستات را روی دمای راحت تنظیم کنید و از یک ترموستات قابل‌برنامه‌ریزی برای صرفه‌جویی در انرژی درزمانی که در خانه نیستید استفاده کنید.

 

 

سیستم‌های تهویه مطبوع اسپلیت یک نوع رایج از سیستم خنک‌کننده هستند که به دلیل فرمت فشرده و بدون کانال خود شناخته‌شده است. واحد داخلی شبیه یک مستطیل بلند است که در دیوار خانه شما تعبیه‌شده است، درحالی‌که واحد بیرونی که به‌عنوان کندانسور یا کمپرسور شناخته می‌شود، شبیه یک جعبه فلزی بزرگ است. هر تهویه مطبوع فقط به‌اندازه عملکرد داخلی آن خوب است، بنابراین مهم است که تهویه مطبوع اسپلیت خود را اغلب بررسی و تمیز کنید. قبل از اینکه بیرون بروید و کندانسور را تمیز کنید، با دسترسی به پنل داخلی و تمیز کردن آن شروع کنید.

دیدن صفحات  روبر توصیه می شود     کولرگازی دست دوم            کولرگازی در تهران

روش 1: شستشوی یونیت داخلی

1- شستشوی یونیت داخلی: یک کیسه تمیزکننده در اطراف کولرگازی اسپلیت قرار دهید. کل دستگاه خود را با یک کیسه تمیزکننده جدید احاطه کنید تا از رسیدن هرگونه گردوغبار یا کثیفی به زمین جلوگیری کنید. سعی کنید کیفی بخرید که دارای سینچ باشد تا بتوانید دور آن را شل و سفت کنید. می‌توانید از کیسه‌زباله خالی به‌جای کیسه تمیزکننده مخصوص استفاده کنید

2-منبع برق را خاموش‌کنید و پانل جلویی را بلند کنید. کنار قطع کننده مدار یا منبع برق مناسب در خانه خود بروید و قبل از باز کردن پانل جلویی، جریان تهویه مطبوع اسپلیت خود را خاموش‌کنید. چفت‌های قسمت جلویی کولرگازی را بازکنید تا آن را بلند کنید تا بتوانید به داخل دستگاه دسترسی داشته باشید.

3-اکثر کولرهای گازی دارای اجزای داخلی و خارجی هستند، بنابراین مطمئن شوید که برق کل سیستم خنک‌کننده را خاموش کرده‌اید.

4- فیلترهای هوا را از تهویه مطبوع اسپلیت خود بردارید. قطعات مستطیلی و بلندی که در قسمت جلوی دستگاه قرار دارند، فیلترهای هوا هستند و برای اینکه در بهترین حالت باقی بمانند، باید جدا شوند و شسته شوند. یک‌زبانه در امتداد کناره هر فیلتر هوا وجود دارد، آن‌ها را فشار دهید تا آن‌ها را شل کرده و خارج کنید. قبل از شروع فرآیند تمیز کردن، ابتدا فیلترها را به بیرون تکان دهید تا گردوغبار و کثیفی آشکار پاک شود اگر هیچ زبانه مشخصی وجود ندارد که جلوی تهویه مطبوع تقسیم‌شده شمارا باز کند، راهنمای سازنده را برای کمک بررسی کنید

 5- فیلترهای هوای حذف‌شده را زیرآب جاری بشویید. فیلترهای هوا را به یک ظرف‌شویی یا حوض بزرگ ببرید و آب‌خنک شیر را روی آن‌ها بریزید. اگر فیلترهای شما آن‌قدر کثیف نیستند، شستشوی آن‌ها ممکن است برای پاک کردن گردوغبار کافی باشد. اگر به نظر می‌رسد آب جاری نمی‌تواند کارساز باشد، از یک اسفنج یا پد تمیزکننده استفاده کنید تا به‌آرامی یک شوینده تمیزکننده ملایم را بمالید. سپس آن‌ها را بشویید و بگذارید در هوا خشک شوند. فیلترهای خود را حداقل هرماه یک‌بار بشویید.

6- گردوغبار باله‌های خنک‌کننده را از بین ببرید. یک اتصال قوطی نازک به دمنده هوا اضافه کنید و از آن برای پاک کردن گردوغبار پشت تهویه مطبوع اسپلیت خود استفاده کنید. باله‌های خنک‌کننده مانند یک سری خطوط فلزی به نظر می‌رسند که در پشت تهویه مطبوع محکم شده‌اند. مطمئن شوید که تمام سطح باله‌های خنک‌کننده را تمیز می‌کنید. برس نیز می‌تواند به این بخش از فرآیند کمک کند

7-کویل ها را با اسپری بدون شستشو تمیز کنید و بگذارید خشک شوند. یک قوطی مخصوص پاک‌کننده اوپراتور بدون شستشو بردارید و آن را روی کویل ها بمالید. سپس، اجازه دهید محصول حداقل 20 دقیقه بماند.

 10- سیم‌پیچ‌ها مانند قطعات فلزی گرد و متصل به نظر می‌رسند و می‌توان آن‌ها را در مرکز واحد داخلی در حال اجرا یافت. می‌توانید پاک‌کننده‌های تبخیرکننده را به‌صورت آنلاین خریداری کنید.

11-برای جلوگیری از کپک زدن، پاک‌کننده ضد قارچ را روی کویل ها اسپری کنید. از یک قوطی اسپری پاک‌کننده ضد قارچ برای ضدعفونی کردن پشت کولرگازی خود استفاده کنید، جایی که به‌احتمال‌زیاد سموم در آن ایجاد می‌شود. این پاک‌کننده به جلوگیری از رشد ذرات سمی و هاگ در دستگاه شما کمک می‌کند. قبل از اینکه دوباره فیلترهای هوا را داخل آن قرار دهید، حداقل 5 دقیقه زمان بگذارید تا اسپری خودش را بگیرد. اگر دریافتن این اسپری در فروشگاه سخت‌افزار مشکل‌دارید، به‌صورت آنلاین بررسی کنید

12-فیلترهای هوا را تعویض کنید. پس از تأیید تمیز و خشک بودن فیلترهای هوا، آن‌ها را به حالت اولیه خود بازگردانید. آن‌ها باید به‌راحتی در جای خود قرار بگیرند، اما اگر درروند مونتاژ مشکل‌دارید، دفترچه راهنمای فروشنده خود را دوباره بررسی کنید. این فیلترهای هوای تازه تضمین می‌کنند که فقط هوای تمیز و خنک از سیستم تهویه مطبوع شما عبور می‌کند

13-هرگونه گرفتگی را در تهویه مطبوع با شستشوی خطوط تخلیه پاک‌کنید. با جدا کردن شلنگ یا لوله‌ای که واحدهای داخلی و خارجی را جدا می‌کند، از گرفتگی خط تخلیه جلوگیری کنید. از کیت شستشوی تحت‌فشار برای فشار دادن آب یا پاک‌کننده به لوله تخلیه استفاده کنید. اجازه دهید خط تخلیه حداقل 1 ساعت در هوا خشک شود تا مطمئن شوید که تمام آب یا مایع تمیزکننده تبخیر شده است. قبل از روشن کردن تهویه مطبوع، شلنگ را دوباره وصل کنید. در صورت نیاز، از هر دو طرف آب یا یک ماده تمیزکننده را از طریق خط تخلیه بشویید. می‌توانید کیت‌های فلاش را به‌صورت آنلاین خریداری کنید که حاوی یک نازل تحت‌فشار هستند.

14-کولرگازی اسپلیت خود را دوباره روشن کنید تا مطمئن شوید همه‌چیز کار می‌کند. به کلید مدار یا منبع تغذیه تهویه مطبوع خود بروید و برق را دوباره روشن کنید. هنگامی‌که برق وصل شد، کولرگازی را بررسی کنید تا ببینید آیا هوای سرد از آن خارج می‌شود یا خیر. از تنفس در هوای با طراوت و پاکیزه لذت ببرید. همچنین می‌توانید سیم یا قطعه فلزی بلندی را در لوله بچسبانید تا هرگونه گرفتگی را از بین ببرید.

 14- اگر کولرگازی شما هنوز مشکل دارد، برای کمک با یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید. پس از روشن کردن تهویه مطبوع، کیسه نظافت را در جای خود نگه دارید-احتمال زیادی وجود دارد که دستگاه مقداری آب کثیف بیرون بیاورد. قبل از برداشتن و بیرون انداختن کیسه، صبر کنید تا تمام زباله‌ها از کولرگازی خارج شوند.

 روش 2 تمیز کردن یونیت بیرونی (کندانسور)

1-برق کندانسور فضای باز خود را قطع کنید. واحد تهویه مطبوع اسپلیت بیرونی خود را از برق بکشید یا خاموش‌کنید تا هیچ برقی به داخل آن نرود. ازآنجایی‌که باله‌های AC را با آب سرد می‌شویید، قطعاً نمی‌خواهید آن را وصل کنید. سیستم شما ممکن است به یک قطع کننده متصل باشد، یا می‌تواند منبع تغذیه خود را داشته باشد - صرف‌نظر از این، این منبع را بچرخانید یا از برق بکشید تا برق کاملاً قطع شود. اگر نمی‌دانید منبع برق کجاست، شماتیک های خانه خود را بررسی کنید. به‌طورکلی، می‌توان آن را در چند فوت دورتر از واحد بیرون یافت.

 2-از یک برس متصل به جاروبرقی برای تمیز کردن پره‌های کندانسور استفاده کنید. یک جاروبرقی را در بیرون قلاب کنید و پیوست برس را به نازل جاروبرقی اضافه کنید. پره‌های کندانسور قطعات فلزی نازک و عمودی هستند که داخل واحد فلزی را می‌پوشانند. جاروبرقی را روشن کنید و با حرکات طولانی، گردوغبار و زباله‌های قابل‌مشاهده را از یونیت بیرونی بیرون بکشید. به‌صورت افقی و عمودی در خطوط مستقیم بروید تا جایی که هیچ کثیفی یا برگ در کندانسور شما نمایان نشود.

3-به‌طور مکرر در اطراف واحد بیرونی خود بچرخید و برگ‌های سرگردان یا تکه‌های زباله‌ای را که می‌بینید پاک‌کنید

4-در صورت لزوم باله‌های فلزی را با یک چاقوی بلند صاف کنید. یک چاقوی بلند را بردارید و آن را از میان فرورفتگی‌های بین باله‌های فلزی که به نظر خم‌شده‌اند بلغزانید. اگر می‌خواهید کندانسور شما باکیفیت بالا کار کند، می‌خواهید مطمئن شوید که تمام پره‌ها صاف هستند و به‌درستی کار می‌کنند. همچنین می‌توانید ابزارهای خاصی را از یک فروشگاه لوازم‌خانگی خریداری کنید که برای صاف کردن پره‌های کندانسور تهویه مطبوع طراحی‌شده‌اند.

5-درب یونیت خارجی را بازکنید تا بتوانید فن را بیرون بیاورید. از یک پیچ‌گوشتی یا ابزار نوک‌تیز دیگری برای جدا کردن توری از بالای کندانسور استفاده کنید. قبل از اینکه بتوانید باله‌ها را تمیز کنید، باید هر واحد الکتریکی را جدا کنید، مخصوصاً فن را. قبل از اینکه فن را از واحد فلزی بیرون بیاورید، از یک آچار یا پیچ‌گوشتی برای جدا کردن پیچ‌ها یا پیچ‌هایی که فن را در جای خود محکم می‌کند، استفاده کنید. فن به کندانسور متصل است، بنابراین نمی‌توانید آن را به‌طور کامل حذف کنید. راهنمای سازنده را مجدداً بررسی کنید تا مطمئن شوید که مطمئن‌ترین راه برای خارج کردن فن کندانسور در فضای باز است.

6-باله‌ها را با شلنگ بشویید و اجازه دهید دستگاه کاملاً خشک شود. یک شلنگ باغبانی را روشن کنید و پره‌های کندانسور A/C را از داخل واحد فلزی بشویید. فرآیند شستشو اجازه می‌دهد تا باله‌ها تا حد امکان شفاف و تمیز باشند، بنابراین کندانسور شما می‌تواند به‌طور مؤثر کار کند. قبل از انجام هر کاری اجازه دهید داخل واحد بیرونی کاملاً خشک شود.

7- اگر می‌خواهید غبار ریزتر یا قوی‌تری از شیلنگ بگیرید، از پیوست سمپاش استفاده کنید. سعی کنید فشار آب زیادی به باله‌ها وارد نکنید.

8- قبل از روشن کردن مجدد برق، قطعات جابجا شده را دوباره وصل کنید. از ابزارهای مناسب برای محکم کردن فن خود در واحد کندانسور استفاده کنید و از یک پیچ‌گوشتی برای اتصال مجدد توری بالا به واحد خارجی استفاده کنید. هنگامی‌که همه این قطعات ایمن شدند، به کلید یا منبع برق بروید و برق را دوباره روشن کنید (یا دستگاه را وصل کنید). [21] اگر به نظر می‌رسد که واحد بیرونی شما مشکل دارد، از تماس با یک متخصص برای کمک نترسید.

یکی از کارهایی که ما در تعمیر و سرویس کولرگازی انجام می‌دهیم نشت‌یابی و پیدا کردن نشت کولرگازی است. ما برای این کار از تجهیزات نشت‌یاب حرفه‌ای استفاده می‌کنیم. بررسی و چک کردن نشتی کولرگازی در هنگام سرویس آن، خروج گاز کولرگازی جلوگیری می‌کند؛ همچنین می‌تواند هزینه تعمیر مجدد کولرگازی را کاهش دهد.

دیدن صفحات  روبر توصیه می شود     کولرگازی دست دوم            کولرگازی در تهران

در تعمیرات کولرگازی نیز یافتن نشتی از مهم‌ترین موارد در بررسی و عیب‌یابی کولرگازی است. مجموعه آرین کولر، کار نشت‌یابی کولرگازی در هر نقطه‌ای تهران را انجام می‌دهد.

کمپرسور کولرگازی که درواقع موتور کولرگازی است مهم‌ترین قطعه کولرگازی نیز هست. در اینجا قصد داریم یکی از باکیفیت‌ترین کمپرسورهای کولرگازی را نام ببریم. کمپرسور کولرگازی آمریکایی AH یکی از بهترین کمپرسورهای موجود است. البته سال‌هاست که این نوع کمپرسور دیگر تولید نمی‌شود. جالبت است بدانید که این کمپرسور بیش از 50 سال عمر می‌کند؛ دلیل این امر کیفیت بالای آلیاژ قطعات است. این کمپرسور به‌قدری ماندگاری و دوام بالایی دارد که اگر بعد از چند سال کارکرد آن را بازکنید، گمان خواهید کرد که چند روز است که تولیدشده است.

دیدن صفحات  روبر توصیه می شود     کولرگازی دست دوم            کولرگازی در تهران

آیا سیستم تهویه مطبوع شما هنوز قوی است؟ آیا فن شما ازکارافتاده است؟ در مورد نشت مبرد چطور؟ مهم نیست که چه مشکلاتی در سیستم تهویه مطبوع شما ایجاد می‌شود، مهم است که به‌سرعت و به‌طور مؤثر با این مشکل برخورد کنید. اگرچه ممکن است نتوانید به‌تنهایی مشکل کولرگازی خود را عیب‌یابی کنید، چند نکته مفید وجود دارد که می‌تواند به شما در حل مشکل کمک کند. اگر می‌خواهید مشکل کولرگازی خود را حل کنید، به خواندن رایج‌ترین مشکلات تهویه مطبوع و راه‌حل‌های احتمالی آن‌ها ادامه دهید. 1

کندانسور روشن نمی شود. کندانسور در فضای باز کارهای زیادی انجام می‌دهد. مشکلات زیادی وجود دارد که می‌تواند ایجاد شود، اما اولین چیزی که می‌خواهید بررسی کنید این است که آیا واحد ac برق مناسبی دریافت می‌کند یا خیر. آیا به برق وصل است؟ آیا ترموستات باتری دارد؟ اگر دستگاه برق دریافت نمی‌کند، بریکر یا جعبه‌فیوز را بررسی کنید. اگر تهویه مطبوع است، سعی کنید دما را حدود 5 درجه کاهش دهید تا ببینید روشن می‌شود یا خیر. اگر بخاری است، سعی کنید دما را 5 درجه افزایش دهید تا ببینید روشن می‌شود یا خیر. اگر مشکلات همچنان ادامه داشت، ممکن است مشکل موتور معیوب یا کمپرسور خراب داشته باشید. پس از تأیید اینکه مشکل مربوط به ترموستات یا منبع تغذیه نیست، برای بررسی بیشتر با یک متخصص تماس بگیرید.

2-هوا به‌اندازه کافی سرد نیست اگر دمای خانه شما به‌اندازه‌ای که می‌خواهید پایین نیست، ابتدا ترموستات را بررسی کنید. آیا روی دمای مناسب تنظیم‌شده است؟ آیا کسی ترموستات قابل‌برنامه‌ریزی را ریست کرده است؟ آیا باطری ضعیف شده است؟؟ سعی کنید ترموستات را 5 درجه یا بیشتر پایین بیاورید تا ببینید AC روشن می‌شود یا خیر. اگر ترموستات خود را به دلیل نزدیک بودن به پنجره، پیش‌نویس، دستگاه یا هر چیز دیگری که بر میزان دمای آن تأثیر می‌گذارد نیاز به تغییر مکان‌دارید، با یک متخصص تماس بگیرید. اگر تهویه مطبوع شما واقعاً هوای گرم می‌دمد، با یک متخصص تماس بگیرید. ممکن است نشتی مبرد داشته باشید که باید تعمیر و شارژ شود.

3- جریان هوا کم/ضعیف اگر تهویه مطبوع شما هوای خنک تولید می‌کند، اما به‌ندرت جریان هوا وجود دارد، قبل از تماس با یک متخصص، راه‌حل‌های زیر را امتحان کنید: فیلتر هوا را تعویض کنید. فیلتر هوای کثیف و گرفتگی می‌تواند جریان هوا را مختل کند و مشکلات زیادی ایجاد کند. همه دریچه‌ها و رجیستری‌ها را بازکنید. به اطراف خانه خود بروید و مطمئن شوید که هیچ دریچه‌ای مسدود نشده است. این کار باعث بهبود گردش هوا و کاهش خطر نشت مجرای هوا می‌شود. نشتی کانال هوا را آب‌بندی کنید. درحالی‌که می‌توانید بسیاری از نشتی‌های مجرای هوا را با چسب ماستیک یا نوار پوش‌برگ ببندید، بهتر است برای تمیز کردن مجرای هوا برنامه‌ریزی کنید. جریان هوا ضعیف همچنین می‌تواند نشان‌دهنده خرابی کمپرسور AC باشد. اگر هیچ‌یک از راه‌حل‌های بالا جواب نداد با یک متخصص تماس بگیرید. و مطمئن شوید که تنظیم منظم AC را در بهار هرسال برنامه‌ریزی می‌کنید.

4- صداهای بلند/عجیب اغلب می‌توانید مشکلات تهویه مطبوع مانند شل شدن قطعات را بشنوید. اگر صداهای وزوز، خش‌خش، جیغ، جغجغه یا زمزمه می‌شنوید، با کارشناس تهویه مطبوع محلی خود تماس بگیرید تا بررسی شود. لغزش تسمه‌ها و قطعات شل می‌تواند باعث آسیب گران‌قیمت شود. توصیه می‌کنیم کولرگازی خود را خاموش‌کنید تا زمانی که یک متخصص فرصتی برای بررسی آن پیدا کند.

 5-افزایش قبض برق اگر قبض‌های برق شما در حال افزایش و افزایش است، زمان آن رسیده است که آن را بررسی کنید. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است قبض‌های برق زیادی داشته باشید، ازجمله عایق ناکافی یا نیاز به تعمیر یا تعویض واحد AC. درهرصورت، ایده خوبی است که با یک متخصص تماس بگیرید. آن‌ها قادر خواهند بود خانه شمارا ازنظر نشت انرژی، مشکلات کانال، سطوح عایق، راندمان AC و موارد دیگر ارزیابی کنند.

6- نشت فریون و میعانات هرگونه رطوبت در اطراف سیستم کولرگازی یک مشکل است. وقتی صحبت از کولرگازی شما می‌شود، دو عامل محتمل نشت مبرد و نشت میعانات هستند. در اینجا علائمی وجود دارد که نشان می‌دهد نشتی مبرد در کولرگازی خوددارید: خنک شدن خانه زمان زیادی می‌برد قبض برق در حال افزایش است هوای گرم از دریچه‌های شما خارج می‌شود کویل های اواپراتور منجمد در داخل واحد یا یخ در خط مبرد در فضای باز صداهای خش‌خش یا حباب مبرد سمی است و می‌تواند یک خطر بزرگ ایمنی برای حیوانات خانگی و کودکان باشد. اگر مشکوک به نشت مبرد هستید، فوراً با یک متخصص تماس بگیرید. یکی دیگر از دلایل آب در اطراف واحد AC شما، مشکل در تشت تخلیه میعانات یا خط تخلیه است. آبی که در اطراف کویل های اواپراتور داخلی شما متراکم می‌شود به داخل ظرف تخلیه می‌چکد. قرار است میعانات، که فقط آب است، از طریق خط تخلیه میعانات از خانه خارج شود. اگر تابه یا خط تخلیه مسدود یا نشتی داشته باشد، آب می‌تواند به کف اطراف هواگیر داخلی شما برسد. درهرصورت، ایده خوبی است که با یک متخصص تماس بگیرید.

راندمان بالاتر باعث می‌شود پمپ‌های حرارتی باانرژی PV خورشیدی قابل‌دوام باشند، اما سیستم‌های هیبریدی در حال حاضر منطقی‌تر از ذخیره باتری هستند.

یکی از فن‌آوری‌های بسیار ارزشمندی که در چند سال گذشته تقریباً در گوشه و کنار بوده است، بالاخره به مرحله تکامل و استفاده کلی رسیده است: کولرگازی اسپلیت با انرژی خورشیدی. همان‌طور که در تابستان امسال کشورهای مختلف گرمایی بسیار بالایی را تجربه کردند، منطق این فناوری حتی فوری‌تر شده است. برای درک اینکه چرا این کولرگازی‌های خورشیدی تاکنون در دسترس نبوده‌اند، باید دو چالش فنی عمده را که با آن‌ها روبرو هستند، درک کنید. اول، خورشید فقط نیمی از هرروز می‌تابد، بنابراین اگر سیستم ذخیره‌سازی نداشته باشید، واحد خنک‌کننده خورشیدی در شب کار نخواهد کرد. راهکار مناسب برای این کار، ساخت باطری‌هایی هست که بتوانند انرژی خورشید را برای استفاده در شب ذخیره کنند. دوم، پمپ‌های حرارتی معمولی برای تولید دماهای خنک به برق زیادی نیاز دارند.

خوشبختانه، در چند سال گذشته شاهد پیشرفت‌های عمده‌ای در این زمینه بوده‌ایم، همراه با ذخیره‌سازی انرژی و برخی از پمپ‌های حرارتی مینی اسپلیت اکنون با کمپرسورهای با سرعت متغیر عرضه می‌شوند. بااین‌حال چالش استفاده از باطری برای ذخیره انرژی خورشیدی هنوز هم به‌صورت کامل حل‌وفصل نشده است؛ ما در این زمینه نیز باپاشنه آشیل خسته‌کننده تمام فناوری‌های خورشیدی روبرو هستیم ذخیره‌سازی باتری، علی‌رغم پیشرفت‌های فراوان، یا گران است یا برای خنک‌سازی تمام شب ناکافی است.

کارکردن یک واحد برق خورشیدی 700 واتی با یک باتری معمولی 12 ولتی، آن را در کمتر از یک ساعت تخلیه می‌کند. شما به یک بانک باتری بزرگ‌تر یا راه‌حل بهتری برای خنک کردن شب با خورشید نیاز دارید.

انتخاب نوع کولرگازی امر ساده و راحتی نیست. عوامل متعددی مانند اندازه و تعداد اتاق‌ها در کنار عوامل دیگری در انتخاب نوع کولرگازی نقش دارند. یکی از بهترین گزینه‌های برای تهویه مناسب کولرگازی اسپلیت است. این نوع کولرگازی به دلیل ویژگی‌ها و مزایای باورنکردنی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای صاحبان خانه است. همان‌طور که از نام آن پیداست، سیستم تهویه مطبوع اسپلیت به دو یا چند واحد تقسیم می‌شود که کندان سور در فضای باز قرار دارد. در اینجا به مهم‌ترین مزایای کولرگازی اسپلیت می‌پردازیم.

- سهولت نصب: نصب راه‌اندازی کولرگازی اسپلیت آسان است زیرا نیازی به کانال‌کشی برای نصب نیست. حتی درجایی که یونیت خارجی ۱۰۰ متر از واحد داخلی فاصله دارد، تنها فضای کوچکی از دیوار لازم است که در آن لوله مسی عبور می‌کند و پنل نصب می‌شود. حتی امکان قرار دادن سیستم تهویه مطبوع بر روی یک بخش صاف از سقف در صورت وجود، وجود دارد. نصب همچنین مقرون‌به‌صرفه است زیرا فقط تغییرات کمی در خانه شما برای اتصالات موردنیاز است. عدم وجود کانال‌کشی به معنای هزینه کمتر نیروی کار است، بنابراین نصب مقرون‌به‌صرفه است.

کارکرد سریع و آسان: عملکرد سیستم اسپلیت ساده است زیرا کنترل آن را می‌توان از روی مبل راحتی و با استفاده از ریموت انجام داد. این سیستم همچنین می‌تواند فضاها را خیلی سریع خنک یا گرم کند و ازاین‌رو راحتی بیشتری دارد.

- کارکرده بی‌صدا: واحدهای تهویه مطبوع اسپلیت با بی‌صدایی عالی کار می‌کنند و برای کلاس‌های درس، دفاتر، اتاق‌خواب، کتابخانه‌ها، اتاق‌های هیئت‌مدیره و سایر امکاناتی که به کمترین صدای ممکن نیاز دارند، ایدئال هستند. کندانسورهای بیرونی را می‌توان در فاصله چند متری در باغ‌ها یا فضاهای دیگری نصب کرد که مزاحم کسی نشوند.

- تعمیر و نگهداری آسان: این و کولرها دارای فیلترهای قابل شستشو هستند که فقط به تمیز کردن منظم دوره‌ای نیاز دارند. فیلترها را می‌توان به‌راحتی برداشته و جا زد؛ بنابراین وقتی می‌خواهید آن‌ها را تمیز کنید نیازی به تماس با متخصص ندارید. کندانسورهای خارجی به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که در حین نگهداری و تعمیر به‌راحتی قابل‌دسترسی باشد.

-ظرفیت گرمایشی: بیشتر کولرگازی اسپلیت قابلیت گرمایش اضافی نیز دارد. یعنی در کنار قابلیت خنک کردن هوا، قابلیت گرم کردن هوا را نیز دارند. این به شما این امکان را می‌دهد که در طول سال به‌راحتی کار یا زندگی کنید بدون اینکه تحت تأثیر تغییر فصل قرار بگیرید.

-مقرون‌به‌صرفه بودن: انواع مختلفی از کولرگازی اسپلیت وجود دارد که به انرژی کمتری نیاز دارند و درجایی خاصی از خانه لازم است مانند مناطق نشیمن در طول روز و اتاق‌خواب در طول شب. یونیت‌های داخلی خانه شما قابلیت پخش هوا رادارند و در مصرف انرژی و هزینه صرفه‌جویی می‌کنند.

-برخی از کولرهای گازی اسپلیت از انرژی خورشیدی برای برق استفاده می‌کنند. افرادی که خانه‌های مجهز به پنل های خورشیدی دارند از پرداخت قبض برق معاف هستند.

-تشخیص حرکت: اکثر مدل‌های جدید سیستم اسپلیت دارای تشخیص حرکت هستند که تنها یکی از طیف گسترده‌ای از نوآوری‌های جدید است که به واحدهای تهویه مطبوع اسپلیت اضافه‌شده است. طراحی زیبا و جذاب: به‌غیراز نصب یک واحد پنجره بزرگ و ناهموار، سیستم تهویه مطبوع اسپلیت سیستمی است که ازنظر ظاهری قابل‌ارائه است و به‌خوبی با دکوراسیون داخلی ترکیب می‌شود. پنجره شما نیز مسدود نخواهد شد.

-تصفیه هوا: بسیاری از مدل‌های دستگاه‌های اسپلیت، هوای ورودی به خانه شما را تصفیه می‌کنند تا از ورود مواد آلرژی‌زا و گردوغبار در ساختمان جلوگیری شود. این امر در از بین بردن خطر سلامتی ناشی از این ذرات مانند سردرد، سوزش چشم، آلرژی و مشکلات تنفسی مهم است. مزیت اصلی کسانی که دستگاه تهویه مطبوع اسپلیت را نصب می‌کنند این است که دارای ظرفیت خنک‌کنندگی بالا و بی‌صدا بودن در عملکرد آن است. اگرچه هزینه نصب اولیه در مقایسه با کولرگازی پنجره‌ای بیشتر است، اما سیستم تهویه مطبوع اسپلیت هنگام استفاده هزینه بسیار کمتری دارد. بنابراین، این واحدها دارای چندین مزیت هستند که در هنگام خرید کولرگازی قابل‌توجه است.

یک کولرگازی مولتی اسپلیت دارای یک کمپرسور در فضای باز است که به‌جای یک سیستم خروجی، به چهارتا پنج خروجی هوای داخلی از طریق خطوط مبرد متصل است. اگرچه هر خروجی هوای داخلی را می‌توان به‌طور جداگانه کنترل کرد، اما آن‌ها با یک واحد پمپ حرارتی خارجی برای جذب یا پخش گرما متصل می‌شوند.

 کولرگازی های مولتی اسپلیت امکان استفاده بهینه از انرژی و زمان را فراهم می کند. علاوه بر این، سیستم مولتی اسپلیت نیازی به خنک یا گرم کردن تمام اتاق‌های یک‌خانه یا ساختمان ندارد. این بدان معناست که یک کولرگازی به‌جای ظرفیت نامی، بیش از 90 درصد از زمان کارکرد خود با ظرفیت جزئی کار می‌کند. بنابراین، ما به عملکرد صرفه‌جویی در انرژی کولرهای گازی خود بر اساس استفاده در دنیای واقعی توجه می‌کنیم. استفاده از طراحی تمام DC و سیستم اینورتر به‌طور قابل‌توجهی بازده انرژی تهویه مطبوع را که باراندمان بار جزئی کار می‌کنند بهبود می‌بخشد. ه از فنّاوری‌های جدید در کولرگازی‌های مولتی اسپلیت خنک شدن سریع‌تر هر اتاق در خانه یا ساختمان را تا دمای دلخواه فراهم می‌کند.

 کنترل از راه دور مرکزی: در کولرگازی‌های مولتی اسپلیت یک کنترل از راه دور مرکزی اختیاری برای کاربردهای مسکونی در دسترس است. همه واحدهای داخلی را می‌توان با یک رابط کاربری آسان و بصری به‌صورت مرکزی کنترل کرد. انواع گزینه‌های صرفه‌جویی در انرژی را می‌توان از طریق کنترل از راه دور انتخاب کرد. این کنترل امکان کنترل فردی کنترل دسته‌ای تا 8 واحد، امکان تنظیمات یکپارچه دمای اتاق، حجم جریان هوا و ممنوعیت کنترل محلی را در سراسر واحدها فراهم می‌کند.

این کولرگازی‌ها دارای رابط بصری صفحه‌نمایش LCD بزرگ با نور پس‌زمینه پانل عملیات بزرگ و قابل‌مشاهده پشتیبانی از چند زبان مختلف هستند.

طول عمر کولرگازی بستگی مستقیم به میزان مصرف، تعمیر و سرویس به‌موقع و شرایط نگهداری دارد. میانگین عمر کولرگازی‌های مدرن امروزی بین 10 تا 15 سال است. هرچند دیده‌شده است که این کولرگازی‌ها تا بیش از 20 سال مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ اما به دلیل نیاز به تعمیرات مکرر و کاهش بازدهی استفاده از کولرهایی با طول عمر بیش از 15 سال به‌صرفه نیست و بهتر است تعویض گردند.

کولرگازی اسپلیت از دو بخش اصلی تشکیل‌شده است - یک کمپرسور واقع در خارج و یک واحد خروجی هوا. ... یکی از رایج‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع که در خانه‌های بدون کانال‌کشی به‌عنوان افزودنی به سیستم گرمایشی و سرمایشی فعلی شما به‌خوبی کار می‌کند، سیستم تهویه مطبوع اسپلیت است و در اینجا دلیل آن است.

کولرگازی پنجره‌ای چیست؟ کولرگازی پنجره‌ای ساده‌ترین نوع یونیت کولرگازی است. در این نوع کولرگازی تمام قطعات و اجزای موجود در یک جعبه یا پوشش قرار دارند. این نوع کولرگازی معمولاً در یک پنجره نصب می‌شود و به پریز برق وصل می‌شود.

ظرفیت خنک کنندگی

ظرفیت کولرگازی یا توانایی خنک‌کنندگی آن بر اساس تناژ آن است. بااین‌حال، کولرگازی اسپلیت در ارتفاع بالایی نصب می‌شوند و برای خنک کردن فضاهای بزرگ‌تر طراحی‌شده‌اند، درحالی‌که کولرگازی‌های پنجره‌ای برای گردش هوا در اتاق‌های کوچک‌تر بهتر هستند.

کولرگازی اسپلیت تهویه مطبوع اسپلیت از دو بخش اصلی تشکیل‌شده است - یک کمپرسور واقع در خارج و یک واحد خروجی هوا. ... یکی از رایج‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع که در خانه‌های بدون کانال‌کشی به‌عنوان افزودنی به سیستم گرمایشی و سرمایشی فعلی شما به‌خوبی کار می‌کند، سیستم تهویه مطبوع اسپلیت است و در اینجا دلیل آن است.

کولرگازی هایر ازجمله کولرگازی‌های خوب محسوب می‌شود. مدل‌های جدید این کولرگازی قابلیت‌های خوب و ایده عالی دارند که در زیر برخی از این قابلیت‌ها را ذکر می‌کنیم.

تنظیمات حالت خواب در کولرگازی‌های هایر

برای یک‌شب آرام حالت خواب دقیقاً می‌داند که برای یک خواب عالی به چه دمایی نیاز دارید. تهویه مطبوع Haier خود را روی گرم یا خنک تنظیم کنید تا به‌طور مداوم دما را در طول شب افزایش، کاهش یا حفظ کند تا اتاق در دمای ایدئال بماند.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

برخی از کولرهای گازی دارای سنسور تشخیص حرکت هستند. سیستم کولرگازی با استفاده از این سنسور تشخیص می‌دهد که آیا شخصی در اتاق هست یا خیر، بنابراین می‌تواند در زمان مناسب بیشترین کارایی را داشته باشد. درصورتی‌که کسی در اتاق نباشد، برای بهره‌وری بیشتر انرژی، پس از چند دقیقه به حالت صرفه‌جویی در انرژی ECO تبدیل می‌شود.

هوای تازه: هرروز سیستم تهویه مطبوع Haier به‌طور خودکار عملکرد خود تمیز کردن خود را در صورت نیاز فعال می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که هر نفسی که می‌کشید عاری از گردوغبار و باکتری باشد.

جریان هوای هوشمند: هنگامی‌که نیاز به خنک کردن خانه خوددارید، کولرگازی شما هوای خنک را به سمت بالا هدایت می‌کند تا حداکثر تأثیر را داشته باشد. و وقتی زمان گرم شدن فرامی‌رسد، هوای گرم از جایی که بالا می‌رود به سمت پایین هدایت می‌شود تا کل اتاق برشته شود.

امکان کنترل کولرگازی از هر مکانی: بااتصال WIFI و برنامه خود، دمای هوای ایدئال خود را در خانه از هرکجا و در هر زمان تنظیم کنید. همچنین می‌توانید از طریق تمامی محصولات اصلی بلندگوهای هوشمند مانند Google Home Wireless Hub با سیستم تهویه مطبوع Haier خود ارتباط برقرار کنید و کنترل کامل محیط خانه را به شما می‌دهد.

کولرگازی ها از همان اصول عملکرد و اجزای اصلی یخچال خانه شما استفاده می کنند. یخچال ها از انرژی (معمولاً برق) برای انتقال گرما از فضای خنک داخلی یخچال به محیط نسبتاً گرم خانه شما استفاده می کنند. به همین ترتیب، یک کولرگازی  از انرژی برای انتقال گرما از فضای داخلی خانه شما به محیط نسبتاً گرم بیرون استفاده می کند. کولرگازی  خانه شما را با یک کویل سرد داخلی به نام اواپراتور خنک می کند. کندانسور، یک سیم پیچ گرم در فضای باز است که گرمای جمع آوری شده را در بیرون آزاد می کند. کویل های اواپراتور و کندانسور لوله های مارپیچی هستند که با پره های آلومینیومی احاطه شده اند. این لوله معمولا از مس ساخته شده است. پمپی که کمپرسور نامیده می شود، سیال انتقال حرارت (یا مبرد) را بین اواپراتور و کندانسور حرکت می دهد. پمپ مبرد را از مدار لوله و پره های سیم پیچ ها عبور می دهد. مبرد مایع در کویل اواپراتور داخلی تبخیر می شود و گرما را از هوای داخل بیرون می کشد و خانه شما را خنک می کند.

گاز مبرد داغ در خارج از منزل به کندانسور پمپ می شود و در آنجا دوباره به مایع تبدیل می شود و گرمای خود را به هوای بیرونی که روی لوله و باله های فلزی کندانسور جریان دارد، می دهد. در طول نیمه دوم قرن بیستم، تقریباً همه دستگاه‌های تهویه مطبوع از کلروفلوئوروکربن‌ها (CFC) به عنوان مبرد خود استفاده می‌کردند، اما از آنجایی که این مواد شیمیایی به لایه اوزون زمین آسیب می‌رسانند، تولید CFC در ایالات متحده در سال 1995 متوقف شد.

با این حال، انتظار می رود HCFC-22 برای سال های زیادی در دسترس باشد زیرا از سیستم های قدیمی حذف شده و مجددا استفاده می شود. با حذف تدریجی این مبردها، انتظار می رود هیدروفلوئوروکربن های ایمن ازن (HFC) و همچنین مبردهای جایگزین مانند آمونیاک بر بازار تسلط پیدا کنند. تغییر به سیستم های تهویه مطبوع با راندمان بالا و انجام اقدامات دیگر برای خنک نگه داشتن خانه می تواند مصرف انرژی برای تهویه مطبوع را بین 20 تا 50 درصد کاهش دهد.

 شما می‌توانید یک کولرگازی مقرون‌به‌صرفه پیدا کنید تا شما را خنک و شاداب نگه دارد. خواه به یک کولرگازی  پنجره برای آپارتمان نیاز داشته باشید یا فقط به چیزی برای خنک کردن سوله حیاط‌خلوت، کولرگازی‌ها مقرون‌به‌صرفه تر و سازگارتر از همیشه هستند. آن‌ها همچنین مقرون به‌صرفه‌تر هستند، انرژی کمتری مصرف می‌کنند و نسبت به محیط آسیب کمتری دارند.

نکته: اکثر کولرگازی‌های پنجره‌ای موجود در بازار 5000 BTU هستند، که به گفته Lowes، "میزان گرمایی را که می‌تواند از یک اتاق خارج کند را نشان می‌دهد." به‌طور متوسط، یک تهویه مطبوع 5000 BTU به‌طور مؤثر اتاقی با مساحت 150 فوت مربع را خنک می‌کند. هرچه BTU بالاتر باشد، اتاق بزرگ‌تری می‌تواند خنک شود، اما توجه به این نکته مهم است که افزایش BTU همچنین به معنای افزایش قیمت است.

معمولا قیمت کولرگازی های پنجره ای و پرتابل از کولرگازی های اسپلیت دیواری پایین تر است. همچنین مهم است، قبل از شروع به جستجو، بدانید که آیا کولرگازی پنجره‌ای می‌خواهید یا کولرگازی پرتابل؟ برای یک کولرگازی پنجره‌ای اندازه‌های پنجره خود را بدانید تا تناسب مناسب را پیدا کنید، و دوباره بررسی کنید که پریزهای برق مناسب در نزدیکی پنجره‌ای که می‌خواهید استفاده کنید. اکثر کولرهای کوچک‌تر به یک پریز استاندارد سه‌شاخه متصل می‌شوند. برای یک کولرگازی پرتابل، به‌احتمال‌زیاد باید هوا را از پنجره به بیرون منتقل کنید، بنابراین این موضوع را نیز در نظر داشته باشید کنید.

یک دستگاه تهویه مطبوع با حذف گرما و رطوبت هوای داخل خانه، هوای سرد را در داخل خانه یا فضای بسته فراهم می‌کند. هوای خنک شده را به فضای داخلی بازمی‌گرداند و گرما و رطوبت ناخواسته را به بیرون منتقل می‌کند.

به‌جای استفاده از کولرگازی می‌توان از جایگزین‌های دیگری استفاده کرد. در زیر به توضیح برخی از این جایگزین‌ها می‌پردازیم.

-کولرآبی: کولرهای آبی نیز جایگزین خوبی برای کولرگازی هستند. البته در مکان‌های گرمسیر مانند جنوب کشور کولرهای آبی کاربرد چندانی ندارند.

-استفاده از کولر یا فن: استفاده از کولر یا فن با جابه‌جایی هوا تا حدودی باعث خنک شدن می‌شود.

- قرار دادن یک سطل یخ در مقابل کولرگازی: قرار دادن یک سطح یخ در مقابل فن یا پنکه به‌اندازه کولرآبی می‌تواند مؤثر باشد. هوا از روی یخ می‌گذرد و سرد می‌شود و به محیط اطراف منتقل می‌شود.

کولرگازی شما یک پلاک فلزی بر روی آن دارد که معمولاً به کابینت بیرونی در قسمت پشتی متصل می‌شود. برو به آن نگاه کن و باید اطلاعات موردنظر خود را پیدا کنی.

یک کاور بیشتر از اینکه خوب باشد می‌تواند ضرر داشته باشد. رطوبت از طریق هوای مرطوب و با وزش باد به‌راحتی از کاور عبور کرده و وارد کندانسور کولرگازی شود.

این رطوبت می‌تواند باعث آسیب به کولرگازی شود. رطوبت داخل دستگاه ممکن است به دام افتاده و منجر به کپک شود.

پس چه از طریق رطوبت هوا، چه از طریق باد، مطمئناً رطوبت به داخل نفوذ می‌کند. با یک کاور روی کولرگازی درواقع رطوبت را به دام می‌اندازید. به همین دلیل بهتر است از کاور استفاده نکنید. همچنین دقت داشته باشید که کاور مانع از ورود حیوانات کوچک نمی‌شود.

مردم تمایل دارند که از یک محصول بتوانند چندین نوع استفاده داشته باشند. مهم است که یک محصول دارای اهداف متعدد باشد. تلفن‌های هوشمند ما نیز دوربین و ماشین‌حساب هستند، کنسول‌های بازی فیلم پخش می‌کنند و به ما امکان دسترسی به نتفلیکس را می‌دهند. این فناوری چندمنظوره اکنون در دنیای سیستم‌های کولرگازی نیز پیاده‌سازی شده است.

ادامه مطلب...

مبدل حرارتی کولرگازی‌های معمولی از مبردهای فلوروکربن به‌عنوان خنک‌کننده استفاده می‌کنند. در صورت نشتی، این خنک‌کننده می‌تواند کارایی یک سیستم AC را کاهش دهد و آسیب زیادی به محیط‌زیست وارد کند. متأسفانه 50 تا 80 درصد تهویه مطبوع و پمپ‌های حرارتی امروزی سالانه حدود 10 درصد مبرد خود را نشت می‌کنند. این مورد نه‌تنها باعث هدر رفتن پول و فشار به کولرگازی می‌شود، بلکه به اتمسفر نیز آسیب زیادی وارد می‌کند.

برخی شرکت‌ها در تلاش هستند تا این میزان نشتی را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهند. با توجه به اینکه بیشتر مبرد نشتی از طریق اتصالات به بیرون نفوذ می‌کند، این شرکت‌ها درحال‌توسعه روشی برای ساخت مبدل حرارتی برای گرما، تهویه و سیستم‌های کولرگازی هستند که از اتصالات 90 درصد کمتری نسبت به مبدل‌های حرارتی فعلی تشکیل‌شده است. این مبدل حرارتی جدید با 90 درصد اتصالات کم، فرصت‌های کمتری برای نشت فراهم می‌کند. کاهش 90 درصدی نشت باعث کاهش چشمگیر انتشار گازهای گلخانه‌ای، افزایش عملکرد کولرگازی و کارآمدتر شدن انرژی دستگاه می‌شود.

-فاصله دو طرف را اندازه بگیرید

-پنل های جانبی با اندازه مناسب را خریداری کنید

-با استفاده از قیچی‌های سنگین، پنل ها را طوری برش دهید که در فضای باز قرار بگیرند.

-پنل ها را با درزگیر یا نوار آب‌وهوا ببندید

-اگر از درزگیری استفاده می‌کنید، صبر کنید تا خشک شود تا کولرگازی روشن شود.

برخی از کولرگازی‌های جدید دارای قابلیت اتصال به مودم‌های وای فای هستند. در زیر راهنمای اتصال این نوع کولرگازی‌ها به مودم‌های وای فای را ذکر می‌کنیم

 -برنامه AC را روی گوشی یا تبلت خود دانلود کنید.

-پس از دانلود برنامه، برای ورود به سیستم نیاز به شناسه و رمز عبور دارید.

نام کاربری و پسورد ورود به سیستم را وارد کنید و از شما خواسته می‌شود مدل AC را انتخاب کنید.

-سپس این برنامه از طریق روتر Wi-Fi، گوشی را با سیستم تهویه مطبوع جفت می‌کند.

برند Diakin.  اگر از کسی پیشنهادی برای نام تجاری کولرگازی  بخواهید، دایکین نامی است که مطمئناً خواهید شنید. دایکین یک تجارت الکترونیک ژاپنی و اولین در لیست بهترین برندهای کولرگازی  در جهان است.

این برند کولرگازی در ایران نیز نمایندگی دارد.

بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کولرگازی در جهان چه کشورهایی هستند؟

چین: 16.4 میلیارد دلار آمریکا 35.4 درصد از صادرات کولرگازی جهان

تایلند: 5.2 میلیارد دلار 11.2 درصد از صادرات کولرگازی جهان

مکزیک: 4 میلیارد دلار 8.7 درصد از صادرات کولرگازی جهان

ایالات‌متحده: 2.3 میلیارد دلار 5.1 درصد از صادرات کولرگازی جهان

آلمان: 1.82 میلیارد دلار 3.9 درصد از صادرات کولرگازی جهان

ایتالیا: 1.81 میلیارد دلار 3.9 درصد از صادرات کولرگازی جهان

جمهوری چک: 1.5 میلیارد دلار 3.3 درصد از صادرات کولرگازی جهان

کره جنوبی: 1.15 میلیارد دلار 2.5 درصد از صادرات کولرگازی جهان

کولرگازی های ایستاده معمولاً در لابی، رستوران‌ها، سالن، فروشگاه‌ها، اتاق‌های کنفرانس و در کل فضاهای بزرگ نصب می‌شوند. نصب آن‌ها ساده است و جریان هوای قدرتمندی را ایجاد می‌کند. این کولرگازی‌ها بر روی کف محل نصب می‌شود و ظاهری شبیه به کابینت دارند. همچنین کولرگازی‌های ایتساده  را می‌توان در مکان‌هایی استفاده کرد که استفاده از سطح دیوارها و سقف‌ها و ارتفاع سقف تا 5 متر غیرممکن است، درحالی‌که در کف فضا کافی وجود دارد.

کولرگازی‌های ایستاده ال جی از بهترین کولرگازی های ایستاده موجود در بازار هستند. کولرگازی های  جدید ال‌جی دارای عملکردهای بی‌صدا و فناوری نوآورانه هستند که به شما کمک می‌کند محیطی عالی برای خود، کارکنان و مهمانان خود ایجاد کنید.

در این جا تعدادی از ویژگی‌های کولرگازی‌های ایستاده ال جی جدید را توضیح می‌دهیم.

stanlgariconditioner

کنترل از راه دور بی‌سیم: هنگامی‌که یک کولرگازی ایستاده را با یک کنترل بی‌سیم همراه انتخاب می‌کنید، می‌توانید دستگاه خود را از هر نقطه‌ای در اتاق به‌طور دقیق تنظیم کنید.

 کنترل خودکار: سیستم‌های تهویه مطبوع روی زمین باقابلیت Neuro Fuzzy Logic به‌طور خودکار دمای بهینه را حس می‌کند و تنظیمات خود را به‌گونه‌ای تنظیم می‌کند تا راحت‌ترین محیط را برای شما فراهم کند.

عملکرد راه‌اندازی مجدد خودکار: اگر در حین کارکرد دستگاه قطعی برق وجود داشته باشد، کولرهای گازی ما به‌طور خودکار در همان حالت راه‌اندازی مجدد می‌شوند. برق بازیابی شده است

حالت سوئیچینگ (SMPS): حتی زمانی که دستگاه خاموش است، اگر همچنان به منبع برق متصل باشد، می‌تواند برق را هدر دهد. بااین‌حال، سیستم‌های AC ایستاده ال جی دارای SMPS مصرف برق را در حالت آماده به کار کاهش می دهد – که می تواند به کاهش برق مصرفی شما کمک کند.

مشتریان با داشتن ویژگی‌هایی مانند Neuro Fuzzy Control، که به دستگاه امکان می‌دهد دمای بهینه را حس کند، تنظیمات خود را مطابق با آن تنظیم می‌کنند، به‌علاوه عملکرد راه‌اندازی مجدد خودکار، کنترل از راه دور بی‌سیم و فناوری صرفه‌جویی در مصرف انرژی، AC های ایستاده ما به شما اجازه می‌دهند فضای خود را به‌طور مؤثر خنک‌کنید.

هر سیستم تهویه مطبوع (که سیستم خنک‌کننده یا AC نیز نامیده می‌شود) باید دارای ترموستات باشد. ترموستات‌های ساده اجازه می‌دهند دما چند درجه از دمای تنظیم‌شده شما بالا یا پایین برود تا واحد خنک‌کننده شما زیاد روشن و خاموش نشود.

یک کولرگازی دارای 5 قسمت اصلی است:

مبرد. مبرد (همچنین به‌عنوان خنک‌کننده یا بانام تجاری Freon® شناخته می‌شود) یک سیال خاص است که برای فناوری خنک‌کننده و انجماد حیاتی است

کمپرسور

کویل کندانسور

شیر انبساط

پنل کولرگازی

بر اساس آمار جهانی امروزه کمتر از یک‌سوم خانوارهای جهان از کولرگازی استفاده می‌کنند. با این حساب می‌توانیم بگوییم که حدود 2/600/000/000 میلیون نفر از کولرگازی استفاده می‌کنند. این میزان مصرف در کشورهای مختلف متفاوت است. در کشورهایی مانند ایالات‌متحده و ژاپن، بیش از 90 درصد خانوارها دارای تهویه مطبوع هستند، درحالی‌که در بسیاری از کشورهای فقیرنشین که در نقاط گرمسیر قرار دارند، مردم به کولرگازی دسترسی ندارند.

در روزهای اخیر شاهد جلوگیری از ورود لوازم‌خانگی کره‌ای به کشور بوده‌ایم. این مورد نگرانی برخی از هم‌وطنانی که از کولرگازی‌های کره‌ای استفاده می‌کنند را در پی داشته است؛ نگرانی این هم‌وطنان ازاین‌جهت بوده است که ممکن است کولرگازی‌ها کره ای مورداستفاده آن‌ها خراب شود و به دلیل ممنوعیت ورود لوازم کره‌ای، قطعه موردنیاز برای تعمیر این کولرها در بازار یافت نشود. به این عزیزان عرض می‌کنیم که در حال حاضر هیچ کمبودی از قطعات کولرگازی‌های کره‌ای در کشور موجود نیست. ما باقدرت این موضوع را اعلام می‌کنیم که قطعات کولرگازی‌های کره‌ای موجود در بازار ایران حداقل تا 20 سال آینده کفاف نیاز کشور را خواهد داشت.

aryancooler.14000908 6

از این رو عزیزانی هیچ جای نگرانی  برای عزیزانی که از کولرگازی های کره ای استفاده می کنند وجود ندارد.

سیم‌کشی کولرگازی از پروسه‌های مهم در نصب کولرگازی است. سیم‌کشی کولرگازی نیاز به مهارت و تخصص کافی درزمینهٔ سیم‌کشی و برق دارد. همچنین نصاب برای انجام این کار باید تخصص کافی داشته باشد. برخی مواقع ممکن است سیم‌کشی کولرگازی دچار مشکل و آسیب شود. در این شرایط باید سیم‌کشی کولرگازی به‌صورت کامل بازبینی و بررسی شود و ایرادات و عیوب سیم‌کشی رفع شود.

simkeshi

مجموعه آرین کولر خدمات عیب‌یابی و رفع ایراد سیم‌کشی را به شکل کاملاً اصولی و حرفه‌ای انجام می‌دهد.

فصل تابستان از فصل‌هایی هست که در آن مصرف برق بالا می‌رود. یکی از دلایل افزایش مصرف برق استفاده از تجهیزات سرمایشی نظیر کولرهای گازی است. می‌دانیم که مصرف برق کولرگازی‌های معمولی بسیار بالاست. کولرگازی‌های اینورتر به‌مراتب مصرف برق کمتری دارند.

کولرگازی اینورتر تا حد زیادی کم‌مصرف‌ترین انرژی را دارد. این کولرگازی به دلیل داشتن کمپرسور دور متغیر، برق کمتری مصرف می‌کند و برای محیط‌زیست نیز مفید است. کولرگازی اینورتر نسبت به کولرگازی‌های معمولی صدای بسیار کمتری دارد.با این اوصاف و با توجه به قطعی‌های مکرر برق در کشور که به دلیل افزایش مصرف برق و موارد دیگر اتفاق افتاده است، استفاده مردم از کولرگازی اینورتر می‌تواند تأثیر زیادی بر کاهش مصرف برق و درنهایت کاهش قطعی‌های پی‌درپی باشد.

ادامه مطلب...

ما بهترین خریدار کولرگازی‌های سوخته شما هستیم. در صورت نیاز به فروش کولرگازی سوخته خود، در هرکجای کشور که باشید با ارسال تصویر و اطلاعات کولرگازی سوخته خود برای ما بالاترین قیمت را دریافت نمایید. هزینه نقل‌وانتقال کولرگازی بر عهده مرکز آرین کولر خواهد بود.

نصب و تعمیر کولرگازی ازجمله مشاغل پردرآمد و مهم در بازار لوازم‌خانگی است. بسیاری از تعمیرکاران کولرگازی خدمات تعمیر و نصب کولرگازی را به‌صورت تجربی فراگرفته‌اند. این افراد با داشتن دانش و علم پایه‌ای درزمینهٔ برق و الکترونیک، وارد حوزه کولرگازی شده‌اند و خدمات تعمیر و نصب آن را فراگرفته‌اند. اما روش دیگری برای فراگرفتن تعمیر و نصب کولرگازی وجود دارد. مراکز فنی و حرفه‌ای کشور دوره‌های آموزش تعمیر و نصب کولرگازی را به‌صورت عملی و کتبی ارائه می‌دهند. برای مشاهده شرایط دوره‌های ذکرشده بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://irantvto.ir/index.aspx?pageid=155&newsview=80902

 

شاید تابه‌حال عبارت کولرگازی وام‌دار را شنیده باشد. در برخی موارد شخص توانایی پرداخت هزینه کامل کولرگازی را ندارد ازاین‌رو تقاضای خرید کولر به‌صورت اقساطی می‌کند. در این شرایط شخص مبلغی را به‌صورت پیش‌پرداخت واریز می‌کند و مابقی هزینه کولرگازی را به‌صورت ماهانه پرداخت می‌کند.

مجموعه آرین کولر فروش کولرگازی‌های وام‌دار را انجام می‌دهد.

کولرگازی در کرج

کرج مرکز استان البرز و از شهرهای نزدیک به تهران است. کلان‌شهر چهارمین شهر پرجمعیت ایران است. هرچند شهر کرج به لحاظ آب و هوایی خنک‌تر از تهران است، بااین‌حال موج گرما از اوایل اردیبهشت تا شهریور ما کرج شروع می‌شود. ازاین‌رو ما فعالیت‌های ویژه‌ای در ارائه خدمات کولرگازی در این شهر ارائه می‌دهیم. به دلیل نزدیکی مجموعه آرین کولر به شهر کرج ما قادر هستیم در کمتر از 2 ساعت در هر نقطه از کرج حضور یافته و اقدام به ارائه انواع خدمات کولرگازی در این شهر نماییم.

ما کلیه خدمات خود ازجمله خرید کولرگازی دست‌دوم، فروش کولرگازی نو و دست‌دوم، سرویس و تعمیر و نگهداری کولرگازی را در شهر کرج انجام می‌دهیم.ما با داشتن تکنسین‌های بسیار زبده و چیره‌دست در شهر کرج از بهترین ارائه دهندگان خدمات کولرگازی در این شهر هستیم.

سردخانه محلی برای نگهداری انواع میوه، محصولات لبنی و کشاورزی و ... است. در سردخانه‌ها نیاز به سیستم‌های برودتی برای سرد نگه‌داشتن محصولات در دمای زیر صفر است.

فروشگاه آرین کولر اقدام به خریدوفروش انواع دستگاه‌های برودتی و تجهیزات سردخانه می‌نماید.

دوستان عزیز می‌توانید آگهی‌های خود را برای درج در سایت برای ما ارسال کنید. برای ارسال آگهی تصویر کولرگازی به همراه نوع و قیمت را در واتس آپ برای ما ارسال کنید. ما به‌محض دریافت آگهی شما آن را در سایت ثبت می‌کنیم.

ارسال آگهی در واتس آپ

انواع بولرفن کولرگازی

تست موتور فن کولرگازی

جهت تست موتور فن کولرگازی، با یکدست موتور فن را بگیرید و با دست دیگر فن را بچرخانید. درصورتی‌که فن آزادانه بچرخد متوجه می‌شویم که موتور فن سالم است. اما اگر فن به‌سختی بچرخد و یا اصلاً نچرخد این امر علامت وجود مشکل در موتور فن است.

aryancooler.14000908 12

خدمات فروش، تعمیر و نصب فن‌های کولرگازی

در زیر تصاویر جدیدترین موتور فن‌های ارائه‌شده در آرین کولر را مشاهده می‌کنید. این فن‌ها قابل‌استفاده در کولرگازی‌های ال‌جی و سامسونگ می‌باشند. مجموعه آرین کولر خدمات فروش، تعمیر و نصب فن‌های کولرگازی را انجام می‌دهد.

 

 

aryancooler14000517 10

aryancooler14000517 14

aryancooler14000517 20

aryancooler14000517 35

 

aryancooler14000517 26

فروش تعداد 24 فن پنل کولرگازی

فن‌هایی که در زیر مشاهده می‌کنید مخصوص پنل های کولرگازی است. مجموعه آرین کولر تعداد 24 عدد از این فن‌ها را به‌صورت یکجا به فروش می‌رساند.                  تاریخ آگهی    1400/03/23

 

fan18

ارائه انواع فن‌های دست‌دوم کولرگازی

در زیر تصویر تعدادی از فن‌های ارائه‌شده در فروشگاه آرین کولر را مشاهده می‌کنید.این فن‌ها کاملاً نو و آکبند می‌باشند .در زیر برخی مشخصات این فن‌ها ذکرشده است.

تخفیف ويژه فروش به همکاران

گارانتی 1 ساله

کاملاً اورجینال

 

new products 1400 02 14 41

فن کندانسور کولرگازی

می‌دانیم که کندانسور هنگام کار کردن گرم می‌شود و این گرما توسط کار کردن فن خارج می‌شود. فن کندانسور کولرگازی وظیفه تخلیه هوای گرم از کندانسور و خنک کردن کولرگازی را بر عهده دارد. در زیر تصاویر تعدادی از فن‌های کولرگازی را مشاهده می‌کنید. همه کندانسور های کولرهای گازی نیاز به فن دارند. فن‌های کندانسورهای اینورتر کمی کوچک‌تر از فن‌های کولرگازی معمولی هستند.

 

fan coolergazi

fan

IMG 3440

IMG 3441

 

 IMG 3442

فن ال جی کولرگازی

بولوور فن کولرگازی

بولوور فن‌های از قطعات پنل کولرگازی است. بولوور فن در اندازه‌های 80 سانتیمتری،90 سانتیمتری، یک متری و بالاتر وجود دارند. بولوور فن در داخل پنل کولرگازی به یک فن متصل هست. با گردش فن، بولوور فن نیز می‌چرخد و باد را به بیرون از پنل پرتاب می‌کند. درواقع کار اصلی بلوور فن پرتاب باد به بیرون است.

مجموعه آرین کولر خدمات فروش و پخش انواع بولوورفن های کولرگازی را در سراسر کشور انجام می‌دهد.

 

 

شاسی زیر کولرگازی از قطعات موردنیاز برای نصب کولرگازی است. شاسی کولرگازی بر روی دیوار نصب می‌شود و سپس کولرگازی بر روی شاسی قرار می‌گیرد. این قطعه از لوازمی هست که بسیار موردنیاز همکاران و نصاب‌های کولرگازی است. مجموعه آرین کولر به‌صورت ويژه اقدام به تهیه و توزیع شاسی کولرگازی می‌نماید.

chassifor aircontioners

شاید تابه‌حال نام منطقه آزاد تجاری را شنیده باشید. یکی از مشخصه‌های اصلی این مناطق این هست که لوازم و کالاهایی که وارد این مناطق می‌شوند شامل تعرفه گمرکی نمی‌شود. کولرگازی از کالاهایی هست که فروش زیادی در این مناطق دارد. افراد می‌توانند با مراجعه به مناطق آزاد اقدام به خرید لوازم موردنیاز خود ازجمله کولرگازی نمایند. هرچند انتقال لوازم و کالا از این مناطق دارای محدودیت‌هایی است و افراد صرفاً می‌توانند تعداد محدودی کالا را از این مناطق خارج نمایند.

خرید کولرگازی از مناطق آزاد تجاری به شرطی که آشنایی کاملی با کولرگازی داشته باشید امری به‌صرفه می‌باشد.

مجموعه آرین کولر تخفیفات ویژه‌ای برای انواع خدمات خود درزمینهٔ کولرگازی در نظر گرفته است. تخفیفات شامل تخفیف در فروش کولرگازی، تخفیف در خدمات سرویس، نصب و تعمیر کولرگازی است. تخفیفات از تاریخ 30 11 99 شروع‌شده و تا تاریخ 29 12 99 اعتباردارند. تخفیفات ذکر شده به شرح زیر می باشند.

5 درصد تخفیف در قیمت کولرگازی نو و کارکرده

15 درصد تخفیف در نصب و تعمیر کولرگازی

در روز و هفته‌های اخیر شاهد قطعی‌های مکرر برق در سراسر کشور بوده‌ایم. این قطعی‌ها جدا از اینکه بر زندگی و کسب‌وکار مردم تأثیر منفی فراوانی داشته است، می‌تواند آسیب جدی به لوازم برقی ازجمله کولرگازی وارد کند. در همین چند هفته که روند قطعی برق اتفاق افتاده است شاهد سوختن لوازم‌خانگی بسیاری از مشتریان بوده‌ایم. دقت داشته باشید که قطع شدن یا وصل شدن برق ممکن است با نوساناتی همراه باشد که این نوسانات می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای وسایل  برقی شود. ازاین‌رو به همه مصرف‌کنندگان کولرگازی پیشنهاد می‌شود که در این رابطه از محافظ برق مخصوص کولرگازی استفاده کنند. محافظ برق کولرگازی شکل و ظاهر متفاوتی با سایر محافظ‌های برق دارد وباید توسط نصاب‌های کولرگازی نصب شود. قیمت این محافظ‌ها نیز بیشتر از سایر محافظ‌ها است.

همچنین در مواردی که استفاده از کولرگازی امری حیاتی است برای مثال در مکان‌های مسکونی بسیار گرم و یا کولرگازی با کاربری خنک‌کننده تجهیزات و ماشین‌های مهم، حتماً از ups برای تأمین برق کولرگازی در مواقع اضطراری استفاده شود.

مجموعه آرین کولر فروش و نصب عمده و تکی محافظ‌های کولرگازی را انجام می‌دهد.

 

آخرین مطالب و مقالات

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

 

در صورت خرابی کولرگازی گارانتی دار چه باید کرد؟

درصورتی‌که کولرگازی گارانتی دار شما خراب شد یا احساس کردید که مشکلی دارد حتماً به مرکز مربوطه گارانتی کولرگازی خود مراجعه کنید. هرگز سعی نکنید که کولرگازی یا هر وسیله برقی  دارای گارانتی را به‌صورت سرخود تعمیر کنید. بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده گارانتی درصورتی‌که متوجه شوند شخص دیگری اقدام به تعمیر کالا کرده است از ارائه خدمات گارانتی امتناع خواهند نمود. این مطلب معمولاً در برگه‌های گارانتی محصولات نیز قیدشده است. پس درصورتی‌که محصول ما گارانتی دارد حتماً سعی کنید به‌صورت صفرتا صد از گارانتی محصول استفاده کنید.

_______________________________________________________________________________________________

داشتن گارانتی معتبر ازجمله مهم‌ترین مواردی است که در خرید کولرگازی باید مدنظر داشته باشید. با داشتن گارانتی معتبر با آسودگی کامل می‌توانید از این دستگاه استفاده کنید. اما چرا عرض می‌کنیم گارانتی معتبر؟ آیا گارانتی غیر معتبر هم داریم؟ جواب بلی است.

برخی شرکت‌های و مراکز سودجو برای فروش محصولات خود اقدام به چسباندن برچسب‌های تقلبی گارانتی بر روی محصولات خود می‌کنند. دلیل این امر این است که راحت‌تر بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند. این‌گونه کالاها بیشتر از مبادی غیررسمی و قاچاق وارد کشور می‌شوند و چون شرکت‌های معتبر حاضر به گارانتی کردن این کالاها نیستند واردکنندگان سعی می‌کنند این کالاها را با گارانتی فیک و تقلبی به فروش برسانند. در برخی موارد نیز شرکت‌های  گارانتی ضمانت چندانی برای محصول تقبل نمی‌کنند. ازاین‌رو شناخت گارانتی‌های معتبر برای خرید محصول امری مهم است. در زیر نام برخی از شرکت‌های معتبر گارانتی را ذکر می‌کنیم. درصورتی‌که کولرگازی خریداری‌شده شما توسط شرکت گارانتی شده باشد می‌توانید از اصلی بودن گارانتی خود مطمئن باشید.

گارانتی گلد جنرال: این گارانتی از معتبرترین گارانتی‌ها کولرگازی است.

گارانتی گلد ایران: گارانتی گلدایران از گارانتی‌ها شناخته‌شده و معتبر کولرگازی هست. (گارانتی گلد ایران در حال حاضر به نام گارانتی جی پلاس تغییر نام داده است).

گارانتی نیا: گارانتی نیا از گارانتی‌های معتبر است.

گارانتی سام سرویس: گارانتی سام سرویس نیز از گارانتی‌های معتبر است.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

 ما با انواع کولرگازی قدیمی سروکار داریم. تجارت اصلی این مجموعه در درجه اول خریدوفروش طیف گسترده‌ای از کولرگازی‌های قدیمی از مصرف‌کنندگان و فروشندگان عمده هست.

اگر شما آماده فروش تهویه کولرگازی قدیمی خود هستید، ما علاقه‌مند به خرید هستیم. هر زمان که مشتریانمان نیاز داشته باشند ما در دسترس هستیم.

 آرین کولرمی تواند بهترین قیمت را در بازار برای تهویه مطبوع قدیمی شما ارائه دهد. ما خریدار پیشرو کولرگازی قدیمی هستیم و اطمینان می‌دهیم که بهترین قیمت در بازار را پرداخت می‌کنیم تا بهترین قیمت را برای کولرگازی قدیمی خود دریافت کنید.

قیمت کولرگازی دست‌دوم به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت کولرگازی دست‌دوم به شرایط آن بستگی دارد. هرچقدر کولرگازی سالم‌تر و کم کارکردتر باشد قطعاً قیمت بالاتری خواهد داشت. لازم نیست عنوان کنیم که اندازه کولرگازی و برند آن نیز در قیمت آن تأثیر مستقیم دارد. در زیر مهم‌ترین موارد تأثیرگذار بر قیمت کولرگازی ذکرشده است.

- اندازه کولرگازی

- سالم بودن کولرگازی

- داشتن سابقه تعمیرات

- سال تولید

- برند کولرگازی

شرایط خرید کولرگازی در تهران و شهرستان‌ها

خرید کولرگازی در استان تهران به‌صورت حضوری هست. یعنی کارشناسان ما با حضور در محل و اقدامات کارشناسی اقدام به خرید کولرگازی می‌کنند. اما خرید از سایر استان‌ها فقط در مواردی که تعداد کولرگازی‌ها یا قطعات جانبی بیش از 10 عدد باشد مراجعه حضوری انجام می‌شود. در غیر این صورت فروشنده بایستی کالای خود را به مجموعه پست کرده و یا با مراجعه حضوری به مجموعه اقدام به عرضه کولرگازی خود نماید.

خرید قطعات کولرگازی

ما در کنار خرید کولرگازی دست‌دوم خریدار قطعات کولرگازی نیز هستیم. ما قطعات نو و کارکرده کولرگازی را به‌صورت تک و عمده خریداری می‌کنیم. قطعات ذکرشده در زیر بیشترین آمار خرید رادارند.

خرید پنل کولرگازی نو و دست‌دوم

خرید کندانسور کولرگازی نو و دست‌دوم

 خرید کمپرسور کولرگازی نو و دست‌دوم

خرید ریموت کنترل کولرگازی

پروسه خرید کولرگازی دست‌دوم شما

مشتریان عزیز در صورت تمایل به فروش کولرگازی دست‌دوم خود می‌توانند تصاویری از کولرگازی به همراه قیمت مدنظر خود را برای ما ارسال کنند. تصاویر شامل عکس از کندانسور و پنل کولرگازی هست. ترجیحاً تصاویری نیز از لیبل و برچسب کولرگازی ارسال شود.

در صورت تائید قیمت توسط مجموعه آرین کولر کارشناسان ما به محل مراجعه کرده و پس از بازدید و تست کولرگازی اقدام به خرید می‌کنند؛ لازم به ذکر است مبلغ مشتری به‌صورت کامل در محل پرداخت می‌گردد.

خریدار کولرگازی دست دوم

برخی افراد به دلایل مختلف اقدام به فروش کولرگازی دست دوم خود می‌کنند. دلایلی همچون خرید کولرگازی جدید، جابه‌جایی، مشکلات مالی و ... ازجمله مواردی است که مصرف‌کنندگان را ترغیب به فروش کولرگازی یا سایر لوازم خود می‌کند. در هنگام فروش کولرگازی خود هرگز عجله نکنید و کالای خود را باقیمت مناسب به فروش برسانید. تعمیرکاران و فروشندگان کولرگازی همواره سعی می‌کنند که با کمترین قیمت کالای شما را خریداری کنند. ازاین‌رو درصورتی‌که بتوانید کالا را به‌صورت مستقیم به مصرف‌کنندگان بفروشید خواهید توانست که کالای خود را باقیمت مناسب‌تر به فروش برسانید. درصورتی‌که قصد فروش کولرگازی دارید حتماً سعی کنید در فصل تابستان اقدام به این کارکنید. زیرا فصل تابستان فصل خریدوفروش کولرگازی است و قطعاً در این فصل تقاضا برای خرید کولرگازی بیشتر خواهد بود و می‌توانید کولر خود را باقیمت بالاتر به فروش برسانید. البته کولرهای گازی سرما گرمایی در همه فصول خریداران پروپاقرصی دارند.

خرید کولرگازی تک و عمده از سراسر استان تهران

فروشگاه آرین کولر اقدام به خرید کولرگازی از هرکجای تهران می‌نماید. ما با ارسال کارشناس به محل مشتری در هرکجای تهران، اقدام به خرید کولرگازی به‌صورت تک و عمده می‌نماییم. خرید کولرگازی از سایر شهرهای کشور تنها به‌صورت عمده انجام می‌شود.

مجموعه آرین کولر یکی از بهترین خریداران کولرگازی در تهران است. ما همواره سعی در خرید کولرگازی دست‌دوم مشتری باقیمت منصفانه داریم. مجموعه آرین کولر آماده خریداری هر نوع کولرگازی با هراندازه و کیفیت از مشتریان است. ما آمادگی این را داریم که در صورت نیاز شما کولرگازی دست‌دوم شما را با کولرهای گازی موجود در این مجموعه معاوضه کنیم.

 

مقالات مرتبط

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

سفارش‌ها خرید کولرگازی از روش‌ها و طرق مختلف به مرکز آرین کولر ارجاع می‌شود. یکی از مهم‌ترین روش‌های فروش کولرگازی توسط این مجموعه فروش اینترنتی کولرگازی است. ما همواره سعی در ساده‌سازی پروسه‌های فروش و تحویل کولرگازی داریم. با توجه به اینکه یکی از عمده‌ترین روش‌های فروش محصولات آرین کولر فروش اینترنتی است لازم می‌دانیم در مطالب زیر صفرتا صد پروسه فروش اینترنتی محصولات خود را توضیح دهیم.

ادامه مطلب...

کولرهای گازی جدید صدای بسیار کمی تولید می‌کنند. صدای کولرگازی معمولاً شامل صدای فن و صدای پرتاب باد کولر است. درصورتی‌که کولرگازی شما صدای زیادی دارد اولین احتمال امکان خرابی فن کولرمی باشد. تعمیر یا تعویض فن کولرگازی را حتماً به تکنسین‌ها و تعمیرکاران کولرگازی بسپارید.

 

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 

فن blcd از جمله جدیدترین تجهیزاتی است که در کولرگازی استفاده می شود.استفاده از این فن ها موجب بهبود کیفیت کار کولرگازی و کم تر شدن صدای کولر،در کولرهای گازی جدید شده است.فن های blcd با فن های قدیمی تفاوت زیادی دارد.این فن ها از نوع پرسی هستند و سیم پیچی ندارند .مغزی وسط این فن ها آهن ربایی هست .این فن ها آمار خرابی بسیار کمتری نسبت به فن های قدیمی تر دارند و صدای بسیار کمتری نیز تولید می کنند.

 

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 

کولرهای گازی dual inverter  از مدل های جدید کولرگازی هستند که تکنولوژی dula inverter در آن پیاده سازی شده است.تولید و عرضه کولرهای گازی با این  تکنولوژی سروصدای زیادی به پا کرد ولی در عمل دیده شده که کولرهای گازی dulainverter مزیت بسیرا خاص و پیچیده ای ندارند و در برخی مدل های کولرگازی قیمت کولرهای dual inverter از کولرهای گازی معمولی کمتر است .

 

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 

 

 

 

 

در حال حاضر صنعت الکترونیک و کامپیوتر در دنیای امروز بیش از هر صنعت دیگری در حال توسعه و پیشرفت هستند .با پیشرفت روز افزون صنعت الکترونیک و کامپیوتر شاهد پیشرفت در تولید کولرهای گازی با قابلیت های جدید بوده ایم .روبه روز بر قابلیت ها وآپشن های کولرهای گازی اضافه می شود .در زیر به توضیح دو آپشن و تکنولوژی جدیدی که در کولرهای گازی تعبیه شده است می پردازیم.

کولرهای گازیsmart scan (هوشمند):این کولرهای گازی به صورت هوشمند کار می کنند. با این قابلیت  کولر گازی متوجه حرکت انسان در محدوده معینی می شود و باد خروجی کولر توسط سنسورها به سمتی که فرد حرکت می کند هدایت می شود .یعنی در صورتی که فرد در مقابل کولرگازی حرکت کند کولرگازی این امر را تشخیص داده و دمپر به سمت شخص گردش می کند و باد در جهتی که شخص قرار گرفته هدایت می شود.

قابلیت کنترل از راه دور کولرگازی:برخی از کولرهای گازی جدید قابلیت کنترل از راه دور دارند.به این صورت که کولرگازی دارای ماژول شبکه وای فای هست و به وای فای خانه و یا هات اسپات گوشی متصل می شود.در سوی دیگر نرم افزار کنترل کولرگازی نیز بر روی گوشی نصب می شود.در این صورت وقتی کولرگازی به اینترنت وصل می شود و عملا اینترنت دارد هنگامی که گوشی نیز به اینترت متصل شود از طریق نرم افزار واسط می توان کولرگازی را کنترل کند.

کلیه امکانات مدیریت کولرگازی نظیر خاموش و روشن کردن کولر،بالا و پایین بردن دما و... در این نرم افزار تعبیه شده است و کاربر به راحتی می تواند با آن کار کند.این مزیتی است که در برخی موارد استفاده کولرگای می تواند بسیار مفید و راهگشا باشد.برای مثال ممکن است در محلی دستگاهی داشته باشید که در مدت زمان معینی کار می کند و نیاز به سرمایش کولرگازی دارد  وشما پس از خاموش شدن دستگاه باید کولر را خاموش کنید .این قابلیت دراستفاده های صنعتی نمود بیشتری پیدا می کند.در محل هایی که کولرگازی جهت خنک کردن تجهیزات استفاده می شوند .

نمونه دیگری از استفاده از کولرهای گازی از راه دور در استفاده از کولرهای گازی بزرگ و ایستاده می باشد.زمانی که کولرگازی مکان وسیعی را خنک می کند و شما تمایل ندارید که کاربران یا افرادی که در محل حضور دارند بتوانند کولرگازی را مدیریت کنند،می توانید خود مدیریت کولرگازی را از راه دور برعهده بگیرید.

 

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 

 

برخی مشتریان در مورد سیستم پلاسما و امکان از بین بردن ویروس توسط کولرگازی سوالاتی مطرح می کنند.در اینجا شرح مختصری در مورد سیستم های پلاسما ارائه می دهیم.

اکثر کولرهای گازی فعلی دارای سیستم پلاسما می باشند .سیستم پلاسما نوعی تکنولوژی در کولرگازی است که موجب از بین رفتن ویروس،میکروب و قارچ می شود.به این صورت که میکروب ها و ویروس های معلق در هوا توسط پنل کولرگازی به داخل پنل کشیده می شود و توسط ولتاژ بالای high voltage از بین می روند.

 

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 

مجموعه آرین کولر همواره از نصاب هاب متعهد و زبده جهت نصب کولرگازی استفاده می کند.نصب های ما از همه لحاظ چه از لحاظ اخلاقی و چه از لحاظ فنی مورد تایید مجموعه هستند .با این وجود در صورتی که به هردلیل مشتریان از نصاب های ارسال شده به محل توسط آرین کولر رضایت نداشته باشند می توانند با تماس به مجموعه آرین کولر شکایت و مشکل خود را مطرح نمایند.این مجموعه در اسرع وقت به شکایات مشتریان رسیدگی می نماید.

 

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 

فصل خرداد شروع شده است و تقریبا هه استفاده کنندگان کولرگازی استفاده از کولرگازی را آغاز کرده اند یا در حال نصب و سرویس کولرگازی هستند.حتما می دانید که کولرگازی هر سال قبل از استفاده بایستی به صورت کامل سرویس شود.سرویس کردن کولرگازی قبل از استفاده مزایای بسیار  زیادی دارد از جمله اگر کولرگازی ایراد و اشکالی داشته باشد رفع می شود(در صورتی که ایرادات کوچک کولرگازی رفع نشود ممکن است منجر به بروز مشکلات بزرگتر برای کولر شود) همچنین قسمت های مختلف کولرگازی سرویس می شود و این امر منجر به کارکردن بهتر کولرگازی می شود.

مرکز آرین کولر در تمام نقاط استان تهران اقدام به سرویس کولرگازی در محل می کند.هیچ نقطه از استان تهران نیست که خارج از محدوده ارائه خدمات و سرویس کولرگازی توسط مجموعه آرین کولر باشد .نام برخی از شهرستان هایی که مرکز آرین کولر در آن اقدام به ارائه خدمات سرویس کولرگازی می نماید در زیر ذکر شده است.

شهر تهران

شهر اسلامشهر

شهر رباط کریم

شهرستان بهارستان

شهرستان ورامین

شهرستان دماوند

رود هن

شهرستان پرند

زمان حضور تکنسین های مرکز آرین کولر در محل حداکثر 24 ساعت پس از تماس مشتری می باشد.مشتریان پس از تماس در صورت منصرف شدن از حضور متخصصین آرین کولر بایستی حتما قبل از حضور متخصصین این مرکز به صورت تلفنی انصراف خود را به مجموعه اطلاع دهند.

 

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 

 

به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر مجموعه آرین کولر تخفیفات ويژه ای برای محصولات در نظر گرفته است .تخفیفات از 50 تا 200 هزارتومان می باشد .همچنین در برخی خدمات نظیر ارسال کالا به محل و تعمیرات نیز تخفیفاتی در نظر گرفته شده است .تخفیفات تا سه شنبه 99/3/6  می باشد .

 

 

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 

هنگام استفاده از کولرگازی حتما سعی کنید پنجره های خانه را ببنیدید تا هوای سرد به بیرون راه پیدا نکند .در خانه های قدیمی معمولا درزهای زیادی در بین درب ها و پنجره های خانه وجود دارد که هوای گرم و سرد از لابه لای همین درزها عبور کرده و به بیرون راه می یابند.همین امر باعث می شود که برای متعادل کردن دمای خانه از انرژی و  وسایلی نظیر کولرو بخاری استفاده شود .همچنین این امر باعث می شود هوای خانه حتی با استفاده از تجهیزات گرمایشی و سرمایشی به صورت یکنواخت درنیایید.بستن این درزها کمک بزرگی به کنترل دمای خانه می کند .در صورتی که خانه به صورت اصولی و استاندارد ساخته شده باشد و درزی وجود نداشته باشد تاثیر دمای بیرون از خانه به درون خانه به حداقل ممکن می رسد.

کولرگازی با چند دقیقه روشن بودن می تواند دمای خانه شما را خنک کند و دمای خانه تا ساعت ها مطبوع و خنک باشد به شرطی که در خانه درزی وجود نداشته باشد و باز و بسته شدن درب و پنجره ها کنترل شود.

 

 

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 

در ساختمان های بزرگ معمولا از کولرهای گازی بزرگ استفاده می شود .کندانسور این کولرها در پشت بام قرار می گیرد .در ساختمان های بزرگی که در مجموع یک واحد هستند و همه در یک مجموعه فعالیت دارند از یک  کولرگازی بزرگ برای خنک کردن چند اتاق و سالن در هر طبقه استفاده می شود .استفاده از یک کولرگازی برای هر اتاق در این مراکز به صرفه نیست و هزینه زیادی را می طلبد .در این مراکز معمولا یک سرویس کار کولرگازی خدمات پشتیبانی ،نصب و تعمیر کولرها را انجام می دهد.نقشه لوله کشی و تقسیم سرما بین اتاق ها در این ساختمان ها بسیار مهم و حائز اهمیت است.

در ساختمان هایی که طبقات مجزا دارد بهتر است هر طبقه و واحد کولرگازی مجزایی برای خود تهیه نماید.به اسن صورت مدیریت مصرف بهینه ساده تر خواهد بود.

 

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 

سوال: یک کولرگازی 30000 اجنرال داریم که وقتی می خوام روشن کنم کمپرسور صدا می ده ولی استارت نمی خوره. می شه بفرمایید مشکل چی هست؟

پاسخ:باید مولتی متر بزارید تا آمپر دستگاه رو موقع استارت خوردن چک کنید. اگه توانایی فنی دارید یک شوکر هم به خازن استفاده کنید. سپس روشن کنید. قبل از همه این‌ها گاز رو تخلیه کنید تا فشاری روی موتور نباشه. اگر دستگاه با این روش باز آمپر بکشِ قطعاً موتور دستگاه گیرپاچ کرده. بااین‌حال با مواردی که توضیح دادید احتمال خرابی موتور هست.

سوال:دلیل برفک زدن لوله های  کولرگازی چیست؟

برفک زدن لوله های کولرگازی از مشکلاتی هست که ممکن است برای هر کولرگازی اتفاق بیافتد.این امر نشان دهنده کاهش میزان شارژ گاز کولر یا کثیف بودن فیلترها می باشد.

ادامه مطلب...

اخیرا شاهد انتشار شایعه ای در فضای اینترنت و صفحات اجتماعی بوده ایم مبنی بر اینکه استفاده از کولرگازی موجب انتشار ویروس کرونا می شود.این شایعه به قدری بی اساس و بی منطق است که خبرگزاری ها و حتی صدا و سیما را به وکنش وا داشت.

ادامه مطلب...

اکثر افراد هدف از استفاده از کولرگازی را خنک کردن و سرد کردن فضای داخل خانه و یا محل کار خود می دانند.در حالیکه هدف اصلی از استفاده از کولرگازی فرایند از بین بردن گرما و رطوبت از داخل فضا می باشد.استفاده از کولرگازی بایستی موجب ایجاد یک فضای داخلی مطبوع تر و راحت تر برای افراد شود.

البته کولرهای گازی برای خنک کردن دستگاههای الکترونیکی و سرورها نیز استفاده می شود که در این مورد .استفاده از کولرگازی صرفا جهت خنک کردن تجهیزات می باشد.

 

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 

کولرگازی پنجره‌ای به‌نوعی از کولرهای گازی گفته می‌شود که بر روی سطح صاف قرار می‌گیرند و قسمت بیرونی آن در فضای خارج از محل قرار می‌گیرد. این کولرها، کولرهایی قدرتمند هستند. در جنوب کشور از این کولرها بسیار استفاده می‌شود. این کولرها را به این دلیل پنجره‌ای می‌گویند که برخلاف کولرهای گازی دیواری بر روی دیوار نصب نمی‌شوند و در قسمت‌هایی از خانه شبیه پنجره قرار می‌گیرد که باید قسمتی از کولر بیرون از محل قرار داشته باشد. این کولرها تا به لحاظ ظاهری شبیه کولرهای گازی پرتابل هستند. در این کولرها کندانسور سور و پنل در داخل یک پکیج قرار دارد. این کولرها بایستی به صورتی نصب شوند که قسمتی از کولر در بیرون از محل و در فضای آزاد  قرار گیرد و گرما و حرارت از این قسمت خارج شود.

تعمیر کولرگازی پنجره‌ای

مجموعه آرین کولر خدمات تعمیرات تخصصی کولرگازی پنجره‌ای را انجام می‌دهد. این مجموعه با دارا بودن اکثر قطعات کولرگازی پنجره‌ای و همچنین بهره‌مندی از تکنسین‌ها مهار و چیره‌دست اقدام به تعمیرات کولرگازی پنجره‌ای به بهترین شکل می‌نماید.

نصب کولرگازی پنجره‌ای

نصب کولرگازی پنجره‌ای به‌مراتب ساده‌تر از نصب کولرگازی اسپلیت است. هرکسی بدون داشتن توانایی‌های فنی نیز می‌تواند کولرگازی پنجره‌ای را نصب کند. برای نصب کولرگازی پنجره‌ای مراحل زیر را انجام دهید.

1- ابتدا پنجره‌ای که می‌خواهید کولر را در آن قرار دهید انتخاب کنید.

2- پایه یا محل مناسب قرار دادن کولرگازی را انتخاب کنید.

3- کولرگازی را در محل قرار دهید، به صورتی که حدود 10 سانتیمتر از کولرگازی در داخل اتاق یا سالن باشد

4- کولرگازی را به برق وصل کنید و کولر را روشن کنید.

window airconditioner 1

 تفاوت‌های کولرگازی پنجره‌ای و پرتابل و دیواری

همان‌طور که عرض شد کولرهای گازی پرتابل و پنجره‌ای شباهت‌های زیادی دارند اما به لحاظ کارکرد و ساختاری تفاوت‌هایی نیز دارند. کولرگازی پرتابل را می‌توان در داخل خانه استفاده کرد. این کولرها برای انتقال حرارت ایجادشده نیاز به لوله‌کشی دارند. درحالی‌که کولرهای گازی پنجره‌ای حتماً بایستی قسمتی از کولر بیرون از فضای بسته قرار گیرد و نمی‌توان در داخل خانه و در محل دلخواه از آن استفاده کرد.

در کولرهای گازی دیواری نیز همان‌طور که می‌دانید معمولاً دو قطعه اصلی به نام کندانسور به پنل می‌باشند درحالی‌که در کولرگازی پنجره‌ای و پرتابل این دو قسمت در داخل یک پکیج قرار دارند.

 مطالب و مقالات

کولرگازی 80 هزار ایستاده ال جی

فروش کولرگازی کارکرده شما

برندهای کولرگازی و کشورهای تولید کننده

ارورهای کولرگازی

ریست کارخانه کولرگازی

کولرهای گازی سرمایشی گرمایشی

شارژ کولرگازی

فروش عمده کولرگازی دست دوم در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کمپرسور کولرگازی

خرید کولرگازی از مراکز نامعتبر

نصب کولرگازی

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

مزایده کولرگازی

تعمیرگاه کولرگازی

پنل کولرگازی اسمارت

پنل و کندانسور کولرگازی

 


اکثر مردم کولرگازی را به عنوان وسیله ای برای خنک کردن و یا گرم کردن محیط می دانند .در صورتی که کولرگازی مزایای دیگری نیز دارد که کمتر کسی به آن توجه می کند  یا از آن با خبر است .کولرهای گازی رطوبت و گرد و غبار محیط را جذب می کنند و هوای مطبوع را به محیط انتقال می دهند. تعریف دقیق تری که می توان از کولرهای گازی داشت دستگاه تهویه هوا می باشد .در واقع نام اصلی کولرگازی در زبان انگلیسی air conditioner (تهویه کننده) هوا می باشد .در واقع کولرگازی به عنوان ابزاری برای تهیه کردن هوا می باشد که در کشورهای نظیر ایران تنها خصوصیت خنک کننده یا گرم کننده بودن آن مورد توجه قرار گرفته است.

از جنبه های استفاده از کولرگازی که معمولا چندان به آن توجه نمی شود جذب رطوبت هوا توسط کولرگازی می باشد.

 

مقالات مرتبط

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

با آغاز فصل بهار و شروع گرمایش هوا مردم برای خنک کردن خانه و محل کار خود رو به استفاده از کولرهای گازی می آرند.مرکز آرین کولر با در نظر گرفتن نیاز روز افزون به استفاده از کولرهای گازی در این ایام اقدام به تهیه تعداد بسیار زیادی کولرگازی نو و دست دوم نموده است .همچنین این فروشگاه تخفیفات و شرایط ويژه ای به عنوان فروش عیدانه برایمحصولات کولرگازی در نظر گرفته است.شرایط ذکر شده تا تاریخ 15 فروردین می باشد .

کولرهای گازی تهیه شده در فروشگاه آرین کولر از معتبرترین برندهای شناخته شده می باشند .کولرهای گازی دست دوم این مرکز در حد نو می باشد و با گارانتی معتبر عرضه می گردد.

****فروش عیدانه انواع کولرگازی****

 

مقالات مرتبط

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

خرید و فروش لوازم خانگی در اسلامشهر

هنگام خرید لوازم دست‌دوم به چه نکاتی باید دقت کرد؟

خرید لوازم دست‌دوم یکی از چالش‌هایی هست که ممکن است با آن روبرو شوید. در این میان خرید لوازم برقی دست‌دوم شاید مشکل‌ترین نوع خرید باشد. درحالی‌که سالم بودن لوازم‌خانگی غیر برقی را به‌راحتی می‌توان تشخیص داد ولی برای تشخیص سلامت و کارکرد صحیح لوازم برقی دست‌دوم نیاز به حضور کارشناس مربوطه هست. ازاین‌رو هنگام خرید لوازم برقی دست‌دوم باید دقت بسیار زیادی داشت. در زیر نکاتی را ذکر می‌کنیم که برای خرید لوازم‌خانگی برق دست‌دوم بایستی رعایت کنید.

√ مطمئن شوید که دستگاه قبلاً تعمیر شده است یا خیر. لوازم برقی در صورت تعمیر شدن از قیمتش کاسته می‌شود.

√ از جای مطمئن خریداری کنید. در معامله با افراد شیاد و کلاه‌بردار هرچقدر هم هوشیار عمل کنید باز به‌احتمال‌زیاد متضرر خواهید شد.

√تست و بررسی توسط یک کارشناس معتمد

√ مهلت تست بگیرید.

√ دریافت گارانتی: برخی فروشندگان در ازای دریافت مبلغ بیشتر مثلاً افزایش 10 درصدی به قیمت کالای دست‌دوم آن را برای یک سال گارانتی می‌کنند.

√ استفاده اصولی: دقت داشته باشید که کالای برقی دست‌دوم مانند کالای نو کیفیت نخواهد داشت ازاین‌رو در استفاده دستگاه از آن بهتر است فشار بیش‌ازحد به دستگاه نیاورید.

√تست توسط یک کارشناس معتمد

 

نکاتی که فروشندگان لوازم برقی دست دوم بایستی رعایت کنند

فروشندگان کالاهای الکتریکی دست‌دوم مسئول اطمینان از مطابقت کالا با الزامات ایمنی قانونی هستند و فروشندگان ممکن است در صورت فروش کالاهای ناایمن، که باعث صدمه یا خسارت می‌شود، جبران خسارت کنند. اگر تجهیزاتی که می‌فروشید با استاندارد قابل قبولی مطابقت داشته باشد، معمولاً الزامات ایمنی را برآورده می‌کند.

 فروشندگان لوازم برقی دست‌دوم باید به موارد زیر توجه داشته باشند:

-کالا باید دارای الزامات ایمنی قانونی باشد اگر کالاهای ناایمن می‌فروشید و کالاها باعث صدمه یا آسیب می‌شوند، ممکن است مجبور به پرداخت غرامت شوید اگر مطمئن نیستید که کالا سالم است یا خیر، توصیه می‌شود که شخص صالحی آن‌ها را از همه نظر بررسی کنید. موارد مورد آزمایش باید به‌وضوح در گزارشی که تست (های) انجام‌شده و نتایج را شرح می‌دهد، مشخص شود.

-اگر دستگاه بیش‌ازحد کهنه است و ارزش تعمیر و بازی‌سازی ندارد، باید کنار گذاشت شود و به‌صورت ضایعات استفاده شود.

- همواره هنگام فروش وسایل برقی الزامات ایمنی را رعایت می‌کنیم. در زیر این الزامات را ذکر می‌کنیم. برچسب زدن، عایق‌کاری و محافظت در برابر شوک الکتریکی و چک کردن کامل سیم‌کشی ازجمله مواردی هست که فروشنده باید رعایت کند. (سیم‌کشی نادرست ممکن است باعث برق‌گرفتگی و آتش‌سوزی شود)

-وسایل جانبی دستگاه نظیر آداپتورها نیز باید کاملاً چک و بررسی شوند.

خرید لوازم‌خانگی دست‌دوم در اسلامشهر

مجموعه  آرین کولر خریدار لوازم برقی دست‌دوم در اسلامشهر و سراسر کشور است. درصورتی‌که در هر منطقه از اسلامشهر هستید تنها با یک تماس با مجموعه آرین کولر ، ما در محل شما حضور پیداکرده و با ارائه قیمت منصفانه در صورت نیاز شما کالای شما را خریداری می‌کنیم.

برای سالم ماندن لوازم برقی خانگی چه کنیم؟

مهم‌ترین مشکلاتی که برای لوازم برقی خانگی اتفاق می‌افتد از ناحیه برق است. کل سیستم این وسایل با برق‌کار می‌کند. ازاین‌رو در صورت بروز نوسان برق این دستگاه‌ها ممکن است با مشکلات زیادی نظیر سوختن قطعات مواجه شوند. در زیر برخی توصیه‌های و هشدارها برای استفاده از لوازم برقی را ذکر می‌کنیم.

-حداقل کاری که برای استفاده از یک وسیله برقی بایستی انجام دهید، استفاده از محافظ برای وسیله برقی است.

-حتماً وسایل برقی درزمانی که مورداستفاده قرار نمی‌گیرند بایستی خاموش باشند.

-ریخته شدن آب و مایعات بر روی محل‌ها خاصی از لوازم برقی می‌تواند باعث سوختن قطعات شود.

-اتصالات یا قطعی سیم نیز می‌تواند باعث سوختن دستگاه شود.

 

فروش انواع کابل برق ،شارژر و کنترل لوازم الکترونیکی

بسیاری از لوازم الکترونیکی دارای شارژر و کنترل هستند.همچنین این  لوازم در ولتاژهای متفاوتی کار می‌کنند.هر لوازم برقی نیز به آداپتور مخصوص خود نیاز دارد.یکی از مشکلات رایجی که برای استفاده‌کنندگان لوازم برقی ممکن است پیش آید گم‌شدن یا خراب شدن شارژر ،کنترل یا کابل برق است.در میان تجهیزاتی که ذکر شد تهیه کابل برق از همه ساده‌تر است زیرا اغلب این کابل‌ها برای استفاده از برق 220 ولت ساخته‌شده‌اند.مجموعه آرین کولر انواع کابل برق موردنیاز تجهیزات مختلف را به فروش می‌رساند.
کنترل‌ها و شارژرهای لوازم برقی انواع بسیار متفاوت و مختلفی دارند.در میان این دو تهیه شارژر مناسب اهمیت دوچندان دارد.درصورتی‌که کنترل اشتباه تهیه کنید آسیبی به دستگاه وارد نمی‌شود و تنها باید کنترل را عوض کنید  ولی در صورت خرید شارژر اشتباه ممکن است آخرین باری باشد که از دستگاه خود استفاده می‌کنید. دقت داشته باشید که قبل از خرید شارژر جدید ولتاژ و آمپر دستگاه را از پشت لوازم برقی مشاهده نمایید و آداپتوری با همان ولتاژ و آمپر تهیه نمایید.استفاده از آداپتور با ولتاژ متفاوت ممکن است باعث سوختن دستگاه یا آداپتور شما شود.

مجموعه آرین کولر از بزرگ‌ترین فروشنده لوازم جانبی تجهیزات برقی در اسلامشهر است.جهت خرید هر نوع کنترل لوازم برقی،شارژر و کابل‌های برق با شماره‌های موجود در لیست تماس بگیرید و کالای خود را در مقابل درب منزل دریافت نمایید.

 

طرف همکاری با نمایندگی گلدایران در اسلامشهر

مجموعه آرین کولر طرف قرارداد با نمایندگی گلدایران در اسلامشهر است و اقدام به فروش، تعمیر و خدمات پس از فروش محصولات گلدایران در اسلامشهر و حومه می‌نماید.

افزایش قیمت لوازم‌خانگی به دلیل بالا رفتن قیمت دلار

همان‌طور که می‌دانید اخیراً قیمت برخی از لوازم‌خانگی به شده افزایش‌یافته است. دلیل این امر نیز افزایش قیمت دلار و عدم امکان واردات کالاهای خارجی به دلیل فزایش قیمت بوده است. البته قیمت‌های لوازم‌خانگی خارجی افزایش بسیار بیشتری داشت نسبت به لوازم‌خانگی داخلی داشته است. لوازم‌خانگی برندهای ال‌جی، سامسونگ، بوش و سایر برندهای معتبر لوازم‌خانگی با افزایش خیره‌کننده قیمت مواجه بودند به‌طوری‌که امکان خرید بسیاری از لوازم‌خانگی با برندهای ذکرشده برای طبقه متوسط و فقیر جامعه مقدور نیست. در این میان لوازم‌خانگی تولیدشده توسط شرکت‌های داخلی شرایط بهتری دارند و با افزایش قیمت کمتری مواجه بودند. هرچند مواد اولیه برخی از ین لوازم‌خانگی از خارج از کشور وارد می‌شود بااین‌حال شرایط و قیمت لوازم‌خانگی ساخت شده در داخل بسیار مقرون‌به‌صرفه تر از لوازم‌خانگی وارداتی است. همچنین برخی بانک‌ها اقدام به تخصیص وام و اعتباراتی برای خرید لوازم‌خانگی داخلی می‌کنند.

در شرایطی فعلی بازار لوازم‌خانگی خرید لوازم‌خانگی تولیدشده در داخل کشور چه به لحاظ قیمت و چه به لحاظ حمایت از تولید داخلی به‌شدت توصیه می‌شود.

 

یخچال ساید بای ساید ال‌جی

یخچال ساید بای ساید ال‌جی ظرفیت 601 لیتر باقابلیت fresh zone و فیلتر بهداشتی

انجماد سریع و رفع کننده بوی بد

برای دریافت قیمت تماس بگیرید.

جدیدترین اقلام لوازم‌خانگی جهت فروش

لیست جدیدترین لوازم‌خانگی ارائه‌شده در این مجموعه را در زیر مشاهده می‌کنید.

جاروبرقی بوش

ماشین ظرف‌شوئی

قهوه ساز دلونگی

انواع اتو

چرخ‌گوشت

ماشین اصلاح

ساندویچ ساز

تعمیرات تخصص لوازم‌خانگی در اسلامشهر

مجموعه آرین کولر دارای تعمیرگاه تخصصی و مجهز لوازم‌خانگی در اسلامشهر است. تعمیرگاه لوازم‌خانگی آرین کولر در کنار تعمیرگاه کولرگازی این مجموعه ازجمله مجهزترین تعمیرگاه‌های لوازم‌خانگی در کشور می‌باشند. در زیر لیست برخی از لوازم‌خانگی‌هایی که در این مجموعه مورد تعمیر قرار می‌گیرند ذکرشده است.تعمیرات لوازم خانگی برقی با 2 ماه گارانتی انجام می شود.

 

Home Appliances

تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دی

تعمیر یخچال

تعمیرات تخصصی کولرگازی

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین ظرف‌شویی

تعمیر جاروبرقی

تعمیر هود

تعمیر ماکروویو

 

 

فروش لوازم‌خانگی اقساطی در اسلامشهر

فروشگاه آرین کولر امکان فروش محصولات لوازم‌خانگی را به‌صورت چک و اقساطی ایجاد نموده است.مشتریان عزیز در صورت تأیید مدیریت می‌توانند تا سقف 20 میلیون تومان لوازم‌خانگی خریداری کنند.شرایط پرداخت به‌صورت زیر است:

یک‌سوم مبلغ به‌صورت نقدی در هنگام تحویل کالا دریافت می‌گردد و مابقی طی چند فقره چک است .

اقساط بایستی حداکثر ظرف کدت یک سال پرداخت گردد.

 

Home Appliancesin eslashahrs

لوازم‌خانگی دست‌دوم در اسلامشهر

اخیراً به دلیل افزایش قیمت لوازم‌خانگی برخی افراد کم‌بضاعت ترجیح می‌دهند لوازم خانوادگی دست‌دوم خریداری و استفاده کنند. همچنین بسیاری از مراکز تولیدی، فروشگاه‌ها و در کل مراکز صنعتی نیز به‌نوعی نیاز به برخی لوازم خانوادگی دارند. در بسیاری ازا ادارات و مراکز درمانی و مغازه‌ها و.. می‌بینیم که افراد از تلویزیون، یخچال، کولر و... استفاده می‌کنند. استفاده از این لوازم‌خانگی دست‌دوم در مراکز صنعتی نمود بیشتری دارد.

افراد در مراکز صنعتی تمایل بیشتری به خرید لوازم دست‌دوم دارند. در مراکز صنعتی در بیشتر موارد برند و کیفیت لوازم‌خانگی مورداستفاده مطرح نیست و افراد سعی می‌کنند به هر نحوی و با استفاده از هر کالایی تنها نیاز خود را برطرف کنند.

در کل خرید لوازم‌خانگی توسط مشتریان در شهرستان‌های صنعتی و شهرهایی که مردم در آن از بضاعت مالی کمتری برخوردار هستند بیشتر انجام  می‌شود.

فروش لوازم‌خانگی در اسلامشهر

مرکز آرین کولر ازجمله فروشندگان معتبر لوازم‌خانگی در اسلامشهر است. این مرکز نماینده رسمی گلدیران و چندین برند معتبر لوازم‌خانگی در اسلامشهر است. آرین کولر با تهیه و فروش کلیه برندهای معتبر  لوازم‌خانگی ازجمله تلویزیون، یخچال، اجاق‌گاز و...  ازجمله برند ال‌جی، سامسونگ و سایر برندهای معتبر و همچنین ارائه خدمات گارانتی و خدمات پس از فروش کالاها در خدمت عموم مشتریان در اسلامشهر هستیم.

آدرس مرکز فروش: اسلامشهر -خیابان امام موسی کاظم -بین جنت 8 و جنت 10 پلاک 144 و 146

بهترین خریدار لوازم‌خانگی دست دوم در اسلامشهر

مجموعه آرین کولر بهترین خریدار لوازم‌خانگی در اسلامشهر است. لوازم‌خانگی شما درصورتی‌که کهنه و غیرقابل استفاده باشد همچنان ارزشمند است. همچنین در برخی موارد امکان تعمیر لوازم‌خانگی فرسوده وجود دارد. از طرف دیگر اکثر لوازم‌خانگی از فلزات ارزشمندی نظیر آلومینیوم، مس، برنج، روی، آهن و .... ساخته‌شده‌اند. حتی اگر لوازم‌خانگی شما قابل‌استفاده نباشد حتماً قابل بازیافت می‌باشند. مراکز بسیاری در سطح شهرستان اسلامشهر لوازم‌خانگی را خریداری و بازیافت می‌کنند.

این به عهده شماست که کالای خانگی دست‌دوم یا ازکارافتاده خود را به چه شخصی بفروشید اما لازم است بدانید مجموعه آرین کولر بهترین خریدار لوازم‌خانگی دست‌دوم در اسلامشهر و تهران است. ما باارزش گذاری دقیق بر روی لوازم‌خانگی شما و خرید منصفانه آن شمارا به همکاری و معامله بیشتر با مجموعه آرین کولر تشویق می‌کنیم. مجموعه آرین کولر کالاهای دست‌دوم خریداری‌شده از مشتریان را درصورتی‌که قابل تعمیر شدن باشند تعمیر کرده و در غیر این صورت به عناوین ضایعات استفاده می‌کند. همچنین ممکن است برخی قطعات کلیدی لوازم‌خانگی شما نو و قابل‌استفاده در کالاهای دیگر باشد که قطعاً این مرود بر ارزش کالای فروشی شما می‌افزاید.

نکته: ما همواره به افرادی که قصد فروش لوازم‌خانگی دست‌دوم خود رادارند توصیه می‌کنیم درصورتی‌که گمان می‌کنند ممکن است لوازم‌خانگی دست‌دوم که قصد فروشش رادارند، زمانی موردنیازشان قرار گیرد لوازم‌خانگی را نگهداری کنند و به فروش نرسانند زیرا در آینده باید هزینه بیشتری برای خرید آن پرداخت کنند.

 فروش امانی لوازم خانگی

برخی لوازم‌خانگی و قطعات هستند که مشتری چندانی در بازار ندارند و خرید این محصولات به‌صرفه نیست. مرکز آرین کولر امکان فروش این دست لوازم‌خانگی را  به‌صورت امانی فراهم کرده است. مشتریان و افرادی که قصد فروش کالای خود را دارند می‌تواند کالای خود را به‌صورت امانی در اختیار این مجموعه قرار داده و رسید دریافت کنند. ما درصورتی‌که مشتری مناسبی برای کالای شما به مجموعه مراجعه کند کالای شمارا فروخته و  با کسر دست مزد مبلغ را به شما پرداخت می‌کنیم.

______________________________________________________________________________

با پیشرفت فنّاوری و علم و پدید آمدن تجهیزات جدید خانگی روزبه‌روز بر دامنه تجهیزات و کالاهای خانگی اضافه می‌شود. لوازم‌خانگی ازجمله کالاهای اساسی است که در هر خانه‌ای موردنیاز است. لوازم‌خانگی از قبیل یخچال، تلویزیون کولرگازی و سایر لوازم‌خانگی نه‌تنها در خانه‌های مسکونی که در بسیاری از ادارات و شرکت‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. افراد در زمان شروع زندگی و یا در طول زندگی خود اقدام به خرید لوازم و کالاهای خانگی می‌کنند.

فروشگاه آرین کولر انجام خدمات خریدوفروش کلیه لوازم‌خانگی در اسلامشهر را انجام می‌دهد. این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های لوازم‌خانگی در اسلامشهر است که به‌صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارد.

این مرکز با بهترین قیمت لوازم‌خانگی دست‌دوم شمارا خریداری می‌نماید. همچنین این مرکز در صورت نیاز مشتریان عزیز اقدام به تعویض لوازم‌خانگی با کولرگازی می‌نماید.

 

مقالات مرتبط

لوازم خانگی در تهران

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

انجام تعمیرات تخصصی بردهای کولرگازی اینورتر با ضمانت

09122845512   اره جانی

تعمیرات کولرگازی خود را به هرکسی نسپارید .آرین کولر به عنوان رنمایندگی رسمی انواع برندهای کولرگازی مرجع اصلی و تخصصی تعمیر کولرگازی در تهران می باشد.متخصصین آرین کولر با تعهد و توانمندی های بی نظیر و سالها تجربه در زمینه تعمیرات کولرگازی تنها با یک تماس شما در محل حضور یافته و اقدام به تعمیر و سرویس کولرگازی شما می نمایند.

ari conditioner of aryancooler 6

تعمیر کولرگازی،تعمیرات کولرگازی ،تعمیر کولرگازی در تهران،تعمیر کندانسور کولرگازی

 

مقالات مرتبط

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

فروش کولرهای گازی ایستاده نو و دست دوم

فروش کولرگازی ایستاده نو و دست دوم با قیمت منصفانه،گارانتی  و نصب رایگان

ارسال به کلیه نقاط کشور

satandupairconditioner

__________________________________________________________________

کولرهای گازی 80 هزار ال جی از جمله پیچیده ترین کولرهای گازی می باشند.این کولرها دارای دو موتور می باشند که به صورت هم زمان کار می کند.این کولرها به هم متصل می باشند.در صورتی که یکی از موتورها بسوزد بایستی روغن کمپرسور موتور دیگری نیز عوض شود.

همچنین کولرهای گازی 100 هزار هایسنس نیز دارای دو موتور می باشند.

 

مقالات مرتبط

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

 قبل از توضیح در مورد تفاوت اصلی کولرگازی اینورتر و معمولی بهتر است به توضیحی در مورد درجه بندی مصرف انرژی کولرگازی بپردازیم.تقسیم بندی مقدار انرژی مصرفی در کولرگازی را معمولا با عنوان گرید رده بندی می کنند.در حال حاضرمصرف کولرگازی معمولا به صورت  گرید های A+،گرید A،گرید B و گرید C در نظر گرفته می شود.گرید A+ مصرف انرژی بسیار مناسب و کمی دارد.پس از آن گرید A مصرف مناسب و کمی دارد و البته گرید A مصرف بیشتری نسبت به گرید A+ دارد.گرید B مصرف بیشتری نسبت به A و A+دارد و گرید c مصرف بیشتری نسبت به همه اینها دارد.

-اولین تفاوت کولرگازی معمولی با کولرهای گازی اینوتر که همه می دانیم این هست که کولرهای گازی اینورتر برق بسیار کمتری از کولرهای گازی معمولی مصرف می کنند.اغلب کولرهای گازی اینورتر دارای گرید انرژی A می باشند.

-خاموش نشدن کولرگازی اینورتر در حین کارکردن:در کولرهای گازی معمولی  زمانی که دمای اتاق تا حد معینی پایین آمد کولر خاموش می شود ولی در کولرهای گازی اینورتر کولرگازی در این موقعیت خاموش نمی شود و به آرامی و با قدرت پایین تر کار می کند.لازم است بدانید خاموش و روشن شدن های مداوم کولرگازی باعث مصرف بالای آن می شود.

-تفاوت مهم دیگر کولرهای گازی معمولی با کولرهای گازی اینورتر وجود برد در این کولرها می باشد.کلیه کولرهای گازی اینورتر دارای برد می باشنددر حالی که در کولرهای گازی معمولی تا مدل های 30 هزار هیچ کدام دارای برد نمی باشند و در کولرهای گازی معمولی بالای 30 هزار تنها برخی دارای برد می باشند.

-سیستم کولرگازی های معمولی خازنی بود .کولرگازی های اینورتر از سیستم خازنی خارج شده اند.

 

 

مقالات مرتبط

کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

 

وظیفه خازن ذخیره انرژی الکتریکی است .قطعات مختلف کولرگازی از جمله فن و کندانسور دارای خازن می باشند.خازن های فن کولرگازی معمولا 6 میکر هستند .البته این نسبت به اندازه و برند کولرگازی متفاوت است .خازن های کمپرسوربسته به اندازه و مدل آن 30،35،45،55،60،65 میکرو می باشند . خازن از جمله قطعاتی هست که در معرض آسیب قرار دارد.تشخیص آسیب دیدگی خازن برعهده تعمیرکار می باشد اما علائمی هم چون باد کردن یا سیاه شدن خازن می تواند دلیل بر خراب شدن خازن باشد .

در صورتی که خازن کولرگازی مشکل پیدا کند بایستی حتما تعویض شود.بر روی خازن سوکت های فیش مانندی تعبیه شده است که توسط این سوکت ها به راحتی می توان خازن را از محل نصب جدا کرده و یا مجددا در محل قرار داد.

خازن در کولرگازی

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

 

اخیرا خبرهای با این مضمون در خبرگزاری ها و برخی شبکه های اجتماعی پخش شده است که شرکت های ال جی و سامسونگ از بازار ایران خارج شده اند.در برخی کلیپ ها و تصاویر دیده می شود که بنرها و تابلوهای تبلیغاتی ال جی و سامسونگ در حال جمع آوری از فروشگاه ها و مغازه ها می باشد.اما این امر چه تاثیری بر فروش و خدمات این دوبرند معتبر کولرگازی در ایران خواهد داشت ؟

مسلم است که خروج برندهای ال جی و ساسونگ تاثیر بسیار مهمی در فروش،گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات این دو شرکت خواهد داشت و فروشندگان این محصولات احتمالا با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد.یکی از مشکلات اساسی که ممکن است بروز کند نبود قطعات یدکی و وارداتی برای تعمیر می باشد.

فروشگاه آرین کولر قطعات یدکی و تعمیری برندهای ال جی و سامسونگ را برای چند سال در انبارهای خود دارد و از این زمینه هیچ مشکل و نگرانی در مورد نبود قطعات تعمیری کولرگازی ندارد.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

مزایده کولرگازی

جدیدترین کولرگازی های ارائه شده در آرین کولر

در تصویر زیر تعدادی از کولرگازی های موجود در فروشگاه آرین کولر را مشاهده می کنید.کولرهای گازی های زیر در آخرین مزایده ای که مدیران آرین کولر شرکت کرده اند خریداری شده است.این کولرگازی های به صورت تک فروشی به مشتریان و مصرف کنندگان به فروش می رسند.

newstsecondhanded airconditionrs

شرکت در مزایده های قطعات کولرگازی

مجموعه آرین کولر یکی از مهمترین توزیع کنندگان قطعات کولرگازی نو و دست دوم می باشد.ما با شرکت در مزایده های کولرگازی و قطعات آن اقدام به خرید عمده کولرگازی و قطعات کولرگازی نموده و قطعات مزبور را در بازار عرضه می نمائیم.در زیر تصویر یک عدد display پنل کولرگازی و تعدای اتصالات را مشاهده می کنید.قطعات مزبور در یکی از مزایده های کولرگازی در تعداد بالا خریداری شده و برای همکاران و تعمیرکاران کولرگازی عرضه شده است .فروش قطعات به صورت تک فروشی و عمده فروشی می باشد.

display for airconditioners

displayکولرگازی

اتصالات مسی کولرگازی

اتصالات مسی کولرگازی

مشاوره شرکت در مزایده های کولرگازی

مجموعه آرین کولر به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای اقدام به ارائه مشاوره در زمینه حضور در مزایده های کولرگازی و مزایده سایر لوازم الکترونیکی می نماید.آرین کولر با آموزش نحوه حضور در مزایده ها و آموزش موارد تخصصی در زمینه مزایده کولرگازی و سایر لوازم الکترونیکی در خدمت همکاران فعال در زمینه کولرگازی می باشد.

خرید عمده کولرگازی

مجموعه آرین کولر در کنار شرکت در مزایده های کولرگازی اقدام به خرید عمده کولرگازی از طرق مختلف می نماید.خرید کولرگازی های دست دوم وارداتی ،خرید از طریق وب سایت و خرید از طریق مشاهده آگهی های فروش از جمله روش های دیگری هست که ما برای خرید عمده کولرگازی دست دوم استفاده می کنیم.در تصویر زیر 15 عدد کولرگازی دست دوم را مشاهده می نمایید که ما به صورت یکجا خریداری نموده ایم.کولرگازی ها مربوط به یک شرکت تولید کننده قطعات بود .فروشنده با مشاهده وب سایت ما با مجموعه تماس گرفت و محصولات خود را به فروش رساندند.

newphotoogaryancooler airconditioners 2020 12 29 8

شرکت در مزایده های کولرگازی

مجموعه آرین کولر یکی از معتبرترین مراکز خرید و فروش کولرگازی هست که در کلیه مزایده های مربوط به فروش کولرگازی شرکت می کند.مشتریان عزیز می توانند برای دریافت جدیدترین اطلاعات در مورد مزایده های کولرگازی با شماره های موجود در سایت تماس بگریند .ما کلیه اخبار مربوط به مزایده های کولرگازی در هر نقه از کشور را داریم.مجموعه آرین کولر در صورت درخواست خریداران کولرگازی امکان شرکت در  مزایده های کولرگازی به صورت شراکتی با سایر خریداران  را دارد.

مجموعه آرین کولر در انواع مزایده های کولرگازی از جمله مزایده های کولرگازی دست دوم،مزایده کولرگازی ضایعاتی ،مزایده لوازم جانبی کولرگازی و مزایده لوله های کولرگازی شرکت می نماید.

 

انجام مزیده ،مناقصه ،خرید و فروش عمده کولرگازی نو و دست دوم

Auction airconditioner

 

وب سایت مزایده عمومی

مجموعه آرین کولر همواره در مزایده های مربوط به کولرگازی شرکت می نماید.اکثر مزایده های مربوط به کولرگازی و سایر تجهیزات و لوزام

از طریق وب سایت  setadiran.ir اطلاع رسانی عمومی می شود.وب سایت setadiran.ir لیست کلیه مزایده های کشور را به صورت

روزانه درج می کند و افراد می توانند با تهیه امضای الکترونیکی در این مزایده ها شرکت کنند.

____________________________________________________________________________________________________

مزایده فوری 15 عدد کولرگازی ال جی با کلیه لوازم به همراه گارانتی و نصب در محل توسط فروشگاه آرین کولر .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شمارهای درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

 مزایده کولرگازی

هر ساله تعدادی از شرکتها ،موسسات و مراکز دولتی و خصوصی اقدام به برگزاری مزایده کولرگازی می نمایند.در این مزایده ها کولرهای گازی نو ،دست دوم و یا از کار افتاده و خراب در تعداد بالا به بالاترین قیمت پیشنهادی از طرف خریداران به  فروش می رسد.مزایده های کولرگازی در تهران و بسیاری از شهرهای مختلف کشور انجام می شود.

شرکت در مزایده ها می تواند برای بسیاری از شرکت ها و افراد بسیار سود آور و ارزشمند باشد.کسانی که بتوانند به صورت صحیح و اصولی از فرصت های مزایده ها استفاده کنند می توانند به سودهای سرشار و فراوانی برسند.

ما با آشنایی طولانی مدت با مراکز برگزار کننده مزایده ها و مناقصه های کولرگازی و با دارا بودن تجربه فراوان در این امر بهترین مشاور برای شرکت کنندگان در مزایده های مختلف کولرگازی هستیم .فروشگاه آرین کولر یکی از مهم ترین فروشگاه ها در زمینه شرکت در مزایده های کولرگازی می باشد.

انجام کلیه موارد مزایده کولرگازی

مجموعه آرین کولر کلیه موارد مزایده کولرگازی از جمله مزایده خرید و فروش ،تعمیر و نگهداری ،فروش و تامین قطعات و نصب کولرگازی را انجام می دهد.

IMG 20200903 WA0001

 

 

 

کلمات کلیدی

مزایده کولرگازی،مناقصه کولرگازی،کولرگازی،کولرگازی دست دوم

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

همانطور که می دانیم فن های کندانسور نقش خنک کنندگی درکندانسور دارند.با توجه به اندازه و مدل کولرگازی ،میزان چرخش و اندازه فن کندانسور کولرگازی متفاوت است.هر چه کولرگازی بزرگتر باشد به طبع فن بزرگتری برای خنک کردن کندانسور استفاده می شود.

پره های فن نیز به صورت دو تایی ،سه تایی و پنج تایی می باشند.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

در حال حاضر در ماههای پایانی سال 98 هستیم .با شروع سال جدید و آغاز فصل گرما تقاضای خرید کولرگازی افزایش چشم گیری خواهد داشت .به نسبت تقاضا ،قیمت کولرگازی نیز رو به افزایش خواهد گذاشت و چه بسا به دلیل تورم در سال آینده قیمت کولرگازی بیش از پیش افزایش یابد.پس در صورتی که قصد خرید کولرگازی دارید بهترین موقعیت همین الان می باشد .فروشگاه آرین کولر تخفیف ويژه ای برای کولرهای گازی در نظر گرفته است.تخفیف ويژه ما از تاریخ 98/11/07 لغایت 98/12/29 می باشد .

تخفیف ويژه شامل انواع کولرهای گازی ایستاده و دیواری می باشد.برای کولرهای گازی دست دوم در کنار تخفیف مواردی به عنوان اشانتیون در نظر گرفته شده است.

همین الان با مرکز آرین کولر تماس بگیرید و از تخفیفات ويژه ما بهره مند شوید.

 

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

 

 

کولرگازی 18000 LG

lg18000 inverter

کولرگازی 18000 اینورتر ال جی

6 ماه گارانتی

تاریخ ثبت 99/12/27

کولرگازی 24000 پاناسونیک

برند پاناسونیک از برندهای معتبر کولرگازی دیواری است.در زیر تصویر یک عدد کولرگازی دست دوم پاناسونیک را مشاهده می کنید.

کارکرده

1 سال گارانتی بی قید وشرط

تاریخ ثبت آگهی 99/12/27

panasonic24000 airconditiones

فروش قطعات کولرگازی

کولرگازی از بیش از صد قطعه کوچک و بزرگ تشکیل شده است .یک تعمیر کار کولرگازی بایستی کلیه قطعات مورد نیاز برای تعمیر کولر راتهیه نماید تا در هنگام نیاز استفاده کند .اگر ااین مورد را ضربدر تعداد برندها و اندازه های  کولرگازی نمایید مشاهده خواهید کرد که تعمیرکار بایستی تعداد بسیار زیادی قطعه کولرگازی را داشته باشد تا در صورت نیاز در کار تعمیر استفاده نماید.دارا بودن کلیه قطعات همه برندهای کولرگازی مذیت بسیار مهم برای هر مرکز تعمیرگاه کولرگازی معتبری می باشد.

motherboard of air conditiner

کولرگازی دست دوم

برد کولرگازی ال جی 12 هزار

مجموعه آرین کولر کلیه قطعات انواع برندهای کولرگازی با هر اندازه ای را دارا می باشد و در صورت یاز همکاران عزیز عرضه می نماید.

 

 

فروش کولرگازی ایستاده دست دوم 

برای دریافت قیمت و مشخصات دستگاه تماس بگیرید

new coolers og aryancooler 6

کولرگازی دست دوم در تهران

آرین کولر یکی از بزرگترین ارائه دهندگان کولرهای گازی دست دوم در تهران است.این مرکز ضمن ارائه کولرهای گازی در حد نو یک سال گارانتی برای کولرهای گازی در نظر می گیرد.کمتر فروشنده کولرگازی پیدا می شود که برای کولر گازی دست دوم ضمانت یک ساله ارائه دهد.آرین کولر با تکیه بر دانش فنی متخصصین خود و با اعتماد به کالاهای ارائه شده توسط خود همواره با ضمانت و خدمات پس از فروش کالاهای  کولرگازی دست دوم در خدمت مشتریان می باشد.

در هنگام خرید کولرگازی دست دوم به موارد زیر توجه کنید.

حتما چک کنید که کولرگازی گاز داشته باشد.همچنین کلیه بسط ها و پیچ و مهره ها را برای چک کردن عدم نشتی گاز کنترل نمایید.

از سالم بودن کندانسور و کمپرسور مطمئن شوید.

از فروشنده کولرگازی مهلت تست کالا بگیرید.

درخواست ارائه فاکتور نمایید.

برای کنترل موارد فوق از متخصصین زبده استفاده کنید.

خرید کولرگازی دست دوم

یکی از بهترین روش های خرید هر کالایی خرید کالاهای دست دوم و کارکرده ولی با کیفیت است.محصولات نو همواره با قیمت های بالا و مشخصی به فروش می رسند.همین که کالا از کارتون خود خارج و نصب شده در زمره کالاهای دست دوم قرار می گیرد و فرق نمی کند که کالا یک هفته کارکرده باشد و یا یک سال .این کالا دست دوم و کارکرده محسوب می شود و در صورتی که صاحب کالا قصد فروش آن را داشته باشد باید به عنوان کالای دست دوم به فروش برساند.

صاحبان کالا به دلایل مختلف کالای دست دوم خود را به فروش می رسانند مثلا به دلیل خرید کالای جدید ،خرید کالای بزرگتر ،عدم استفاده کالا و.... . کولرهای گازی از جمله کالاهایی هستند که انواع دست دوم و کارکرده آن به وفور در بازار یافت می شود.دقت داشته باشید که کولرهای گازی در صورت خراب شدن می تواند هزینه های نسبتا سنگینی بر دوش شما بگذارد پس در صورتی که تمایل به خرید کولرگازی دست دوم دارید بایستی سعی در خرید کولرگازی سالم و کم کارکردی داشته باشید که مدت زمان کمی کارکرده باشد.برای خرید کولرگازی دست دوم سالم و بی عیب حتما سعی کنید از مراکز معتبر خریداری کنید و هنگام خرید با یک کارشناس زبده کولرگازی اقدام به خرید نمایید.

مرکز آرین کولر از بزرگترین ارائه دهندگان کولرگازی دست دوم و کارکرده در جنوب غرب تهران می باشد .کولرهای دست دوم ارائه شده در این مرکز از بهترین کیفیت و کارایی برخوردارند.

 

coolergazi 28

مقالات مرتبط

فروش کولرهای گازی سرما گرمایی

فرو کمپرسور های دست دوم کولرگازی های اینورتر

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

 

 

گاهی پیش می‌آید که به دلیل انجام تعمیرات یا ساخت‌وساز و واحد مسکونی و اداری نیاز هست که کولرگازی‌های نصب‌شده در محل از محل خود جداشده و به مکان دیگری منتقل شوند. همچنین یکی از مواردی جابه‌جایی کولرگازی زمانی پیش می‌آید که شخصی خانه و ملک خود را به فروش می‌رساند و قصد دارد کولرگازی نصب‌شده در محل را به‌جای دیگری انتقال دهد. انجام این امر زمانی که تعداد کولرها زیاد و قابل‌توجه باشد نظیر پروژه‌های تخریب و نوسازی ادارات یا مدارس بیش‌تر نمایان می‌شود. بارها دیده‌شده است که افرادی بدون داشتن تخصص اقدام به جابه‌جایی کولرگازی نصب‌شده می‌کنند و به دلیل نداشتن تخصص لازم صدماتی به کولرگازی وارد می‌کنند. در پروسه جابه‌جایی کولرگازی نصب‌شده پنل کولرگازی به همراه کندانسور و لوله‌کشی‌های انجام‌شده بایستی به‌صورت کاملاً اصولی و فنی از محل جدا شود.

کولرهای گازی که از محل نصب باز می‌شوند بایستی در مکانی  سرپوشیده دور از باران و آفتاب قرار بگیرند. پس از بازسازی و تعمیرات محل نیاز هست تا کولرهای گازی مجدداً در محل نصب شوند. کولرها قبل از نصب بایستی به‌صورت کامل توسط گروه کنترل کیفیت موردبررسی قرار گیرند و ایرادات احتمالی آن‌ها برطرف شود و مجدداً در محل نصب شوند. چک کردن درستی اتصالات کولرگازی و چک کردن شارژ کولر بایستی به‌صورت کاملاً دقیق در پروسه نصب این کولرها انجام شود.

مرکز آرین کولر با کمک تیمی باتجربه و متعهد در صورت نیاز مشتریان اقدام به جابه‌جایی کولرهای گازی نصب‌شده در تهران و سراسر کشور می‌نماید.

 

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

کولرهای گازی پورتابل کولرهای نقلی هستند که در مکان های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند و قابلیت جابه جایی دارند .قابلیت جایه جایی مهم ترین خصوصیت این کولرهای گازی می باشد .این کولرها در میان جوانان و نوجوانا محبوبیت بسیار زیادی دارند.این کولرهای گازی تنوع ظاهری بسیار زیادی  دارند.کولرهای گازی پورتابل به دلیل شکل ظاهری زیبا نمای داخل اتاق شما را فانتزی و جذاب تر می کند.شرکت های بسیار زیادی در زمینه تولید این کولرها فعالیت دارند و هریک سعی در تولید محصول با کیفیت تر و جذاب تری دارند .اشکال زیبا و فانتزی با رنگ ها متنوع و شاد را می توان در این کولرها مشاهده کرد.

فروشگاه آرین کولر یکی از معتبرترین  فروشندگان کولرهای گازی پورتابل می باشد که انجام خدمات سرویس و تعمیر این کولرها را به صورت کاملا تخصص و فنی انجام می دهد.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

 

 

کولرگازی سرماگرمایی

همانطور که می دانید کولرهای گازی سرما گرمایی از قیمت بالاتری نسبت به کولرهای معمولی برخوردارند .بسیاری از مشتریان برای خرید این کولرها به دنبال خرید کولر دست دوم از این نوع می باشند .فروشگاه آرین کولر به مناسبت شروع فصل سرما تعدادی کولرگازی دست دوم و در حد نو ارائه کرده است .کولرهای مزبور همگی دارای یک سال ضمانت بی قید و شرط کندانسور می باشند.این کولرها کارکرد بسیار کمی داشتند و اغلب مدت در انبارها بدون استفاده قرار داشتند.با خرید این کولرها در کنار برخورداری از گارانتی یک ساله این محصولات مشتریان عزیز از خدمات نصب و لوله کشی رایگان نیز بهره مند خواهند شد .

فروشگاه آرین کولر از بزرگترین فروشندگان کولرگازی در کشور می باشد.برخی ازخریداران عمده کولرگازی از فروشگاه آرین کولر به شرح زیر می باشند.

مرکز درمانی سوده در واوان:این مرکز تعداد بالایی کولرگازی دست دوم و نو از فروشگاه آرین کولر خریداری کرده است.

شهرداری اسلامشهر:شهرداری اسلامشهر یکی از مهمترین مشتریان فروشگاه آرین کولر در زمینه های فروش،تعمیر و سرویس کولرگازی می باشد.

تالار فانوس شهر:تالار فانوس شهر از مشتریان قدیمی آرین کولر می باشد.

شرکت بستنی میهن:بستنی میهن سابقه بسیار طولانی در خرید انواع کولرگازی از فروشگاه آرین کولر دارد.

سازمان اطلاعات اسلامشهر:سازمان اطلاعات اسلامشهر از مشتریان قدیمی فروشگاه آرین کولر می باشد.

 

مقالات مرتبط

کولرگازی سرما گرمایی اجنرال

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

 

همانطور که می دانید پک های کولرگازی به صورت کامل و یکجا به فروش می رسد .اما شاید این سوال پیش بیاید که آیا می توان کندانسوری با برند خاصی را با پنل برند دیگری مورد استفاده قرار داد؟ پاسخ جواب بله است.اگر ظرفیت پنل با کندانسور یکی باشد می شود با کمی تغییر در سیستم فرمان کولر،پنل های کولرگازی را را با کندانسور های مختلف راه اندازی کرد .انجام این کار یک شرط اصلی دارد و آن شرط این هست که هر دو قطعه یعنی پنل و کندانسور باید از نوع معمولی باشند یعنی هیچ کدام نبایستی از نوع اینورتور(کم مصرف )باشند.

ادامه مطلب...

استفاده از چند دریچه خروجی در کولرها باعث استفاده بهینه از کولر در مکان های بزرگ می شود .همانطور که می دانید سرمای کولرهای آبی را می توان توسط دریچه هایی به مکان های مختلفی هدایت کرد.برای مثال در منازلی که از کولرهای آبی استفاده می کنند با انجام کانال کشی های مختلف می توان باد کولر را به پذیرایی ،اتاق خواب و .. هدایت کرد.در کولرهای گازی انجام این کار توسط کولرهای گازی چند پنله امکان پذیر است.کولرهای گازی با دو ،سه و پنل های بیشتری تولید شده و در بازار موجود می باشند و خریدارن بسته به نیاز خود می توانند این کولرها را خریداری کنند. پنل های مختلف را می توان در مکان های مختلفی از منزل نصب کرد و مورد استفاده قرار داد.

نصب کولرهای گازی چند پنله از نصب کولرهای گازی معمولی امری به مراتب مشکل تر است و تخصص و مهارت بالاتری را می طلبد.همچنین قیمت این کولرها بالاتر از کولرهای معمولی می باشد.

کولرهای گازی داکت اسپیلیت :کولرهای گازی داکت اسپیلیت مانند کولر آبی دریچه های متعددی دارند به صورتی که برای هر اتاق می توان دریچه مجزایی قرار داد و اتاق را خنک کرد.

 

مقالات مرتبط

کولرگازی سرما گرمایی اوجنرال

کولرگازی در تهران

نصب کولرگازی در تهران

با شروع فصل سرما کولرهای گازی سرما گرمایی همچنان به کار خود ادامه می‌دهند اما کولرهای گازی تک‌کاره و سرمایشی اصطلاحاً به خواب زمستانی فرو می‌روند و تا شروع فصل گرما دیگر به این کولرها نیاز نیست. هرچند در فصل سرما از کولرهای گازی تک‌کاره استفاده نمی‌شود ولی نبایستی کولرگازی را به حال خود رها کرد.

درست کردن سایبان برای کولرگازی: درست کردن سایبان برای کولرگازی می‌تواند از برخورد اجسام با کندانسور کولرگازی و همچنین بارش برف و باران و نور مستقیم به کندانسور جلوگیری کند.

ادامه مطلب...

دلیل یخ زدن کندانسور کولرگازی در فصل سرما به خاطر وجود رطوبت و سرمای هوا و همچنین سرمای داخل کندانسور می باشد.زمانی که کولرگازی در زمستان برای گرامیش استفاده می شود مسیر گاز توسط وسیله ای به نام شیر برقی یا شیر چهار طرفه برعکس می شود .در این حالت که گرما به داخل اتاق و سرمای گاز فریون به داخل کندانسور می رود.در فصل سرما هوای بیرون سرد و رطوبت دار است و در کنار این امر لوله های کندانسور نیز به دلیل وجود گاز فریون سرد هستند .در این وضعیت هوایی که از لابه لای فین های  کندانسور توسط فن بیرونی به جریان می افتد و دارای رطوبت نیز هست به محظ برخورد با لوله های کندانسور یخ می زند.کولرهای گازی بسته به نوع و برندشان در دماهای منفی کارکردشان نختل می شود .برخی کولرهای گازی در دمای منفی 10 و برخی نیز در دمای منفی 20 درجه سانتیگراد از کار می افتند.

البته یخ زدن کندانسور کولرگازی صرفا مختص کولرهای گازی گرمایشی سرمایشی نیست و کولرهای گازی معمولی نیز در این فصل دچار یخ زدگی می شوند.یخ زدن کندانسور کولرگازی امری طبیعی می باشد و استفاده کنندگان نباید نگران این مورد باشند.

 

مقالات مرتبط

کولرگازی سرما گرمایی اوجنرال

کولرگازی در تهران

نصب کولرگازی در تهران

برخی گمان می کنند که با آغاز فصل پاییز صنعت کولرگازی تا آغاز فصل بهار به صورت کامل تعطیل و معلق می شود و کسب و کارهای فعال در این حیطه  به حاشیه می روند.درست است که آغاز فصل سرما باعث ایجاد رکود نسبی در بازار کولرگازی می شود ولی این اصلا به این معنی نیست که کسب و کار کولرگازی تعصیل شود.در واقع کولرهای گازی جدا از مشتری های فصلی خود مشتری های داعمی خود را دارند .یکی از مشتریان دائمی کولرهای گازی تولیدکنندگان و فعالان حوزه ساخت و ساز می باشند.

حیطه ساخت و ساز تنها مختص تولید کننده واحدهای ساختمانی نیست و منظور ما در اینجا از ساخت وساز کلیه ساخت وسازهای ساختمان های اداری ،دولتی ،شرکت ها ،کارخانه ها و ..... می باشد.درواقع فعالان این حوزه درصد بزرگی از مشتریان کولرگازی را تشکیل می دهند.لوله کشی کولرگازی و خرید و نصب کولرگازی امری است که برای فعالان این حوزه مورد نیاز است .حتی بسیاری از فعالان حیطه ساخت و ساز به دلیل کاهش نسبی قیمت کولرگازی علاقه مند هستند کولرهای گازی مورد نیازواحدهای ساختمان را در این فصل خریداری کنند.

 

مقالات مرتبط

کولرگازی سرما گرمایی اوجنرال

کولرگازی در تهران

نصب کولرگازی در تهران

قطعات کولرگازی

تصاویری که در زیر مشاهده می کنید تصاویر قطعات مختلف کولرگازی می باشد .این قطعات شامل قطعات تعویضی کولرگازی و قطعاتی که برای تعمیر کولرگازی استفاده می شوند می باشد.قطعات موجود از برندهای  معتبر کولرگازی می باشد .مرکز آرین کولر قطعات مختلف کلیه برندهای کولرگازی را دارا می باشد و در صورت نیاز برای تعمیر کولرگازی از آن استفاده می کند.اغلب قطعات نو می باشند ولی در صورت نیاز مشتریان این مرکز امکان آن را دارد که از قطعات دست دوم نیز برای تعمیرات استفاده نماید.شناخت نحوه کار این قطعات برای تکنسین ها و کاراموزان نصب و تعمیر کولرگازی بسیار مفید می باشد.

این مرکز یکی از بزرگترین مراکز تامینن کننده قطعات کولرگازی می باشد.این مرکز در کنار تامین قطعاتی کولرهای گازی تعمیر شده توسط این مرکز به صورت گسترده اقدام به پخش قطعات کولرگازی برای تعمیرکاران در سراسر کشور می نماید .اغلب قطعات این مرکز به صورت وارداتی از کشورهای مختلف وارد می شود.قطعات برندهای ایرانی کولرگازی نیز از شرکتهای تولید کننده خریداری می شود.

 

photo of tools of cooler 2

photo of tools of cooler 3

photo of tools of cooler 4

photo of tools of cooler 5

photo of tools of cooler 6

photo of tools of cooler 7

 

 

 

photo of tools of cooler 8

photo of tools of cooler 9

photo of tools of cooler 10

 

photo of tools of cooler 11

photo of tools of cooler 12

 

photo of tools of cooler 13

 

قطعات کولرگازی

photo of tools of cooler 15

قطعات کولرگازی

 

photo of tools of cooler 17

 

photo of tools of cooler 18

 

photo of tools of cooler 19

 

photo of tools of cooler 20

 

photo of tools of cooler 21

 

photo of tools of cooler 22

 

photo of tools of cooler 23

 

photo of tools of cooler 25

 

photo of tools of cooler 26

 

photo of tools of cooler 27

 

photo of tools of cooler 28

 

photo of tools of cooler 29

 

photo of tools of cooler 30

 

قطعات کندانسور کولرگازی

 

photo of tools of cooler 33

 

photo of tools of cooler 34

 

photo of tools of cooler 35

 

photo of tools of cooler 36

 

مقالات مرتبط

کولرگازی سرما گرمایی

کولرگازی در تهران

نصب کولرگازی در تهران

به دلیل افزایش مداوم قیمت ارز و دلار از ارائه قیمت معذور هستیم.قیمت ها به صورت روزانه و تنها با تماس مشتریان ارائه می شود.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

فروشگاه آرین کولر تخفیف بسیار ويژه و فوق العاده ای برای محصولات کولرگازی خود در نظر گرفته است .

تخفیفات  در فروش کولرهای گازی کارکرده تا 20 درصد.

تخفیف کولرگازی نو تا 10 درصد

تخفیف در خدمات شارژکولرگازی 15 درصد

تخفیف در نصب و تعمیر کولر گازی 15 درصد

تخفیف فوق در کلیه روزهای فصل های پاییز و زمستان سال 98 معتبر می باشد.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

دستگاه هواگاز

دستگاه هواگازی که در تصویر بالا مشاهده می کنید برای انجام جوشکاری در هنگام نصب کولرگازی استفاده می شود .انجام جوشکاری در پروسه های مختلفنصب کولرگازی انجام می شود.یکی از پروسه های مهم جوشکاری ،جوشکاری لوله های کولرگازی است.

دستگاه هواگاز جوشکاری  از تجهیزات مهمی هست که در هر مرکز نصب و تعمیر کولرگازی بایستی موجود باشد.مرکز آرین کولر مجهز به بهترین دستگاههای هواگازی برای انجام انواع جوشکاری های مربوط به کولر گازی می باشد.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

کمپرسور وظیفه جابجایی مبرد بین کویل های اواپراتور و کندانسور را بر عهده دارد. کمپرسور اطمینان حاصل می‌کند که مبرد در صورت نیاز به گاز یا مایع تبدیل می‌شود. می‌توانید کمپرسور را قلب سیستم کولرگازی و مبرد را خون در نظر بگیرید.

فروشگاه آرین کولر فروشنده انواع کمپرسورهای کولرهای گازی اینورتور در حد نومی باشد.

چه عواملی باعث خرابی کمپرسور کولرگازی می‌شود؟

در اینجا 8 دلیل رایج که باعث خرابی کمپرسور شما می‌شود را ذکر می‌کنیم

√خرابی الکتریکی

√مسدود شدن کویل های کندانسور

√گرمای بیش‌ازحد کمپرسور

√جابجایی موتور اواپراتور.

√سطوح پایین مبرد

√وجود مبرد بیش‌ازحد در دستگاه شما

√عدم روان کاری

√خطوط مکش مسدود یا آسیب‌دیده

aryancooler.com14010211 9

 نکته: دقت داشته باشید شاید گزینه‌ای برای تعمیر کمپرسور ندارید و در صورت خرابی باید آن را تعویض کنید. پس اگر قصد خرید کمپرسور دست‌دوم کولرگازی دارید حتماً کمپرسوری تهیه کنید که در حد نو و کاملاً سالم باشد.

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

پنل کولرگازی

تصویر فوق پنل کولرگازی اسمارت است.این کولرگازی از نوع اینورتور و اندازه 24000 می باشد.این پنل ها قابلیت های ارزشمند و منحصربه فردی  دارند.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

کولرگازی ال جی 32000


تصویری که مشاهده می کنید مربوط به کولرگازی پلاسما گولد 32000 می باشد .این مدل کولرگازی در حال حاضر تولید نمی شود .مدل اینورتر این کولرگازی در حال حاضر تولید می شود که قیمتش تقریبا دو برابر مدل معمولی می باشد.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

تجهیزات کارگاه کولرگازی

تصویری که در بالا مشاهده می کنید تابلوهای برق و تجهیزات کارگاه تعمیرات کولر گازی می باشد .از این تجهیزات برای تست و تعمیر قطعات مختلف کولر استفاده می شود .تجهیزاتی شامل آمپرسنج ،ولتاژ سنج ،دستگاه تست دینام برق،دستگاه استوپ و استارت چپ گرد و راست گرد و ... .

همانطور که مشاهده می کنید مرکز آرین کولر مجهز به تعمیرگاه کامل  و حرفه ای کولرگازی می باشد .

ari conditioner of aryancooler 5

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد پیش آمده باشد که سرمای کولر و باد سرد کولرگازی چطور ایجاد می شود ؟گاز کولرچیست و چه نقشی در سرمای ایجاد شده توسط کولر دارد ؟

برای توضیح این مسئله بایستی اندکی شکل فیزیکی و تجهیزات کولرگازی را شرح دهیم و وظایف هر کدام از این دو قطعه اصلی را توضیح دهیم. همانطور که می دانید کولرهای گازی دیواری دو تیکه هستند .یک بخش و قسمت از کولر پنل کولرگازی می باشد و بخش دیگرکندانسور .

وظایفی که پنل کولرگازی دارد به شرح زیر می باشند :

دریافت دمای مورد نیاز کاربر 

تشخیص سرد شدن محیط به اندازه دمای درخواست شده توسط کاربر(این کار به وسیله سنسورها انجام می شود)

دریافت و ارسال گاز کولرگازی به کندانسور

سرد کردن دمای توسط لوله های مسی موجود در پنل

وظایف کندانسور :

سرد کردن گاز کولر تا درجه ای که توسط پنل کولرگازی درخواست می شود.

وقتی شما کولر را روشن می کنید و دمای مشخصی را توسط کنترل کولر انتخاب می کنید سنسورهای موجود در پنل دمای محیط را با دمای گاز موجود در لوله های مسی مورد ارزیابی قرار می دهد در صورتی که دمای درخواستی شما پایین تر از دمای گاز موجود در لوله ها باشد پنل کولرگازی به کندانسور دستور می دهد که گاز لوله ها را به اندازه درجه تعیین شده توسط مصرف کننده سرد کند.برای یادآوری عرض می نماییم که لوله های مسی از کندانسور به پنل وصل هستند که گاز کولر توسط این لوله ها مدام در حال رفت و برگشت بین پنل و کندانسور کولر گازی هست .کندانسور مدام گاز را سرد می کند و به پنل ارسال می کند در صورتی که سرما به اندازه درجه درخواست شده توسط کاربر رسید کندانسور از دور خارج می شود و دیگر کار نمی کند(در کولرهای گازی معمولی کندانسور از حرکت می ایستد و کار نمی کند و موتور خاموش می شود ولی در کولرهای گازی اینورتر کندانسور و موتو در ولتاژهای پایین تر از حالت معمولی همچنان در مدار قرار دارد.همچنین هوای مورد نیاز کولر از دریچه های و فیلترهای هوا وارد می شوند .این هوای ورودی در بین سیم هایی مسی حاوی گاز کولر که در داخل فین های آلومینیمی هستند عبور می کند و در حین عبور خنک می شود و هوای خنک به بیرون هدایت می شوند.

دوستان نصاب کولرگازی حتما دقت داشته باشند که پنل های کولر گازی بایستی حداقل 40 سانتیمتر از سقف محل پایین تر نصب شود .این امر برای گردش و دریافت هوای مناسب از طریق کولر و همچنین سرویس راحت تر کولر گازی ضروری است .همچنین استاندارد نصب کولرگازی از کف محل نصب تا ارتفاع 2/20 الی 2/30 متری می باشد .نصاب ها محترم بایستی طریقه درآوردن و تمیز کردن فیلترهای هوای کولرگازی و تمیز کردن کندانسور را به مشتری و خریداران آموزش دهند.

در صورتی که کولر گازی بالاتر از ارتفاع استاندارد نصب شود ممکن است چه مشکلی ایجاد شود ؟

همانطور که گفته شد استاندارد ارتفاع برای نصب کولرگازی از کف 2/20 الی 2/30 متر می باشد.اکثر دیوارهای منازل دارای ارتفاع سه متری هستند و کولرگازی در ارتفاع استاندارد نصب می شود .اما در برخی مکان ها ارتفاع دیوار 4 یا 5 متر هست .در این مکان ها اگر کولرگازی در ارتفاع بالا 4 مترنصب شود به دلیل اینکه حرارت و گرما همواره در جهت بالا حرکت می کند این امر سبب می شود که سنسورهای پنل کولرگازی به دلیل احساس هوای گرم مرتب درخواست کم کردن دما را به کندانسور بدهند و موتور کولرگازی مرتب وارد جریان شده و فعال می شود و این امر باعت ایجاد فشار بر موتور کولرگازی می شود و افزایش مصرف برق را در پی دارد .همچنین اگر کولر در محل بالاتری از حد استاندارد قرار گیرد محدوده بیشتری از حد مورد نیاز را خنک می کند که عملا نیازی به این کارنیست و هیچ مزیتی ندارد.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

 

 

نصب صحیح لوله تخلیه آب کولرگازی

تنظیم اشتباه لوله خروجی آب از کولرگازی می تواند باعث ایجاد اختلال در کار کولرگازی شود.نصاب های کولرگازی باید دقت داشته باشند که لوله خروجی آب را به شکل کامل صحیح نصب نمایند.در زیر به برخی توضیحات در مورد نصب لوله خروج آب کولرگازی می پردازیم.

- شیب دار بودن لوله:لوله انتقال آب از کولرگازی باید شیب لازم برای هدایت آب به بیرون را داشته باشد.وجود شیب معکوس باعث برگشت آب به پنل می شود.

- شلنگ یا لوله تخلیه آب نباید به زمین چسبیده باشد و حداقل 5 سانتیمتر با زمین فاصله داشته باشد.

-شلنگ تخلیه را در داخل ظرف قرار ندهید .در صورتی که شلنگ داخل ظرف باشد با پر شدن ظرف دیگر آب از لوله تخلیه نمی شود.

-عایق کاری مناسب شیرهای سرویس پنل

_________________________________________________________________________

مواردی هست که نصاب کولرگازی بایستی هنگام نصب کولر حتما رعایت نماید تا کار نصب به درستی انجام شود و آسیب و مشکلی برای نصاب و سایرین ایجاد نشود . در زیربه برخی از این موارد اشاره می کنیم.

- استفاده از چهارپایه مطمئن یا نردبان خوب :چهارپایه و نردبان از مهم ترین تجهیزات نصاب کولر می باشد که نصاب بایستی از بهترین نوع این وسایل

استفاده نماید و همواره ایمنی و کارکرد صحیح آن را کنترل و بررسی نماید.

- ابزارالات کامل:ابزار کار کامل پیش نیاز هرکار فنی هست و نصاب های کولرگازی نیز باید مجز به کلیه ابزار و تجهیزات مورد نیاز نصب باشند.

- آشنایی با برق:نصاب کولر بایستی با سیم کشی و برق ساختمان و ادارات آشنایی کامل داشته باشد.

- استفاده از لوازم ایمنی نظیر دستکش عینک جوشکاری ،کفش ومناسب و ...

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

 

دوستان عزیز کولرهای گازی در دو کارتون که یکی حاوی پنل و دیگری حاوی کندانسور هست به مشتری عرضه می شود . هنگام خرید کولرگازی نو

دقت داشته باشید که اقلام و قطعات زیر حتما بایستی به همراه پنل و کندانسور کولرگازی در بسته بندی این کالا موجود باشند.   

- ضمانت نامه کولرگازی ،این ضمانت نامه بر روی برگه ای چاپ شده است در برخی محصولات تاریخ فروش قید شده است و در برخی دیگر نصاب

بایستی تاریخ نصب را بر روی برگه درج نماید.

- دفترچه راهنمای کولرگازی

- کنترل کولرگازی

- خمیر پرایمر

- باطری کنترل

- پیچ و رول پلاک جهت نصب

- پایه لاستیکی ارتعاش گیر(این پایه برای کنترل ارتعاش کولرگازی در زیر کندانسور استفاده می شود )

- فیلترهای پلاسما (این فیلترها با ایجاد جریان قوی در داخل فیلتر جهت ویروس کشی استفاده  می شود)

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

 

 

برخی نکات مهم و اصولی در استفاده از کولرگازی هست که مصرف کنندان محترم بایستی رعایت کنند. رعایت این موارد می توانند با عث افزایش طول عمر کولرگازی و همچنین کارکرد و مصرف بهینه آن شود.در زیر به بررسی و توضیح این موارد می پردازیم.

1-تمیز کردن فیلتر کولرگازی:تمیز کردن فیلترهای کولرگازی از مواردی هست که بایستی به صورت مداوم و در فواصل زمانی  تعیین شده بین یک هفته تا یمکاه به صورت مداوم انجام شود .برای مشاهده مقاله مربوط به تمیز کردن فیلتر کولرگازی اینجا کلیک کنید.

2-محافظ کولرگازی:استفاده از محافظ برق برای کولرگازی امری لازم و ضروری هست .محافظ کولرگازی مانند سایر محافظ ها نوسان برق را کنترل کند و کولر را از آسیب دیدگی های مربوط به نوسانات برق و افت ولتاژ مصون نگه می دارد .البته محافظ کولرگازی با محافظ های سایر لوازم برقی نظیر محافظ تلویزیون و یخچال کاملا متفاوت می باشد و باید به صورت تخصصی نصب شود.قیمت محافظ کولرگازی حدود صد و پنجاه هزارتومان است .هزینه نصب محافظ نیزحدود صد هزارتومان می باشد.

3-تمیز کردن کندانسور:همانطور که می دانید کولرگازی دارای دو قطعه اصلی می باشد که پنل(کندانسور داخلی) و کندانسور (کندانسور خارجی )می باشند.کندانسور خارجی اغلب موارد در بیرون از محیط سر بسته قرار دارد و در معرض گردو غبار و باد و باران می باشد .لازم است هر شش ماه یکبار کندانسور را از برق کشیده و رادیاتور دستگاه را با استفاده از آب با فشار بالا تمیز نمایید.

در گذشته توصیه می‌شد که در فصل سرما کندانسور کولرگازی با کاور پوشانده شود اما در حال حاضر مشخص‌شده است که استفاده از کاور کولرگازی بیش از مفید بودن مضر است.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

همانطور که می دانید کولرهای گازی دارای دو دریچه برای ورود و خروج هوا می باشند.یک دریچه ای که در قسمت بالای پنل کولرگازی هست که هوا داخل آن کشیده می شود و دریچه جلو که هوای ورودی را توسط دمپر به بیرون پرتاب می کند.دریچه بالایی که هوا را به داخل می کشد در ورودی خود دارای دو عدد فیلتر می باشد که کار تصفیه هوا را انجام می دهد.این فیلترها گرد و غبا موجود در هوا را جذب می کنند  و اجازه ورود به پنل و بازگشت آن به محیط را نمی دهند.

تمیز کردن فیلتر کولرگازی

 فیلترهای هوا پس از مدتی که گرد و غبار زیادی را جذب کردند اصطلاحا کیپ می شوند و مسیر هوا بسته می شود.از این رو فیلترها بایستی بسته به محل نصب کولرگازی ومیزان گرد و غبار محیط بین یک هفته تا یکماه ،یکبار از پنل خارج شده و تمیز شود(شسته شوند) . برای مثال در مکان هایی مانند فروشگاه های فرش فیلترها بایستی هفته ای یکبار تمیز شوند ولی در منازل که گرد و غبار چندانی وجود ندارد ماهانه یکبار می توانید این کار را انجام دهید . فیلترهای کولرگازی از جنس ابریشم می باشند و به راحتی قابل شسته شدن هستند.

با تعویض مداوم فیلتر می توان از بسیاری از تعمیرات کولر گازی جلوگیری کرد. اگر فیلتر شما کثیف و مسدود باشد ، می تواند مشکلات زیادی را برای کولرگازی شما ایجاد کند. کمبود جریان هوا می تواند باعث عدم کارایی خنک کننده سیستم می شود. در برخی موارد ، فیلتر مسدود شده می تواند منجر به یخ زدن سیستم شما شود. فیلترها باید اغلب بررسی شوند و به طور مرتب تغییر کنند.

عواقب مسدود شدن فیلترهای کولرگازی

در صورتی که فیلترهای کولرگازی در زمان های مشخصی تمیز یا تعویض نگردد باعث مسدود شدن جریان هوا می گردد.این امر باعث یخ زدن و ایجاد برفک در داخل پنل کولرگازی می شود.در صورتی که پنل برای مدت زمان طولانی تمیز یا تعویض نگردد میزان برفک در پنل کولرگازی افزایش پیدا می کند.اگر میزان برفک زیاد باشد به قطعات مختلف کولرگازی آسیب وارد می شود.شکستن بلوورفن از اولین عواقب ایجاد برفک در پنل کولرگازی است.در صورتی که برفک کولرگازی به بلورر فن برسد باعث شکستن  بلور فن می گردد.در صورت برفک زدن پنل کولرگازی ،برفک و یخ باید از کولرگازی خارج شود.برای انجام این امر نیاز به حضور متخصصین و تعمیرکاران کولرگازی می باشد.

تمیز کردن فیلتر هوای کولرگازی

دقت داشته باشید که خارج کردن و تمیز کردن فیلترهای هوا نیاز به حضور تکنسین کولرگازی ندارد و مصرفی کننده به راحتی می تواند این کار را انجام دهد.عدم تمیز کردن فیلتر می تواند در طولانی مدت مشکلات جدی برای کولرگازی ایجاد کند .مصرف برق بالا،کم شدن سرمای کولرگازی و کم شدن قدرت پرتاب باد کولر از جمله مشکلاتی هست که در صورت تمیز نکردن فیلتر ممکن است مصرف کننده با آن مواجه شود.

همانطور که گفته شد تعویض فیلترهای کولرگازی امری ساده ای می باشد که هرکسی می تواند انجام دهد اما تعویض فیلترهای کولرگازی مراکز بزرگی که ده ها کولرگازی دارند شاید امری زمان بر باشد.همچنین برخی افراد به دلیل مشکلات جسمی ممکن است توان این کار را نداشته باشند از این رو مرکز آرین کولر در صورت نیاز مشتریان اقدام به تعویض فیلترهای کولرگازی در محل می نماید.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

فن کمپرسر برای خنک کردن کمپرسور کولرگازی مورد استفاده قرار می گیرد.با توجه به اینکه قطعات اصلی شامل موتور،رادیات و... کولرگازی در کمپرسور قرار دارند با کارکردن کولرگازی کمپرسور داغ می شود وبرای خنک کردن آن نیاز به فن می باشد .همچنین فن دارای قطعه ای به نام موتور فن می باشد که عمل به گردش درآوردن فن را انجام می دهد.

second handed fan for airconditioners

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

پنل کولرگازی از چندین قطعه تشکیل شده است .از مهم ترین قطعات پنل کولرگازی ،قطعاتی هستند که خروج و تغییر جهت باد کولرگازی توسط آنها انجام می شود .در زیر به توضیح سه مورد اصلی از این قطعات می پردازیم.

بلور فن پنل:بلور فن باد کولر را از پنل به بیرون پرتاب می کند .بلور فن قطعه ای بلند به طول پنل کولر می باشد که حالت استوانه ای دارد.

دمپر:این قطعه برای بالا و پایین دادن باد در کولرگازی استفاده می شود.

سوئیچینگ چپ و راست:این قطعه جهت باد را در کولر گازی به چپ و راست هدایت می کند.

قطعات کولرگازی

 

مجموعه آرین کولر کلیه قطعات مربوط به پنل و کندانسور کولرگازی برای همه برندها را دارا می باشد.قطعات الکترونیکی نظیر انواع برد ،انواع خازن،تراشه و... در تعداد بسیار بالا در این مرکز موجود می باشد.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

کپسول شارژ کولر گازی

تصویری که در بالا مشاده می کنید عکس کپسول شارژ کولر گازی می باشد .در صورتی که شارژ کولر گازی تخلیه شود از این کپسول ها جهت شارژ کولر  استفاده  می شود.این کپسول ها در دو نوع r22 و R410 وجود دارند.کپسول های گازی R22 که سبز رنگ هستند برای شارژ کولرهای گازی معمولی استفاده می شود.کپسول های R410 در اشکال صورتی هستند و برای شارژ کولر گازی اینورتر استفاده می شوند.مرکز آرین کولر تعداد زیادی کپسول های شارژ کولرگازی  R22 و R410 دارد که جهت سرویس و شارژ کولر گازی در محل از آنها استفاده می کند.

 فروش انبوه کپسول های R22 و R410

در زیر تصویر کپسول های R22 کولرگازی را مشاهده می کنید.این کپسول های برای شارژ گاز کولرگازی استفاده می شود.کولرهای گازی که نشتی دارند و گاز آنها خارج می شوند باید مجدد شارژ شوند که توسط این کپسول ها انجام می شود.

مجموعه آرین ولر در کنار استفاده از این کپسول های برای سرویس دهی به مشتریان خود اقدام به فروش این کپسول ها به تعمیرکاران و نصاب های کولرگازی در سراسر کشور می نماید.

R22R410

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

علی اره جانی

 مهندس علی اره جانی مدیریت فروشگاه آرین کولر می باشند.ایشان با بیش از سی سال سابقه در زمینه فروش ،نصب و تعمیر انواع کولرهای گازی یکی از پیشکسوتان عرضه کننده محصولات کولرگازی در کشور می باشند.ایشان سابقه همکاری و مشاوره با بسیار از شرکتهای عرضه کننده و وارد کننده کولرگازی از جمله شرکت های ال جی ،سامسونگ و اجنرال به عنوان کارشناس ارشد را دارا می باشند. همچنین ایشان سابقه انجام پروژه های بزرگ برای شرکت های دولتی و خصوصی در سراسر کشور را دارند.مهندس علی اره جانی هم اکنون فروشگاه آرین کولر را تاسیس نمودند ؛هدف ایشان ارائه کلیه خدمات کولر گازی به شهروندان عزیز در تهران و سراسر کشور می باشد.

به دلیل افزایش قیمت های کولر گازی به دنبال جهش قیمت ارز برخی اقشار جامعه توانایی خرید کولر گازی نو ندارند ؛از این رو به خرید کولرهای گازی دست دوم و کارکرده روی آورده اند.مهندس علی اره جانی و تیم آرین کولر با درک این موضوع اقدام به ارائه کولر های گازی استوک و در حد نو با قیمت بسیار مناسب در بازا نموده اند.

اقای علی اره جانی نمایندگی رسمی محصولات کولرگازی هایسنس ،ال جی و اوجنرال در تهران می باشند.لازم به ذکر است ایشان کلیه دوره های مهارتی شرکت LG را طی نموده  و کلیه دیپلم های شرکت LG را دارا می باشند.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

لوازم خانگی در اسلامشهر

کولر گازی

چطور می توان کولرهای گازی اصل را از کولر گازی تقلبی تشخیص داد؟

کولرهای گازی بازار بسیار بزرگی دارد و انواع کولر های گازی از کانال ها و روش های مختلف وارد بازار می شود.در سال های گذشته شاهد ورود کولر گازی های تقلبی به بازار کشور بوده ایم .اکثر این کولرها به صورت قاچاقی و بدون تشریافات اداری وارد کشور می شوند و هیچ شرکت و فروشگاهی هم گارانتی و ضمانت این کولرها را تقبل نمی کند.اما چطور می توان کولرها اصل را از تقلبی تشخیص داد.اولین و مهم ترین اصل در خرید، به ويژه خرید کولر گازی این هست که از مراکز معتبر نمایندگی ، خرید خود را انجام دهید.در صورتی که خرید خود را از نمایندگی انجام دهید در صورت بروز هر مشکلی نمایندگی و شرکت فروشنده مسئول و پاسخگو خواهد بود.اما در کل کولرهای گازی اصل و تقلبی تفاوت هایی دارند که در زیر به بیان برخی از این تفاوت ها می پردازیم.

1-لیبل ها و برچسب های کولر گازی اصل و تقلب با هم متفاوت است.با این حال در مواردی متقلبین آنقدر در برچسب زدن تبحر دارند که شناسایی و تشخیص کولرگازی اورجینال از تقلبی حتی برای متخصصین این امر قابل تشخیص نیست.حتی در مواردی جاعلین اقدام به حک کردن آرم های معتبر بر روی کولرگازی تقلبی می نمایند.

در مواردی نیز متقلبان برچسب های اینورتر را بر روی کولرگازی معمولی درج می کنند.به دلیل وجود برچسب فنی دستگاه این مورد از تقلب به راحتی قابل شناسایی است.

2- سایز و اندازه لوله ها:سایز و اندازه لوله های کولرگازی اصل و تقلبی متفاوت می باشد.

3-قدرت و سایز موتور :سایز و موتور در کولرهای اصل وتقلب متفاوت و به همین صورت کارکرد و میزان سرمای این کولرها نیز متفاوت است.

موارد بالا از جمله موارد مهم در شناخت و تشخیص کولرهای گازی اصلی و تقلبی می باشد .البته برای تشخیص موارد فوق بایستی آشنایی در مورد کولرگازی داشته باشید یا مورد ذکر شده را بررسی نمایید.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

برخی گمان می کنند پنل کولرگازی تنها یک قطعه پلاستیکی است و ارزش چندانی ندارد ولی باید بدانید این قطعه بسیار حساس و مهم می باشد .پنل کولرگازی از چندین قطعه مهم تشکیل شده است .یکی ازاین قطعات  plate می باشد.این قطعه ورقی نازک و فلزی سینی شکلی  می باشد.برای نصب کولرگازی بر روی دیوار ابتدا plate  بر روی دیوار نصب شده  پیچ و مهره می شود و سپس کولرگازی بر روی plate  قرار می گیرد .اتصالات نصب plate بر روی دیوار باید به بهترین شکل و به صورت کاملا ایمن و محکم انجام شود.

 

مطالب مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

پنل وکندانسور کولرگازی

فروش پنل و کندانسور کولرگازی

 فروش عمده پنل کولرگازی 

در حال حاضر در حال رسیدن به ماه آخر سال هستیم. هوا روزبه‌روز در حال گرم شدن است و افراد به دنبال سرویس و تعمیر کولرگازی برای روزهای گرم هستند. همکاران تعمیرکار و فروشنده کولرگازی نیز خود را برای سرویس‌دهی هر چه‌بهتر به مشتریان آماده می‌کنند. ما نیز تعداد فراوانی تجهیزات نو و دست‌دوم کولرگازی را فراهم کرده‌ایم و به‌صورت عمده و تکی به مشتریان به فروش می‌رسانیم. در زیر تصویری تعداد زیادی پنل دست‌دوم کولرگازی را مشاهده می‌کنید. این پنل ها در انواع و سازهای مختلف و برای برندها مختلف هستند.

در حال حاضر بهترین موقعیت برای خرید تجهیزات کولرگازی برای فروش است. زیرا در ماه‌های آینده به دلیل تقاضای بالای مشتریان و افزایش تورم قطعاً این قطعات باقیمت‌های بالاتری به فروش خواهد رسید. ه

همین‌الان با ما تماس بگیرید و محصولات موردنیاز خود را خریداری کنید.

 

panelofAC14001124

فروش فوری 2 عدد کندانسور کولرگازیLG

aryancooler14001006 2

√فروش فوری 2 عدد کندانسور کولرگازی اینورتر LG

√کارکرده در حد نو

√شش ماه گارانتی

√تحویل رایگان

√نصب در تهران رایگان

فروش 9 عدد کندانسور کولرگازی 1400/09/14

فروش فوری 9 عدد کندانسور کولرگازی

تخفیف ويژه برای خریدار عمده

گارانتی 6 ماهه

aryancooler.14000908 16

فروش 2 عدد کندانسور دست دوم  کولرگازی 1400/09/13

در زیر تصویر دو عدد کندانسور دست‌دوم کولرگازی را مشاهده می‌کنید. این کندانسورها کاملاً سالم هستند. در زیر مشخصات کندانسورها قیدشده است.

کاملاً سالم

برند ال جی

6 ماه گارانتی

فروش فوری با تخفیف ويژه

ارسال و نصب رایگان

 

aryancooler.14000908 15

 

سه علامت هشداردهنده مبنی بر بد بودن کندانسور کولرگازی

√ صداهای بلند و غیرعادی از دستگاه می‌آید

√ کاهش قابل‌توجهی قابلیت خنک‌کنندگی

√ مقدار قابل‌توجهی مواد سیال از مقدار معمولی تراکم نشت می‌کند.

کندانسور گودمن آمریکایی

در زیر تصویر یک عدد کندانسور کولرگازی گودمن را مشاهده می کنید.این کندانسور توسط مجموعه آرین کولر نصب شده است.کندانسورهای گودمن آمریکایی از مقاوم ترین و بهترین انواع کندانسور کولرگازی می باشد.فروشگاه آرین کولر خدمات فروش ،نصب ،تعمیر و سرویس کندانسورهای کولرگازی گودمن را انجام می دهد.

aryancooler14000517 57

فروش پنل کولرگازی اینورتر ایستاده  تاریخ آگهی1400/03/05

-ارسال و نصب در محل رایگان

-یک سال گارانتی بی قید و شرط

lg airconditionerpanel50000 1

lg airconditionerpanel50000 2

 

فروش قاب کندانسور کولرگازی      تاریخ آگهی 1400/02/20

در زیر تصویر دو عدد قاب کندانسور کولرگازی را مشاهده می کنید.این قابها کاملا سالم می باشند.

جهت خرید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

new products 1400 02 14 37

new products 1400 02 14 23

فروش کندانسور کولرگازی ال جی  تاریخ آگهی 1400/02/16

گارانتی یک ساله

کاملا سالم

جهت قیمت تماس بگیرید.

new products 1400 02 14 28

کندانسور 50000 کولرگازی

فروش فوری یک عدد کندانسور کولرگازی دست دوم (در حد نو)

نصب در محل رایگان

گارانتی 1 ساله بی قید و شرط

تاریخ آگهی:1400/01/28

new airconditioners 1400 01 215

کندانسور 18000 کولرگازی برند Airgeneral

فروش 1 عدد کندانسور کولرگازی Air General

دست دوم

ضمانت بی قید و شرط یک ساله

تاریخ آگهی 1400/01/28

 

new airconditioners 1400 01 214

فروش 12 عدد کندانسور کولرگازی

در زیر تصویر 12 عدد کندانسور کولرگازی مدل AirGeneral را مشاهده می کنید.این کندانسورها به صورت عمده و تکی به فروش می رسند.همه این کندانسورها دارای تست کنترل کیفیت کارکرد هستند.در زیر برخی مشخصات این کندانسورها ذکر شده است.

مدل AirGeneral

سایز12 هزار تا 30 هزار

دست دوم در حد نو

گارانتی 6 ماه

تخفیف ويژه برای خرید بیش از 3 عدد

تاریخ عرضه 1400/01/23                      برای دریافت قیمت تماس بگیرید.

new airconditioners 1400 01 2113

 

پنل کولرگازی 48000 ال جی

Lg 48000 standup panels 2

پنل کولرگازی 48000 ال جی

ایستاده

کارکرده در حد نو

یک سال گارانتی

_______________________________________________________________________

پنل کولرگازی 38000 پلاسما گلد

Lg48000 airconditioners 2

Lg48000 airconditioners 1

در تصاویر بالا دو نما از یک عدد پنل کولرگازی 38000 را مشاهده می کنید.مشخصات این پنل به شرح زیر می باشد.

پنل 38000 پلاسما گلد

کارکرده در حد نو

6 ماه گارانتی بی قید و شرط

___________________________________________

توزیع و فروش شاسی پنل کولرگازی

Chassis for airconditiones 2

Chassis for airconditiones 3

در بالا تصاویر شاسی کولرگازی را مشاهده می کنید.شاسی پنل کولرگازی وظیفه نگهداری پنل کولرهای گازی دیواری بر روی دیوار را دارد.برای نصب پنل کولرگازی بر روی دیوار ابتدا شاسی بر روی دیوار نصب و پیچ و مهره می شود و سپس پنل بر روی شاسی سوار می شود.شاسی نیز سایر همانند سایر لوازم کولرگازی قطعه ای مهم و لازم برای کولرگازی می باشد.این شاسی ها برای اندازه های مختلف پنل کولرگازی می باشد.

توزیع و پخش پنل های نو کولرگازی

panel of airconditioners

در تصویر بالا پنل های کولرگازی در بسته بندی های مختلف را مشاهده می کنید.کلیه این پنل ها نو می باشند و برای کولرهای گازی ال جی از 12 هزار تا 50 هزار می باشند.    تاریخ مطلب:99/12/24

 

فروش انواع پنل های کولرگازی ال جی (دست دوم و نو)

در تصویر زیر تعدادی از پنل های کولرگازی ال جی را در یکی از انبارهای فروشگاه آرین کولر مشاهده می کنید.مجموعه ارین کولر از طریق شرکت ر مزایده ها و واردات قطعات کولرگازی اقدام به تامین قطعات کولرگازی از جمله پنل های کولرگازی ال جی می نماید.پنل ها با قیمت مناسب در میان همکاران نصاب و تعمیرکار کولرگازی توزیع و فروخته می شود.

panel of lg air conditioner

خرید و فروش کندانس دست دوم کولرگازی

تصویر کندانس های کولرگازی دست دوم 50 هزار ال جی

condans or airconditiones 1

condans or airconditiones 2

condans or airconditiones 3

فن کندانسور کولرگازی

در زیر تصویر سه عدد فن کندانسور کولرگازی را مشاهده می کنید.این فن ها جهت خنک کردن کندانسور مورد استفاده قرار می گیرد.در صورت کار نکردن فن ، کندانسور داغ شده و در نهایت از کار می افتد.فن های کولرگازی معمولا توسط تعمیرکاران و نصاب ها خریداری شده و به جای فن معیوب و خراب استفاده می شود.این فن ها قابل تعمیر نیز می باشند.مجموعه آرین کولر از بزرگترین تامین کنندگان قطعات کولرگازی می باشد.بسیاری از تعمیرکنندگان کولرگازی قطعات مورد نیاز خود از جمله فن های مورد نیاز خود را از این مرکز تهیه می کنند.

فن های زیر برای کولرگازی های 24000 می باشند.

fan for airconditioners 3

 

fan for airconditioners 2

fan for airconditioners 5

IMG 3195

رفع مشکل صدای لرزش کولرگازی به دلیل شل شدن صفحه نصب

پنل کولرگازی ممکن است به دلایل مختلف ایجاد سرو  صدا نماید.در این صورت در اولین فرصت باید برا رفع مشکل اقدام کرد.یکی از دلایل رایج در ایجاد صدا در پنل کولرگازی شل شدن صفحه نصب پنل می باشد.همانطورکه می دانیم برای نصب پنل کولرگازی بر روی دیوار ابتدا صفحه نصب بر روی دیوار نصب می شود سپس پنل کولرگازی بر روی صفحه نصب پیچ می شود.گایی ممکن است به کم بودن تعداد پیچ های بسته شده یا شل بستن پیچ های صفحه بر روی دیوار ،صفحه قدرت لازم برای نگهداری پنل بر روی دیوار را نداشته باشد و این امر می تواند موجب لرزش کولرگازی و ایجاد سرو صدا شد.در موارد حادتر ممکن است صفحه کنده شود و پنل از محل نصب بر روی ددیوار جدا شود.راهکار این مورد بسیار ساده است.خوشبختانه صفحه نصب به اندازه کافی جای پیچ دارد.نصاب کولرگازی به راحتی می تواند با بستن چند پیچ اضافه و محکم کردن سایر پیچ ها جلوی لرزش کولرگازی را بگیرید.

در مواردی نیز به دلیل قدیمی بودن بافت خانه و دیوار،ممکن است دیوار استحکام لازم برای نگهداری پنل را نداشته باشد .در این موارد ممکن است پنل بر روی دیوار نصب و ثابت شود اما دقت داشته باشید که در هنگام کارکردن کولرگازی پنل کولرگازی فشار بیشتری بر روی دیوار می آورد و ممکن است موردی که در بالا ذکر شد یعنی لرزش پنل اتفاق بیافتد .از این رو نصاب های خبره کولرگازی راهکارهای مناسبی برای موارد اینچینینی ارائه می دهند.

خرید و فروش عمده ضایعات پنل و کندانسور کولرگازی

همانطور که در سایر مقالات سایت ذکر شده است کولرگازی هایی که قابل استفاده نیستند ارزش ضایعاتی بالایی دارند و در مراکز ضایعاتی با قیمت بالایی خرید و فروش می شود.در این میان پنل و کندانسور کولرگازی برجسته ترین و ارزشمندترین قطعات کولرگازی هستند که در مراکز ضایعاتی خرید و فروش می شوند. مجموعه آرین کولر خرید و فروش ضایعات پنل و کندانسور کولرگازی به صورت عمده و خرد را با قیمت های مناسب و در محل مشتری انجام می دهد.

ضایعات پنل و کندانسور کولرگازی

 

تفاوت رادیاتور و کندانسور آبی و طلایی چیست؟

شاید تا به حال عبارت های رادیاتور و کندانسور آبی یا طلایی را شنیده باشید.رادیاتورها و کندانسورهایی که رنگ  آن ها طلایی هست ضد فرسایش و ضد زنگ هستند.سطح  طلایی بر روی این قطعات در واقع فلزی است که به صورت ورقی نازک بر روی سطح کندانسور و رادیات کشیده شده است .از این رو رادیاتور و کندانسورهای طلایی از رایداتورها و کندانسورهای آبی رنگ ارزشمند تر و بهتر هستند.

 

 فروش پنل و کندانسور کولرگازی به صورت جداگانه

همانطور که می دانیم پنل و کندانسور کولرگازی دو قطعه اصلی کولرگازی اسپلیت دیواری هستند.این دو قطعه اصلی که هر کدام از ده ها قطعه کوچک تر تشکیل شده اند معمولا به صورت یک پکیج مورد استفاده قرار می گیرند.در کولرهای گازی نو کندانسور و پنل به صورت یکجا به فروش می رسد .اغلب خریداران کولرگازی دست دوم نیز معمولا کولرگازی را به صورت یک پکیج یکجا خریداری ،نصب و استفاده می کنند.اما در برخی مواقع که کندانسور یا پنل کولرگازی شامل به صورت اساسی با مشکل مواجه شده باشد و قابل تعمیر نباشد نیاز هست که پنل یا کندانسور را به صورت جداگانه خریداری کنید.

new coolers og aryancooler 3  

خرید پنل یا کندانسور کولرگازی نیاز به تخصص بالایی دارد و در صورتی که آشنایی فنی با کولرگازی ندارید نبایستی به صورت خودسرانه اقدام به خرید آن کنید .در صورتی که پنل شما سالم باشد و نیاز به کندانسور داشته باشید یا برعکس حتما باید از متخصص کولرگازی درخواست کنید تا دستگاه شما را بررسی کند و قطعه را تهیه کند که با قطعات سالم شما سازگار باشد و بدون مشکل کار کند.پنل و کنداسور کولرگازی در بازار به صورت نو یا دست دوم یافت می شود .

در صورت خرابی پنل یا کندانسور کولرگازی شما ما پنل یا کندانسور معیوب شما را خریداری کرده و پنل یا کندانسوری نو یا کارکرده در حد نو را با دریافت ما به التفاوت در اختیار شما قرار می هیم.

در مواردی دیده شده است که برخی از فروشندگان کولرگازی در آگهی خود عبارت "با پنل بزرگ" را قید می کنند که این امر به هیچ وجه عبارت صحیحی نمی باشد.درست است که اندازه پنل های کولرگازی در برندهای مختلف کولرگازی در  مواردی تفاوت دارد ولی در کل پنل و کندانسور برای هر برندی در یک اندازه استاندارد تولید می شود و اینگونه نیست که مثلا برای کولرگازی 12 هزار دو نوع پنل بزرگ و کوچک ساخته شده باشد.پنل و کندانسور مکمل هم می باشند ودر اندازه های استاندارد تولید می شوند.

 سرویس پنل و کندانسور کولرگازی

در حال حاضر در اواسط اردیبهشت ماه به سر می بریم و استفاده کنندگان کولرگازی بایستی کم کم به فکر راه اندازی کولرگازی خود باشند.لازم است بدانید که قبل از راه اندازی کولرگایز بایستی حتما کولر خود را از لحاظ کارکرد صحیح و درست چک و کنترل نمایید برای این منظور باید کندانسور و پنل کولرگازی به صورت اصولی و تخصصی کنترل و سرویس گردند تا برای مدت چند ماه بدون هیچ گونه مشکلی کار کنند.همچنین حتما مواردی چون گاز کولر ،برق کولر گازی ،تمیز بودن فیلترها و... بایستی چک شود.

کولرگازی شما احتمالا مدت زیادی خاموش بوده ولی این نمی تواند دلیل بر آن باشد که در این مدت با مشکلی مواجه نشده باشد.

ari conditioner of aryancooler 7

تعمیرات کندانسور کولرگازی

کندانسور قطعه بیرونی کولرگازی هست که در معرض باد و باران و سرما و گرما قرار دارد وبسیار پیش می آید که کندانسور نیاز به سرویس و تعمیر داشته باشد.مرکز آرین کولر دارای مرکز تعمیرگاهی اختصاصی کندانسور کولرگازی هست و بسیاری از همکاران و نصاب های کولرگازی  برای تعمیر کندانسور کولرگازی مشتری های خود به این مرکز مراجعه می کنند.

آرین کولر در کنار خدمات تعمیر کندانسور برای مشتریان و همکاران، خدمات تعمیر و سرویس کلیه انواع کندانسور را در محل انجام می دهد.

ارسال کندانسور و پنل کولرگازی به سراسر کشور

فروشگاه آرین کولر کلیه کندانسورها و پنل های کولرهای گازی ال جی ،سامسونگ و هایسنس را موجود دارد و در صورت نیاز مشتریان و همکاران  به هر نقطه از کشور ارسال می کند.

پنل و کندانسور در کولرگازی

اکثر کولرهای گازی مورد استفاده در خانه ها کولرهای گازی دو تیکه هستند.این کولرها از دو قسمت اصلی پنل و کندانسور تشکیل شده اند.پنل و کندانسور کولرگازی با نام های یونیت داخلی و یونیت خارجی نیز شناخته می شوند.پنل کولرگازی در داخل محیط سر بسته نصب می شود و سرما از طریق آن به داخل منزل وارد می شود.پنل کولر گازی خود از قطعات مختلفی تشکیل شده است . جنس پنل کولرگازی از نوع پلاستیک ABS  می باشد .کولرهای گازی معمولا به صورت دو تیکه و کامل به فروش می رسند اما برخی مواقع به دلایلی نظیر شکستن پنل و ...  مشتری پنل کولر را به صورت جداگانه نیاز دارد . پنل های کولرگازی قیمت های متفاوتی دارند که شروع  قیمت آن از 1/5 میلیون   تا 7 تا 10 میلیون  تومان می باشد.   

کندانسور کولر گازی قسمت دوم و اصلی کولرگازی می باشد.قطعات اصلی کولر گازی نظیر کمپرسور ،موتور و .. در کندانسور کولر قرار دارند.کندانسور معمولا در بیرون از محل ،روی پشت با م یا روی دیوار بیرونی بر روی ساختمان نصب می شود.بهتر است کندانسور کولرگازی در محلی دور از دسترس اطفال و کوکان قرار داده شود.

برای ارجاع به صفحه اصلی سایت کلیک کنید

لینک های مرتبط

کولرگازی دست دوم

کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی

نصب کولرگازی

 

 

 

 

کولرهای گازی ال جی مدل های بسیار متنوعی دارد .هر از گاهی مدل جدیدی از این کولرگازی با ويژگی های جدید به بازار عرضه می شود.ال جی هرازگاهی با نوآوری های خود در زمینه کولرگازی توجه ها را به خود جلب می کند .شرکت ال جی با توجه به تکنولوژی درجه  خود در زمینه تولید لوازم خانگی همواره سعی در فراهم آوردن زندگی رحت تری برای مردم دارد.ال جی در یکی از جدیدترین نوآوری های خود با استفاده از تکنولوژی کمپرسور اینورتر دوگانه مشکلاتی اعم از کارکرد نادرست کولر . سروصدای بالای کولرگازی را برطرف کرده است.

در زیر لیست برخی از جدیدترین مدل های این برند معتبر کولرگازی آورده شده است .

کولرگازی ال جی next1

کولرگازی ال جی next plus

کولرگازی next titan

کولرگازی ال جی dual

کولرگازی art cool

کولرگازی پرتابل

کولرگازی پرتابل (کولرگازی سیار و قابل حمل) از انواع محبوب کولرگازی می باشد.این کولرها قابلیت جابه جایی دارند .کولرگازی پرتابل در شکل ها و مدل های بسیار مختلف و متنوع و فانتزی  تولید می شوند.برخلاف کولرهای گازی دیواری یا ایستاده که تقریبا همه برندها دارای شکل ظاهری یکسانی هستند این کولرها با اشکال بسیار متنوع و فانتزی تولید و عرضه می شوند.

در زیربرخی از این کولرها چرخ هایی تعبیه شده است که به راحتی می توان کولر را جابه جا کرد.از این کولرها در مکان هایی که قابلیت لوله کشی ندارند استفاده می شود.خروجی سرما و باد از قسمت جلوی این کولرها می باشد.برای تخلیه گرمای تولید شده توسط این کولرها ،لوله بخاری از پشت به کولر متصل می شود که گرمای تولید شده توسط کولر را به بیرون انتقال می دهد.در صورتی که گرما به درستی  منتقل نشود گرمای کولر وارد محیط شده  و عملا کارکردن کولر تاثیری بر خنک کردن محیط نخواهد داشت.لوله های خروجی گرما باید به صورت دقیق نصب شود تا خروجی گرما نشتی نداشته باشد .در این کولرها از لوله کشی آب استفاده نمی شود.برای تخلیه آب مقطر خروجی کولر،ظرفی در قسمتی از بدنه کولر تعبیه شده که آب مقطر در آن جمع می شود.

آیا کولرگازی‌های پرتابل کارایی کولرگازی اسپلیت و پنجره‌ای را دارند؟

بهترین گزینه برای استفاده از کولرگازی در منازل کولرگازی‌های اسپلیت یا پنجره‌ای هستند. کولرگازی‌های پرتابل (قابل‌حمل) جایگزینی برای AC پنجره / اسپلیت نیستند. کولرگازی‌های قابل‌حمل صرفاً برای اتاق‌های کوچک استفاده می‌شوند و می‌توانند در صورت وجود برخی چالش‌ها برای خرید/نصب کولرگازی‌های معمولی موردتوجه قرار گیرند.

تعمیر کولرگازی پرتابل

مجموعه آرین کولر خدمات تعمیر انواع کولر گازی پرتابل را انجام می دهد.

portableairconditioner repairing

 

 

پمپ تخلیه کولرگازی از تجهیزات ثانویه کولرگازی به شمار می رود.این پمپ برای انتقال آب مقطر خروجی کولرگازی به بیرون استفاده می شود.این قطعه جزو تجهیزات اصلی کولرگازی محسوب نمی شود و در صورت نیاز مورد استفاده قرار می گیرد.به صورت معمول در نصب کولرگازی جهت انتقال آب مقطر خروجی کولرلوله کشی انجام می شود . ولی در بعضی مواقع ممکن است به دلایلی امکان لوله کشی آب وجود نداشته باشد که در آن صورت از این وسیله استفاده می شود.پمپ تخلیه آب ،آب مقطر خروجی از کولرگازی را از شلینگی که به آن متصل می شود به بیرون از محل هدایت می کند.

اگر کولر گازی نو یا کارکرده دارید و قصد فروش آن را دارید ما می توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم و کالای شما را با به بهترین قیمت به فروش برسانیم.برای فروش کولرگازی خود می توانید درخواست فروشتان را به همراه عکس و مشخصات کولرگازی برای ما ارسال کنید.در صورت نیاز شرکت مرکز آرین کولر با قیمت مناسب کولر را از شما خریداری خواهد کرد. در غیر اینصورت محصول شما در لیست فروش این مرکز قرار می گیرد و در صورت یافتن مشتری برای محصول شما ، محصول شما با گارانتی این مرکز به فروش می رسد.البته قبل از مرحله فروش کولرگازی شما کلیه قطعات فنی و کارکرد کولر گازی مورد بررسی و کنترل کیفیت قرار می گیرند.برای درخواست فروش و دریافت مشاوره با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

coolergaziaryancooler 9

مرکز آرین کولر به صورت بیست و چهار ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در مورد کولرهای گازی می باشد.مشتریان در هر ساعتی از شبانه روز می توانند با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایند و از مشاوره ها و راهنمایی های این مرکز در  مورد نصب ،تعمیر ،سرویس و فروش کولرگازی بهره مند شوند.همچنین این مرکز کلیه خدمات مربوط به تعمیرات تخصصی کولرگازی را در سراسرکشور انجام می دهد.در صورت خرابی کولرگازی تنها با یک تماس در هر کجای کشور که باشید توسط نزدیک ترین شعب آرین کولر کولرگازی شما به بهترین شکل تعمیر خواهد شد.

تکنولوژی جدید استفاده شده در کولرهای گازی این امکان را به مصرف کنندگان می دهد که در فصل زمستان نیز از محصولات کولرگازی برای گرمایش محیط استفاده کنند.این کولرها که تحت عنوان کولرهای سرما گرما شناخته می شوند با قابلیتی که دارند می توانند مانند یک هیتر عمل کنند به این صورت که هوای گرما را به داخل محوطه وارد می کنند.این کولرها به دو صورت کولر و بخاری عمل می کنند .خرید این کولرها از لحاظی می تواند مقرون به صرفه باشد . 

کولرگازی

کولرهای گازی  مانند سایر قطعات الکترونیکی طول عمر استانداردی دارند و بعد از کارکردن برای مدت زمان طولانی قابلیت و کارایی خود را از دست می دهند.پس از مدت زمان درازی که کولرگازی کار می کند و بعد از  خراب شدن و تعمیرشدن فراوان زمانی می رسد که دیگر تعمیر کولر نیز جوابگو نمی باشد و مجبور به کنار گذاشتن این وسیله هستید.در این زمان می توانید کولر خود را به خریداران ضایعاتی کولرگازی بفروشید.در ضایعات کولرگازی قطعات مختلف از جمله مس و آلومینیم و .. جدا می شوند و برای تولید قطعات مختلف مصرف می شوند .شرکتهایی نیز کولرگازی اسقاطی را خریداری می کنند و قطعات سالم آن را جدا کرده و استفاده می کنند.در هر حال کولرگازی شما بعد غیرقابل استفاده شدن نیز تا حدودی ارزشمند است و بسته به نوع و اندازه کولر خود می توانید آن را به فروش برسانید.

مزایده کولرگازی

 

 

کلیه کولرهای گازی جدید دارای کنترل هایی می باشند که از طریق این کنترل ها می توان کولرگازی را تنظیم و مدیریت کرد.هر کولرگازی کنترل مخصوص خود را دارد و با کنترل های کولرهای دیگر کار نمی کند.البته کنترل های همه کاره ای وجود دارند که با کمک آن می توان کلیه کولرهای گازی را مدیریت کرد.این کنترل ها توانایی ارتباط با کلیه کولرهای گازی را دارند والبته قیمت بالاتری نسبت به سایر کنترل ها دارند.

aryancooler14000517 11

یکی دیگر از روش های مدیریت و کنترل کولرگازی استفاده از اپلیکیشن ها شبیه ساز کنترل بر روی گوشی های اندروید و ios هست .نرم افزارهایی تولید شده اند که کار همین کنترل را به صورت نرم افزاری انجام می دهند و با نصب این نرم افزارها بر روی گوشی می توانید کولرگازی خود را مدیریت نمایید.

مرکز آرین کولر کنترل کلیه کولرهای گازی با برندهای مختلف را دارا می باشد .این مرکز کار تعمیر و فروش کنترل کولرگازی را نیز انجام می دهد.

conteo of cooler

 

در این تصویر تیم کاری آرین کولر را مشاهده می کنید.این تیم کاری متشکل از ورزیده ترین و باتجربه ترین نصاب ها و تعمیرکاران کولرگازی می باشد.کلیه مهندسین و تکنسین های این مرکز کلیه دوره های تخصصی نصب و تعمیرات را پشت سر گذاشته اند.

 

تیم کاری آرین کولر

 

کولرهای گازی محصولاتی هستند که برندهای بسیار متنوع و متفاوتی دارند .برای بسیاری از مشتریان برند کولرگازی و کشور سازنده آن اهمیت زیادی دارد .در زیر نام برخی برندها و کشورهای سازنده آن ذکر شده است.

ادامه مطلب...

همانطور که می دانید کولرگازی رطوبت محیط را دریافت می کند و از طریق لوله یا شیلنگی این رطوبت به صورت آب مقطر تخلیه می شود.در برخی موارد در آب در حال تخلیه رنگدانه هایی مشاهده می شود و یا آب به صورتی رنگی درمی آید.البته این اتفاق به ندرت پیش می آيد اما دلیل آن چیست ؟کولرهای گازی رطوبت محیط را جذب می کنند و در اکنار این رطوبت گرد و غبار و ذرات معلق در هوا نیز جذب می شوند .در صورتی که ذرات رنگی در هوا وجود داشته باشد این ذرات نیز توسط کولر گازی جذب و به همراه مایع خروجی کولر تخلیه می شوند .از این رو در برخی موارد ممکن است مایع خروجی کولر به صورت رنگی خارج شود.

ارورهای کولرگازی یا پیام‌های خطای کولرگازی مهم‌ترین راهنما و کمک کاربران برای تعمیرات کولرگازی هست. ارورهای کولرگازی مجموعه کدها و خطاهایی هستند که در صورت بروز مشکلات مختلف برای قطعات کولرگازی در پنل کولر نمایش داده می‌شوند. برای هر مشکلی که در کولرگازی ایجاد می‌شود یک کد خطا و ارور وجود دارد که در پنلی ال ای دی کوچکی که بر روی کولر وجود دارد به نمایش درمی‌آید.

ادامه مطلب...

در برخی مواقع تعمیرکاران مجبور می شوند کولرهای گازی را ریست کارخانه یا ریست فکتوری کنند.در این حالت کلیه تنظیمات کولرگازی به تنظیمات اولیه باز می گردد. در زیرآموزش نحوه انجام ریست کارخانه به صورت کامل توضیح داده شده است.مشتریان عزیز دقت داشته باشند که تنها تعمیرکاران و سرویس کاران مجاز به انجام این عمل هستند و مشتری هرگز نباید اقدام به انجام ریست فکتوری دستگاه نماید.

1-برای انجام ریست فکتوری یا ریست کارخانه ابتدا برق کولرگازی را قطع نمایید و همه سوکتهای روی برد را بکشید.

2-کلید پاور را چند بار فشار دهید تابرق و اطلاعات خازن ها نیز تخلیه شود.

3-در نهایت مجددا سوکت ها ی روی برد را متصل کنید و دستگاه را به برق وصل کنید.

خازن کولرگازی:خازن های کولرگاز ،خازن های ریزی هستند که بر روی برد قرار دارند و یکی از وظایف آن نگهداری ارورهای کولرگازی،ساعت و برخی تنظیمات است .این خازن ها برق را در ولتاژهای بسیار پایین در خود نگه می دارند و از این طریق اطلاعات تنظیمات دستگاه در خازن نگه داری می شود.وقتی عمل ریست را انجام می دهیم برق داخل خازن ها نیز قطع می شود از این طریق ازتنظیمات اولیه پاک می شوند.با روشن کردن دستگاه پس از ریست فکتوری تنظیمات کارخانه نظیر ارورها و.. مجددا بر روی خازن ها بارگذاری می شوند.

در رنگ بدنه های کولرگازی معمولا از رنگ ها سفید استفاد می شود.شاید دلیل استفاده از رنگ سفید این هست که رنگ سفید القاء کننده سرما می باشد .البته کولرهای گازی در رنگهای دیگری مثل آبی یا خاکستری نیز تولید می شود اما رنگ اکثر انواع و برندهای کولرهای گازی سفید می باشد.بیشتر خریداران نیز تمایل به خرید کولرهای گازی سفید رنگ دارند.

کولرگازی اوجنرال فروش فوری

کولرگازی که تصویرش را مشاهده می کنید یکی از مدل های جدید کولرگازی اجنرال می باشد .این کولرگازی ایده آل برای مصارف خانگی می باشد .در زیر برخی آپشن های این کولر ذکر شده است.

موتور ژاپن مونتاژ تایلند

اینورتور کم مصرف

سرمایشی گرمایشی

دارای فیلتر تصفیه هوا

کولرهای گازی از کالاهایی هست که تولید کنندگان بسیاری دارد و شرکتهای بزرگ اجزاء مختلف آن را تولید می کنند.برخی شرکتها تنها قطعات این کولرها را تولید می کنند و مونتاژ این قطعات را شرکت دیگری انجام می دهد.

 

کولرهای گازی اشکال و اندازه های بسیاری متنوعی دارند .این کولرها را بر اساس شکل و اندازه می توان به سه نوع کلی تقسیم کرد.

کولرهای گازی اسپیلت دیواری:این کولرها معمولا در منازل و مکان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند .شکل این کولرها به صورت دراز و باریک هست .پهنای این کولرها بین 120 تا 17 سانتیمتر است و ارتفاعشان حدود 30 سانتیمتر می باشد.این کولرها بر روی دیوار در ارتفاعات مختلف نصب می شوند .این کولرها نیاز به لوله کشی دارند.

ادامه مطلب...

کولرهای متحرک از دیگر انواع کولرگازی می باشند که قابلیت جابه جایی دارند.در زیر این کولرها چرخهایی تعبیه شده است که توسط آن می توان کولر را مانند چرخ دستی به حرکت درآورد و در جاهای مختلف استفاده کرد. این کولرها معمولا در کارخانه ها یا کارگاههای صنعتی که محل استقرار کارگران ثابت نیست استفاده می شوند.ازاین کولرها در منزل و برای مسافرت نیز استفاده می شود.این کولرها در انواع آبی و گازی موجود می باشند.در مدل های پیشرفته تر این کولرها باطری هایی تعبیه شده است که در صورت عدم اتصال کولر به برق برای چند ساعت برق کولر را تامین می کند.

فروش کولرگازی نو و کارکرده

برخی افراد کولرهای گازی مورد نیاز خود را از مصرف کنندگان این محصول خریداری می کنند.برای مثال شما دوست و آشنایی دارید که قصد فروش کولرگازی دست دوم خود را دارد و محصول را از او خریداری می کنید و یا از سایتهایی نظیر دیوار و شیپور و سایتهای تبليغاتی دیگر اقدام به خرید کولرگازی از افراد می کنید.خرید کولرگازی از افراد با خرید از مراکز معتبر تفاوت بسیار دارد .یکی از این تفاوت ها این هست که کولرگازی های فروخته شده در این مراکز دارای گارانتی و خدمات پس از فروش حتی برای محصولات کارکرده دارد.در صورتی که اگر کولر را از شخص خریداری کنید در صورت بروز مشکل مجبور به پرداخت هزینه جهت تعمیر کولر می باشید.یکی دیگر از مزایای خرید کولر از مراکز معتبر این هست که این مراکز کولرهای کارکرده را مورد تست و عیب یابی و کنترل کیفیت قرار می دهند و هر مشکل و ایرادی که کولر داشته باشد در این مراکز مرتفع می شود.

متاسفانه باوری در بین خریداران وجود دارد که آنها گمان می کنند با خرید از مصرف کنندگان می توانند محصولات را ارزان تر خریداری کنند .در حالی که مراکز معتبر فروش کولرگازی نظیر آرین کولر کولرهای گازی با قیمت های بسیار مناسب و به صورت شرایطی ارائه می دهد.

کولرهای گازی که تصاویرشان در زیر آورده شده است کولرهای گازی استوک و کارکرده و در حد نو می باشند که اغلب مدت زمان  بسیار کمی کارکرده اند و توسط آرین کولر به صورت فنی و اساسی سرویس شده است و آماده کارکردن می باشند .فروش به صورت تک فروشی و عمده می باشد البته فروش به صورت عمده با تخفیف ويژه همراه است.

فروش کولرگازی استوک در تهران

کولرگایز در تهران

خرید ضایعات کولرگازی

کولرهای گازی پس از کارکردن برای مدت زمان طولانی و انجام تعمیرات متعدد دیگر کارایی سابق را نخواهند داشت و بایستی از سرویس و استفاده خارج شوند .در این صورت کولرگازی جزو ضایعات محسوب می شود .فروشگاه کولرگازی آرین کولر بهترین خریدار ضایعات کولرگازی در کشور می باشد.ما ضایعات کولرهای گازی ادارات و شرکتها مختلف را به صورت عمده با قیمت بسیار مناسب خریداری می نماییم.مشتریان عزیز می توانند در ازای تحویل ضایعات خود به این مرکز ، به جای وجه خود کولرگازی نو یا کارکرده دریافت نمایند.

اولین کمپرسور کولرگازی

تصویری که مشاهده می کند، تصویر اولین کمپرسور کولرگازی تولید شده در آمریکا می باشد .این کمپرسور جزو اولین کمپرسورهای تولید شده کولرگازی می باشد .ساخت این کمپرسورها در تعداد بسیار محدود انجام شده است و شاید در حال حاضر نمونه ای از این کمپرسور وجود نداشته باشد از این رو این قطعه ارزش بسیار زیادی دارد.

کمپرسور یکی از قطعات مهم و اصلی کولرهای گازی هست.کارکمپرسور به جریان انداختن گاز فریون به صورت رفت و برگشت در سیکل می باشد.گاز فریون با فشار کمپرسور از لوله مویی عبور داده می شود و بعد از لوله مویی به لوله بزرگتر پاشیده می شود و به این صورت تولید سرما می نماید.

aryancooler.com14010211 1

روغن کمپرسور

روغن کمپرسور جهت کارکرد صحیح کمپرسور می باشد.نام روغن کمپرسور روغن 4gs می باشد .روغن 4gs توسط کارخانه تولید کننده کولرگازی داخل کمپرسور ریخته می شود .این روغن هنگام خرید کولرگازی  روغن در داخل کولرگازی وجود دارد.در صورتی که روغن داخل کمپرسور نباشد کمپرسور گیرپاچ کرده وبا مشکلات جدی مواجه خواهد شد .روغن کمپرسور نیاز به تعویض ندارد و به صورت مدام العمر استفاده  می شود.برخی مواقع ممکن است به دلیل بروز مشکلاتی روغن کندانسور با گاز کولرگازی مخلوط شده و در لوله ها جریان پیدا کند و برخی قسمت از لوله ها را ببندد که در این صورت بایستی کندانسور با شده و شستشو شود.

همانطور که قبلا گفته شد مناطق جنوبی کشور آب و هوای بسیار گرمتری نسبت به سایر مناطق کشور دارند و در این مناطق حتما نیاز به استفاده از کولرگازی می باشد.البته به دلیل گرمای بسیار زیادی و شرایط آب و هوایی این مناطق هر نوع کولرگازی برای این مناطق مناسب نیستند.کولرگازی های اوجنرال مناسب ترین کولرگازی برای مناطق جنوب کشور هستند.این کولرها کارایی بالایی در مناطق گرمسیر دارند و مناسب استفاده در این مکان ها هستند.

اخیرا موارد زیادی دیده شده که اشخاص کولرگازی با سایز 24 هزار خریداری می کنند و لی در واقع کولر مورد نظر 24 هزار نیست و فرضا 18 هزار یا پایین تر است.در واقع ظاهر و کاتالوگ های کولر کولرگازی را 24هزارنشان می دهد و قطعات اصلی کولر برای کولر 18 هزار هستند .از این رو مشتریان عزیز دقت داشته باشند که کولرهای گازی مورد نیاز خود را حتما از مراکز و فروشگاههای معتبر خریداری کنند.

هتل ها یکی از مراکزی هستند که نیاز مبرم به کولرگازی دارند.در هتل های فعال در شهرهای جنوبی کشور اکثرا از کولرگازی استفاده می شود.در واقع به دلیل شدت گرما  بدون کولرگازی امکان استفاده از این هتل ها وجود ندارد.در مناطقی نظیر کیش صددرصد هتل ها  از کولرگازی استفاده می کنند .در هتل های بین المللی و هتل های 4یا 5 ستاره نیز در سراسر کشور اکثرا کولرهای گازی نصب و استفاده می شود .در این مکان ها بهتر است از کولرهای گازی کم مصرف استفاده شود تا استفاده از آن به صرفه باشد.همچنین صاحبان هتل ها می توانند  از مشتریان درخواست کنند در صورت خروج از هتل کولرگازی را خاموش کنند و یا با کمک متخصصان در حوزه برق سیستمی تعبیه کنند که در صورت خروج مشتری کولرگازی به طور اتوماتیک خاموش شود.

فروش کولرگازی در هتل ها :هتل ها معمولا کولرهای گازی را در تعداد بالا خریداری می کنند.فروشگاه آرین کولر تخفیف ويژه برای مشتریان از این مراکز در نظر می گیرد.

سرویس کولرگازی در هتل ها:هتل ها بایستی به صورت مستمر و منظم کولرهای گازی نصب شده را مورد بررسی و سرویس قرار دهند.خرابی کولرهای گازی در این مراکز می تواند منجر به نارضایتی شدید مشتری شود .هتل ها حتی المکان بایستی با شرکتها یا مراکز فعال در زمینه کولرگازی برای انجام خدمات آن کال و حضوری در اسرع وقت برای سرویس و تعمیرات ،قرار داد ببندند تا در صورت بروز مشکل برای کولرگازی در اسرع وقت مشکل برطرف شود.

تعمیرات کولرگازی در هتل ها:تعمیرات کولرگازی درهتل ها نیز بایستی در کمترین زمان ممکن و حتی المکان در محل انجام شود.هتل ها و مراکزی که در تعداد بالا از کولرگازی استفاده می کنند بهتر است که از یک نوع برند کولرگازی استفاده کنند .این امر باعث سهولت انجام تعمیر و سرویس کولرگازی می شود .

 

ویلاهای تفریحی یک از مکان هایی هستند که کولرهای گازی مورد استفاده بسیاری در آن دارد.صاحبان ویلاهای تفریحی اغلب افراد متمولی هستند که برای مدت زمان مشخصی نظیر تعطیلات آخر هفته یا سایر تعطیلات  این ویلاها را مورد استفاده قرار می دهند.از این روکولرهای نصب شده در ویلاها شاید در طول سال برای مدت زمان بسیار کمی مورد استفاده قرار بگیرد.مشتریانی که قصد نصب کولرگازی در این مکان ها را دارند معمولا درخواست نصب کولرهای دست دوم و کارکرده دارند که برای این مکان ها مناسب تر نیز هستند .البته مدت زمان کم استفاده از این کولرها نباید باعث شود که از سرویس و نگهداری از کولرگازی در این مکان غاقل شد.

در صورتی که تعداد کولرهای گازی نصب شده در این مکان ها زیاد باشد کندانسورهای این کولرها را می توان به صورت ردیفی در فواصل استاندارد از هم قرار داد و نصب کرد که این امر به زیبایی و استفاده بهینه از فضا کمک می کند.همچنین بسیار دیده شده است که کندانسورهای کولرهای گازی بر روی سنگ های تزئینی تعبیه شده و نزدیک سطح زمین، قرار می گیرد که زیبایی و جلوه خوبی به محیط می دهد.

یکی از مواردی که در کولرهای نصب شده در ویلاهای تفریحی بسیار دیده می شود دزدی کولرگازی است.با توجه به اینکه ویلاهای تفریحی معمولا همواره مورد استفاده قرار نمی گیرند و مدت زمان زیادی در طول سال خالی از سکنه هستند مورد توجه افراد بزهکار و دزدان هستند .کولرهای نصب شده در این مکان ها بهتر است در داخل محفظه ها و و جعبه هایی قرار گیرد تا از دزدیده شدن آن جلوگیری به عمل آید.

صنعت تولید کولرگازی از جمله صنایع جدید و مدرنی محسوب می شوند که قدمت آن بیش از چند دهه نمی باشد.قبل ازتولید  کولرهای گازی از کولرهای آبی و پنکه برای سرمایش استفاده می شد.پیشرفت تکنولوژی و مشکلات استفاده از کولرهای آبی نظیر مصرف زیاد آب و عوارض ناشی از رطوبت ایجاد شده کولرهای آبی و جوابگو نبودن پنکه و فن برای خنک کردن محیط ،شرکتها و مخترعان را برآن داشت تا محصول جدیدی با کیفیت بالاتری تولید کنند.محصولی که البته سود سرشاری داشت و پول بسیاری را را روانه جیب تولید کنندگان آن کرد.تولید های اولیه محصولات کولرگازی با استقبال بسیاری مواجه شد.در ابتدا از کولرهای گازی برای مناطق و مراکز خاصی استفاده می شد .کولرهای گازی در مدت زمانی کمی پس از تولید اولیه و بعد از استقبال فراوان از طرف صرف کنندگان به تولید انوبه رسید و در حال حاضر میلیون ها نفر در خانه های خود از این وسایل استفاده می کنند.

در میان تولید کنندگان کولرگازی  کشور کره یکی از پیشتازان این صنعت بوده است و باتولید کولرهایی با برندها LG و Sumsung نقش مهمی در بازار این محصول ایفا کرده است.

از دیگر کاربردهای کولرگازی خنک نگه داشتن قطعات و دستگاههای مختلف و گران قیمت می باشد.برخی تجهیزات هنگام کاکردن گرمای بسیار زیادی تولید می کنند. از این رو این دستگاهها به صورت مرتب نیاز به خنک شدن دارند.کولرهای گازی باید به صورت مرتب و شبانه روزی در مقابل این دستگاهها روشن باشند .روشن بودن کولر در مقابل این تجهیزات می تواند امری بسیار مهم و حیاتی باشد از این رو کارکد صحیح کولر و روشن بودن آن بایستی به صورت مستمر در زمان های مشخص بایستی کنترل شود .اندازه کولرگازی مورد استفاده در این محل ها نیز مهم هست .انداز کولر باید متناسب با سارمایش مورد نیاز و حجم دستگاه و اندازه محیط باشد.

اتاق های سرور،تجهیزات پزشکی نطیر ام ار ای و سی تی اسکن از جمله تجهیزاتی هستند که نیاز به خنک نگه داشتن به صورت متناوب دارند.

کولرهای گازی لوازم خانگی تقریبا لوکسی هستند که مانند سایر تجهیزات برقی نیاز به مراقبت و نگهداری دارند.فروشندگان و نصاب های کولرگازی بایستی هنگام فروش کولر نکات خاصی در مورد نحوه استفاده از کولرهای گازی را به مشتریان گوشزد نمایند.در زیر برخی نکات مهم در مورد نحوه استفاده از کولرهای گازی را ذکر می کنیم .با رعایت این نکات،کولرگازی  طول عمر و کیفیت کارکرد بالاتری خواهد داشت.

استفاده از محافظ برای برق ورودی کولر:اکثر وسایل برقی خانگی به محافظ برق متصل می شوند این محافظ ها دستگاه برقی را در برابر نوسانات احتمالی برق ایمن نگاه می دارد.

خاموش کردن کولرگازی برای چند ساعت در هر بیست و چهار ساعت:بهتر است کولرهای گازی را در مدت زمان های مشخصی برای یکی دو ساعت خاموش  کرده و سپس روشن کنید.

قرار دادن شیلنگ آب خروجی کولر در محل مناسب:همانطور که قبلا نیز گفته شد کولرگازی رطوبت محیط را جذب می کند و به بیرون هدایت می کند.این رطوبت به صورت آب مقطر از شیلنگ و لوله متصل به کولر خارج می شود .حال اگر این شیلنگ در وضعیتی با شیب بالا قرار گیرد ممکن است آب مجدد داخل کولر شود .شیلنگ متصل به کولرگازی که برای خروج آب نصب شده است باید به شکلی امن و مطمئن آب جذب شده توسط کولر را به بیرون هدایت کند.

شاید برای برخی افراد سوال پیش بیاید که تفاوت سرمای کولرگازی و کولرآبی چقدر است.تفاوت سرمای کولر گازی را در دو عامل بسیار مهم می توان بررسی کرد .1-تفاوت میزان شدت سرمای کولر گازی وآبی 2-کیفیت سرما

 1-تفاوت میزان سرمای کولرگازی و آبی: تفاوت بین این دو اصلا قابل مقایسه با هم نیست.کولرهای گازی به طور متوسط حدود7یا 8 برابر بیشتر از کولرهای آبی سرما تولید می کنند.البته این میزان سرما در مورد انواع مختلف کولرها متفاوت است.

2-کیفیت سرما:همانطور که می دانید کولرهای آبی با آب کار می کنند و رطوبت بسیار زیادی تولید می کنند.یک کولرآبی 3000 روزانه حدود 280 لیتر آب مصرف می کند که مقدار بسیار زیادی می باشد.در حالی که کولرگازی علاوه براینکه هیچ آبی مصرف نمی کند بلکه رطوبت محیط را نیز جذب می کند.استفاده از کولرهای آبی تاثیر بسیار زیادی بر استفاده بهینه از آب دارد و با استفاده از ای محصول به طور چشم گیری می توان در مصرف آب صرفه جویی کرد.

در حال حاضر در بسیاری از کشورهای پیشرفته کولرهای آبی استفاده نمی شود و کولرهای گازی دیواری و پورتابل جایگزین آن شده است.

3-تفاوت تکنولوژی :شرکت های مختلف تولید کننده کولرگازی به صورت مداوم در حال بروزرسانی و ارتقاع تکنولوژی های کولرگازی هستند و هر از گاهی شاهد این پیشرفت ها هستیم.طراحی و ساخت تکنولوژی اینورتر و کولرهای گازی سرما گرمایی از جمله مواردی شاخصی در پیشرفت تکنولوژی کولرگازی می باشد.اما تکنولوژی ها کارکرد کولرهای آبی تقریبا به صورت راکت مانده است در واقع ساختار کولرهای گازی به گونه ای است که قابلیت به روزرسانی و ارتقاع خاصی ندارد و در صورت داشتن امکانات جزئی انجام آن  برای شرکت ها تولید کننده کولر آبی مقرون به صرفه نمی باشد.

یک نصاب کولرگازی بایستی ابزارها و تجهیزات لازم برای نصب کولرگازی را داشته باشد.همچنین نصابها بایستی قطعات یدکی مصرفی کولرگازی را نیز هنگام نصب به همراه داشته باشند تا در صورت نیاز استفاده و جایگزین نمایند.نصابهایی که توانایی و تخصص تعمیر کولر را نیز داشت باشند نصابهای ایده آلی می باشند .در بسیاری از موارد تعمیر کولرگازی در محل انجام می شود و تعمیرکار با حضور در محل اقدام به تعمیر کولرگازی می نماید.وقتی کار تعمیرکا به پایان رسید نوبت به نصب کولر می رسد.حال اگر تعمیرکار کولرتوانایی نصب نداشته باشد بایستی نصاب دیگری به محل اعزام شود و همین امر باعث کندی روند کار می شود و ممکن است باعث نارضایتی مشتری شود.

نصاب کولرگازی هنگام حضور در محل بایستی به تجهیزات و ابزار لازم جهت نصب کولر مجهز باشد در زیر به برخی از این تجهیزات و ابزار

اشاره می کنیم.

دلر،انواع آچار،لوله بر،انبردست،انواع پیچ گوشتی ، چهارپایه وسایر تجهیزات مورد نیاز

مطالب مرتبط

سرویس کولرگازی در تهران

تعمیر کولرگازی در تهران

کولرگازی دست دوم

تعمیرات کولرگازی

کولرگازی از جکله لوازمی هست که به تازگی در داخل کشور تولید می شود.در سال های اخیر کولر گازی و کلیه قطعات آن از خارج از کشور وارد می شد.اما به کمک مهندسین و تولید کنندگان داخلی شاهد تولید کولرهای گازی مرغوب در کشور بوده ایم.هم اکنون چندین کارخانه و کارگاه اقدام به تولید کولرگازی و لوازم جانبی آن در ایران نموده اند.

شرکت ایران رادیاتور تولید کننده کولرهای گازی داخلی می باشد.محصولات تولید شده در این شرکت از کیفیت مرغوب و استانداردی برخوردارند.البته برخی  قطعات کولرگازی های تولید داخلی  همچنان از خارج از کشور وارد می شود و در شرکتها مونتاژ می شود.

مجموعه آرین کولر خدمات فروش ،نصب و تعمیر کولرگازی های ایرانی را انجام می دهد.

 

 

شاید تا به حال این سوال برایتان پیش آمده باشد که آبی که از کولرگازی توسط شیلنگی بیرون می آید چیست .اول توجهتان را به این نکته جلب می کنیم که یکی از تفاوتهای اساسی کولرهای گازی و آبی تاثیر آن بر رطوبت محل می باشد.کولرهای آبی ذاتا با آب و رطوبت سروکار دارند .این کولرها از طریق گردش سیستم آب در پوشال ها و چرخش قطعات مشخص ،هوای سرد را وارد خانه هایتان می کنند.

ادامه مطلب...

دزدی کولرهای گازی یکی از مواردی هست که در حال حاضر افزایش زیادی یافته است .با افزایس قیمت کولرگازی افراد تبهکار و سارق اقدام به دزدی این محصولات می کنند و آن را در بازار سیاه به فروش می رسانند.اکثردزدی هایی که در رابطه کولرگازی انجام می شود مربوط به کولرهای گازی است که بیرون از ساختمان نصب شده اند.سارقان بدون ورود به ساختمان می توانند به راحتی اقدام به سرقت این کولرها نمایند.برای درامان ماندن از سرقت کولرگازی بایستی قفسه هایی از نوع توری آهنی دورتادور کولرگازی نصب شود .در این قفسه ها دربی نیز تعبیه می شود که می توان آن را قفل کرد و در صورت نیاز برای تعمیر و سرویس باز کرد.

همینطور خریداران کولرگازی دقت داشته باشند که هنگام خرید کولرگازی حتما از مراکز یا اشخاص مورد اطمینان کولرگازی را خریداری کنند.بسیاری از سارقان لوازم مختلف نظیر کولرگازی اشیاء سرقتی را در وب سایتهایی نظیر شیپور و دیوار به فروش می رسانند.از این رو در صورتی که از این وب سایت ها اقدام به خرید کولرگازی کردید حتما درخواست ارائه  کارتون و مدارک مربوط به کولرگازی را نمایید.

کولرهای گازی معمولا بر روی دیوار و داخل خانه نصب می شوند .در برخی مکان ها کولرهای گازی در قسمت بیرونی ساختمان و یا پشت بام نصب می شوند.این کولرها به صورت مستقیم در معرض آفتاب و باد و باران می باشند.شاید این سوال برای مشتریانی که به این صورت از کولرگازی استفاده می کنند پیش بیاید که در این شرایط ممکن است آسیبی متوجه کولرگازی شود ؟باید عرض کنیم که کولرهای گازی ضدآب هستند و بارش باران و برف تاثیری مخربی بر روی آن ندارد.در مورد آفتاب نیز بهتر است کولرگازی برای کارکرد بهتر در زیر سایبان قرار گیرد.اما در کل شرایط محیطی بیرون نظیر باران و آفتاب تاثیر مخربی بر روی کولرگازی ندارند.

مرکز آرین کولر بزرگترین فرشنده کولرهای گازی در جنوب غرب تهران تعداد قابل توجهی کولرگازی دست دوم و کارکرده را با قیمت مناسب به فروش می رساند.در صورت نیاز مشتریان ساکن در اسلامشهر و تهران کولرهای گازی با شرایط اقساطی به فروش می رسد .اقساط کولرها به صورت توافقی تعیین می شود.لازم به ذکر است کولرهای گازی فروخته شده دارای یک سال گارانتی بی قید وشرط فروشگاه آرین کولر می باشد.

یکی از مواردی که اخیرا در بین مردم مرسوم شده است این هست که برخی برای خرید لوازم خانگی نظیر کولرگازی به شهر بانه می روند و کالاهای مورد نیاز خود را از این شهر یا سایر شهرهای مرزی خریداری می کنند.این کار چند اشکال اساسی دارد و ممکن است خریدار با مشکلاتی مواجح شود. در زیر به برخی از مشکلات خرید  این محصولات می پردازیم.

کالاهای قاچاق:بسیاری از محصولاتی که در شهرهای مرزی نظیر بانه ارائه می شود کالاهای قاچاقی هست که به صورت غیرقانونی از شهرهای مرزی وارد می شود .این کالا ها جنس قاچاق محسوب می شوند و خرید این محصولات تاثیر بسیار منفی بر اقتصاد داخلی دارد و از نظر اخلاقی نیز امری بسیار غیراخلاقی است.

عدم داشتن گارانتی معتبر:کولرهای گازی و سایر محصولات برقی که در این شهرها عرضه می شود به دلیل اینکه توسط شرکت های معتبر و متخصص وارد نشده اند و توسط افراد سودجو قاچاق شده اند دارای گارانتی و خدمات پس از فروش نیستند و در صورت بروز مشکل برای این محصولات نمی توان از خدمات گارانتی استفاده کرد.

فروش کولرگازی با اندازه های جعلی:در بسیاری از موارد دیده شده که سایز و اندازه کولرگازی که از شهرهای مرزی خریداری شده است صحیح نبوده است.برای مثال بر روی کولرگازی 18000 سایز 24000 هزار برچسب خورد و یا هک شده است.

برندهای نامعتبر یا جعلی:بسیاری از کولرهای گازی ارائه شده در این شهرها برندهای نامعتبر و حتی جعلی می باشند.

 

فروش قطعات کولرگازی اسپیلت

کولرها گازی اسپیلت یا کولرگازی دو تکه از شناخته شده ترین نوع کولرهای گازی هستند.بسیاری از افراد زمانی که نام کولرگازی به میان می آید منظروشان این نوع کولرگازی است .این نوع کولرهای گازی جزو پرمصرف ترین کولرهای گازی هستند.

مجموعه آرین کولر کلیه قطعات کولرهای گازی اسپیلت برای برندهای مختلف را مو جود دارد.

فروش شلنگ کولرگازی

فروش شلنگ درین فابرسکی کولرگازی در هر متراژ و اندازه

ارسال به کلیه نقاط کشور

تهیه و خرید و فروش کلیه قطعات کولرگازی

ارسال کلیه قطعات پنل و کندانسور کولرگازی در تهران و سراسر کشور برای همکاران

تعمیر قطعات کولرگازی

سرویس قطعات کولرگازی

_________________________________________________________________________

تصاویر برخی از قطعات مهم کولرگازی

قطعات کولرگازی

 

IMG 20200903 WA0043

 

قطعات کولرگازی دست دوم

IMG 20200903 WA0005

 

IMG 20200903 WA0026

airc

 

airconditionersstuffs

 

قطعات کولرگازی

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

برخی قطعات کولرگازی به شرح زیر است

کمپرسور

فن بیرونی

فن داخلی

برد

دمپر

سنسور

خازن

کونتاکتور

 

 تفاوت قیمت کولرگازی‌های معمولی با کولرگازی‌های سرما گرمایی

اغلب کولرگازی‌های موجود در بازار، کولرگازی‌های دومنظوره سرما گرمایی هستند. شاید بسیاری ندانند که قیمت کولرگازی‌های سرما گرمایی با کولرگازی‌های معمولی (سردکننده) فرق چندانی ندارد. تفاوت قیمت کولرگازی‌های سرما گرمایی با کولرهای معمولی شاید حدود 100 تا 150 هزار تومان است. حال با توجه به این آپشن مهم و تفاوت قیمت ناچیز چرا هنوز هم کولرگازی‌های معمولی (سردکننده) تولید می‌شوند؟

دلیل اینکه هنوز هم کولرگازی‌های تک منظوره تولید می‌شود این هست که در برخی نقاط گرمسیر نظیر جنوب ایران، اصلاً از خصوصیت گرمایشی کولرگازی استفاده نمی‌شود. همچنین استفاده از گرمایش در کولرگازی فشار بیشتری بر کندان سور و موتور کولرگازی می‌آورد. در حالت سرمایشی باد کولرگازی به‌صورت مستقیم و از یک‌جهت از کولر خارج می‌شود. ولی در وضعیت گرمایشی هوا از 4 مسیر مختلف گذشته و بیرون انتقال داده می‌شود. همین موضوع باعث فشار و کارکردن بیشتر کندانسور و موتور می‌شود.

 

کولرگازی سرما گرمایی 50 هزار ال‌جی    تاریخ آگهی 1400/03/08

در زیر تصویر یک عدد کولرگازی ال‌جی 50 هزار را مشاهده می‌کنید. این کولرگازی ایستاده است. این کولرگازی از نوع اینورتر (کم‌مصرف) است؛ همچنین این کولرگازی خاصیت گرمایشی سرمایشی دارد. در زیر برخی مشخصات دیگر این کولر را ذکر می‌کنیم.

- ارسال و نصب در محل رایگان

- یک سال گارانتی

- اورجینال و در حد نو

 

lg airconditionerpanel50000 2

فروش کولرگازی سرما گرما

در حال حاضر اوایل فصل بهار 1400 است. بسیاری از افرادی که کولرگازی دارند در حال سرویس و راه‌اندازی کولرگازی خود هستند. بسیاری دیگر نیز که نیاز به خرید کولرگازی دارند در حال بررسی و یافتن بهترین انتخاب برای خرید کولرگازی هستند. یک انتخاب خوب می‌تواند آسایش و رفاه بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد.

انتخاب کولرگازی سرما گرما یک انتخاب هوشمندانه و عالی در هنگام خرید کولرگازی است.

 

__________________________________________________________________________________________

فروش ۴ عدد کولرگازی سرما گرما

فروش ۴ عدد کولرگازی سرما گرما باقیمت بسیار مناسب ،در صورت خرید بیش از ۱ عدد تخفیف ویژه اعمال خواهد شد.

 

_________________________________________________________________________________________

 فروش فوری کولرگازی سرما گرمایی

فروش فوری کولرگازی سرما گرمایی الی جی 18 هزار باقیمت استثنائی

برای دریافت قیمت تماس بگیرید.

______________________________________________________________________________________

فروش کولرگازی ایستاده سرما گرما

در این مجموعه کولرگازی‌های دست‌دوم و نو ایستاده سرما گرما در اندازه‌ها و برندهای مختلف موجود است. همچنین کولرگازی‌های دیواری و پنجره‌ای سرما گرما نیز در اندازه و برندهای مختلف موجود است.

_____________________________________________________________________________________

چرا کولرگازی سرما گرما بخریم؟

با پایان فصل گرما و شروع پاییز کسب‌وکارهای مربوط به کولرگازی نیز افت کرده و مشتریانی که به خدمات کولرگازی نیاز دارند کاسته می‌شود اما خدمات کولرگازی در فصل سرما به‌صورت کامل با حاشیه نمی‌رود. کولرهای گازی سرما گرمایی در فصول سرد سال نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند و به بالطبع خدمات مربوط به این کولرها نیز فعالیت خواهند داشت. از سوی دیگر ساخت‌وسازهای ساختمانی که بیشتر در فصول سرد انجام می‌شوند نیاز به لوله‌کشی و نصب کولرگازی خواهند داشت. با شروع فصل سرما ممکن است بسیاری از فعالین حوزه کولرگازی به‌صورت تعطیل و یا نیمه‌وقت دربیایند اما مجموعه آرین کولر به‌صورت قدرتمند و با توان بالا در این ایام خدمت‌رسانی خواهد کرد و به لطف وجود مشتریان کثیر خود به ارائه خدمات و سرویس‌دهی به مشتریان عزیز در سراسر کشور ادامه خواهد داد.

کولرهای گازی سرما گرما از جدیدترین نوع کولرهای گازی می‌باشند. این نوع کولرها قابلیت تولید گرما و سرما دارند. به صورتی که در تابستان از سرمای این کولرها استفاده می‌شود و در زمستان از خاصیت گرمایشی این کولرها استفاده می‌شود. در کولرهای سرما گرمایی، گرمای کولرها توسط قطعه‌ای به نام شیر برقی ایجاد می‌شود. لازم به ذکر است که در تولید گرما مانند تولید سرما از گاز کولر استفاده می‌شود.

کولرگازی های سرما گرما

این نوع کولرهای گازی در سایزها و اندازه‌های مختلف تولیدشده است. کولرهای گازی سرما گرمایی در برندهای مختلف نو و کارکرده در فروشگاه آرین کولرموجود است. گازهای مصرفی در کولرهای گازی از نوع گاز فریون است.

مجموعه آرین کولر تعداد قابل‌توجهی کولرگازی سرما گرمایی دست‌دوم موجود دارد و در صورت نیاز مشتریان عزیز عرض می‌کند.

مطالب مرتبط

لوله کشی کولرگازی

کولرگازی در تهران


کولرهای گازی کم مصرف نوع جدیدی از کولرهای گازی می باشند که این کولرهای گازی را با نام اینورتر نیز می شناسند.این کولرها نسبت به سایر کولرهای گازی برق بسیار کمتری مصرف می کنند.از این رو با استقبال بسیار از مشتریان روبرو شده اند .مصرف بهینه برق توسط این کولرها جایگاه ويژه ای برای آن در بازار و نزد مشتریان ایجاد کرده است.و کم مصرف بودن یکی از آپشن های مشتریان برای خرید کولرگازی می باشد.

درکولرهای گازی ساده هنگام روشن کردن کولربه دلیل استارت اولیه حدود 20 تا 25 آمپر برق صرف می شود و کولر روشن می شود و پس از آن کولر به صورت متناوب بر روی 12 آمپر کار می کند.در حالیکه در کولرهای گازی کم مصرف یا اینورتر استارت اولیه نداریم و وقتیکه کولرگازی را روشن می نماییم کولرگازی با قدرت نیم،1و 2 آمپر شروع به کارکردن می کند و به آمپرهای 8 و9  و در نهایت 11 و12 می رسد .کولرهای گازی اینورتر به صورت متناوب بر روی یک آمپر کار نمی کنند و مقدار آمپر مصرفی کولرهنگام کارکردن به طور متناوب کم و زیاد می شود.

نکته دیگری که در مورد آمپر مصرفی کولرهای گازی اینورتر وجود دارد این هست که کولرهای گازی اینورتر کوچک تر مصرف برق کمتری دارند. برای مثال نهایت آمپر مصرفی درکولرهای گازی 24000 حدود 8 آمپر می باشد اما در کولرهای گازی 36 هزار این عدد به 11و12 آمپر می رسد.

این نوع کولرهای گازی نیز مناسب برای خانه ها و پذیرایی های بزرگ می باشد و بسیار دیده شده است که در ادارات و مراکزی که دارای فضای متوسط هستند نصب و استفاده می شود.کولرگازی 36000 از جمله بزرگترین کولرگازی های مدل دیواری می باشد .کولرهای گازی 36000 هزار در انواع برندهای ال جی ؛اوجنرال و هاینسن در این فروشگاه مو جود می باشند .کلیه خدمات و سرویس های مربوط این نوع کولرگازی در این مرکز انجام می شود.کولرهای گازی در دو نوع کلی ایستاده و دیواری وجود دارند.کولرهای گازی دیواری معمولا در سایز و اندازه های کوچک از 9000 تا36000 عرضه شده اند و برای مکان هایی نظیر منازل و مغازه ها و ادارات کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

کولرهای گازی ایستاده در سایزهای بزرگ از 50000 تا 100000 وجود دارند.این کولرها با نام کولرهای گازی صنعتی نیز شناخته شده می باشند .اندازه و قدرت این کولرها به مراتب از کولرهای گازی دیواری بالاتر هست و متعاقبا قیمت این کولرهای گازی از کولرهای گازی دیواری  نیز بالاتر هست.این کولرها معمولا در بانک ها ،ادارات ،و مراکزی و شرکتهایی که سالن های بزرگی دارند استفاده و نصب می شود.

یکی از تفاوتهای اساسی کولرهای گازی ایستاده و کولرهای گازی دیواری در نوع برق مصرفی می باشد .در کولرهای گازی ایستاده معمولا از برق سه فاز استفاده می شود .اما در کولرهای دیواری معمولی مانند بسیاری از تجهیزات برقی از برق تک فاز استفاده می شود.

یکی دیگر از تفاوتهایی که کولرهای ایستاده و گازی دیواری دارند این هست که کولرهای گازی دیواری بدون صدا می باشند و در موقع کارکردن هیچ گونه صدایی ندارند اما کولرهای گازی ایستاده هنگام کار کردن صداهایی از خود تولید می کنند .منشا این صدا قطعه به نام لوله مویی می باشد .در کولرهای گازی  دیواری لوله مویی در داخل کندانسور قرار دارد و کندانسور مانع از ارتعاش صدا به بیرون می شود.اما در کولرهای گازی ایستاده لوله مویی در بیرون کندانسور قرار دارد و از این رو صدا به بیرون ارتعاش می یابد.

در کولرهای گازی ایستاده بهتر است کولر به صورت مستقیم بر روی زمین قرار نگیرد از این رو پایه های محکمی  برای این نوع کولرها  تعبیه می شود و کولرگازی را بر روی آن پایه ها قرار می گیرند.

مرکز آرین کولر به مناسبت فرارسیدن فصل تابستان تخفیف ويژه برای محصولات کولرگازی خود در نظر گرفته است .تخفیف شامل کلیه انواع کولرهای می باشد .همین حالا برای خرید کولر تماس بگیرید و از تخفیفات ويژه فروشگاه بهرهمند شوید

ایستادن مداوم در مقابل کولرهای گازی می تواند منجر به بروز بیماری و نارحتی هایی شود .البته شما به راحتی می توانید دما و شدت سرما در کولر را به اندازه دلخواه تنظیم نمایید.اما سعی کنید هرگز در مقابل کولرهای گازی با سرمای بالا برای مدت زیادی نایستید.ایستادن برای مدت طولانی باعث ایجاد نارحتی هایی چون سردرد ،سرماخوردگی ،خشکی بدن و... می شود.

صنعت تولید کولر مانند سایر صنایع و تجهیزات مدام در حال پیشرفت و توسعه می باشد.استفاده از کولر در سایز و اندازه های کوچک چیزی هست که طرفداران بسیاری یافته است و بازار بسیار خوبی در کشورهای مدرن  دارد.این کولرهای در سایز ها و اندازه های کوچک تولید و استفاده می شوند.کولری را درنظر بگیرید که در اندازه ضبط صوت هستند و شما به راحتی می توانید آن را حمل و نقل کنید و در مسافرت و محل کار و منزل از آن استفاده کنید.این کولرها در ابعاد مربع و مستطیل ساخته می شوند .این کولرها باطری هایی دارند که می توانند برای چند ساعت شارژ شوند و مورد استفاده قرار بگیرند .استفاده از