تلفن ثابت      56355400-021

تلفن همراه     2845512-0912

واتس آپ

              کولرگازی دست دوم

تعمیرات کولرگازی چقدر زمان‌بر است.

این سؤالی است که اکثر مشتری‌هایی که نیاز به تعمیرات کولرگازی دارند، می‌پرسند. تعمیر کولرگازی بسته به نوع مشکل کولرگازی ممکن است چند دقیقه تا چند روز زمان‌بر باشد. ایرادات جزئی معمولاً در محل رفع می‌شود؛ درحالی‌که مشکلات کلی نیاز به‌صرف زمان بیشتری برای تعمیر دارند. در موارد متعددی نیاز به تعویض قطعه وجود دارد. ازاین‌رو قطعات موردنظر باید تهیه و جایگزین شوند.

aryancooler new products 14010315 24

هزینه تعمیرات کولرگازی چقدر است؟

هزینه تعمیر کولرگازی نیز بستگی مستقیم به نوع خرابی کولرگازی دارد. برای اعلام هزینه تعمیر کولرگازی ابتدا باید کارشناسان در محل مشتری حضور یابند و اقدام به بررسی‌های اولیه نمایند. در صورت تشخیص مشکل، کارشناس هزینه تعمیرات را به مشتری گفته و در صورت مساعدت مشتری اقدام به تعمیر در محل و یا انتقال کولرگازی به محل خود می‌نماید. درصورتی‌که کارشناس نتواند مشکل را در بررسی‌های اولیه تشخیص دهد، نیاز به بررسی‌های بیشتر در تعمیرگاه خواهد بود؛ ازاین‌رو کولرگازی باید به تعمیرگاه منتقل شود. اما در کل هزینه تعمیرات کولرگازی به موارد زیر بستگی دارد:

-قطعات تعویضی و وسایل مصرفی در تعمیر

- مدت‌زمان کار برای تعمیر

- هزینه‌های ایاب و ذهاب

-انتقال کولرگازی به کارگاه برای تعمیر

عیب‌یابی کولرگازی

در اینجا چند راهنمای عیب‌یابی اولیه کنترل تهویه مطبوع وجود دارد که ممکن است به شما در درک بیشتر کنترل الکترونیک تجهیزات خود کمک کند. این‌یک نوع کنترل غیر اینورتر است. توجه داشته باشید که برای انجام این کار باید دانش الکتریکی خوبی داشته باشید زیرا منبع تغذیه برد مدار چاپی LIVE است. هنگامی‌که در حال عیب‌یابی برد کنترل هستید، همیشه یک تمرین خوب است که منبع تغذیه را قطع و جدا کنید. اگر مطمئن نیستید، از یک تکنسین مجرب برای بررسی واحد خود استفاده کنید.

کولرگازی اسپلیت معمولاً به‌عنوان اسپلیت بدون داکت یا مینی اسپلیت نیز شناخته می‌شود که در آن یک واحد خارجی و یک واحد داخلی وجود دارد. یونیت خارجی شامل یک کمپرسور، یک فن و یک کندانسور است. این مکانی است که گرمای داخل از داخل به بیرون منتقل می‌شود و به محیط اطراف دفع می‌شود. واحد داخلی اساساً از یک اواپراتور، یک شیر انبساط و یک فن تشکیل‌شده است. لوله‌های مسی برای اتصال جریان مبرد بین واحد داخلی و واحد خارجی استفاده می‌شود. برق ورودی می‌تواند از واحد داخلی به واحد خارجی برسد. کولرگازی اسپلیت غیر اینورتر اساساً از یک کمپرسور روشن/خاموش تشکیل‌شده است که در آن کمپرسور یا به‌طور کامل روشن یا خاموش است. کمپرسور مبتنی بر اینورتر می‌تواند سرعت کمپرسور را بسته به بار موردنیاز تنظیم کند. در اینجا به تفکیک کنترل‌کننده معمولی برای درک بهتر اشاره می‌شود.

برد مدار چاپی کنترل اصلی: برد کنترل اصلی را می‌توان به منبع تغذیه ورودی، مدار مجتمع کنترل‌کننده میکرو کامپیوتر، ورودی و خروجی سنسور دما برای کنترل کمپرسور، سرعت فن داخلی، سرعت فن در فضای باز و نوسان هوا تقسیم کرد. ورودی AC از شبکه اصلی باید به ولتاژ DC تبدیل شود تا بتوان از آن برای تغذیه مدارهای مجتمع و درایورهای مدار الکترونیک استفاده کرد. PCB کنترل اصلی کولرگازی دو راه برای انجام این کار وجود دارد. یکی با استفاده از ترانسفورماتور پله پایین است که در آن ولتاژ AC به ولتاژی مانند 25 ولت AC یا 12 ولت AC کاهش می‌یابد. سپس این ولتاژ با استفاده از پل دیودی به‌عنوان یکسو کننده و خازن الکترولیتی برای صاف کردن ولتاژ یکسو شده به DC تبدیل می‌شود. یک تنظیم‌کننده ولتاژ 3 پین برای دریافت یک منبع تغذیه ثابت 5 ولت DC یا 12 ولت DC استفاده می‌شود. این ولتاژهای پایین برای تغذیه میکرو کامپیوتر، رله‌های DC و دیگر مدارهای مجتمع در مدار استفاده می‌شود.

شماتیک منبع تغذیه خطی

یک مدار منبع تغذیه خطی ساده

 روش دیگر استفاده از منبع تغذیه حالت سوئیچ یا SMPS است که ابعاد برد مدار چاپی را کوچک‌تر می‌کند؛ زیرا ترانسفورماتور حجیم اکنون می‌تواند با یک ترانسفورماتور کوچک‌تر جایگزین شود. این طراحی در حال رایج‌تر شدن است زیرا تلاش کوچک‌تر کردن فضای موردنیاز قطعات امری مهم است. معمولاً یک جاذب برق یا یک وریستور به ورودی منبع تغذیه متصل است. این دستگاه برای محافظت از مدار داخلی در صورت صاعقه یا افزایش برق عمل می‌کند. یک فیوز به‌صورت سری با منبع تغذیه ورودی قرار می‌گیرد تا هرگونه جریان اضافه یا اتصال کوتاهی را که در مدار اتفاق افتاده است قطع کند. این وسیله محافظ دیگری است که در بیشتر مدارهای الکترونیکی استفاده می‌شود.

mainboardair conditioner

برد گیرنده مادون‌قرمز

 برای اینکه کنترل از راه دوردستی تنظیمات را به کنترل‌کننده واحد تهویه مطبوع ارسال کند، حداقل یک برد مدار چاپی گیرنده مادون‌قرمز وجود دارد که سیگنال‌ها را از گوشی دریافت می‌کند. این گیرنده معمولاً در جلوی واحد داخلی قرار دارد و می‌توان آن را با برچسب مخصوصی که به فرکانس مادون‌قرمز اجازه عبور می‌دهد شناسایی کرد. کنترل از راه دوردستی همچنین به‌عنوان گوشی شناخته می‌شود، این‌جایی است که می‌توانید تنظیمات تهویه مطبوع را از راه دور با قرار دادن گوشی خود به سمت واحد تهویه مطبوع کنترل کنید.

دما، تایمر، حالت کار، عملکرد صرفه‌جویی در انرژی، جهت چرخش هوا، سرعت فن، یونیزر و حالت خواب ازجمله عملکردهایی هستند که معمولاً بسته به سازنده دستگاه در دسترس هستند. برای طالعه بیشتر در این زمینه به زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

در صورت خرابی کولرگازی خود هم اکنون اقدام به تعمیر کولرگازی خود کنید

با فرا رسیدن فصل بهار و شروع تعمیر وسرویس کولرگازی بازار این شغل به شدت داغ می شود و ممکن است انجام سفارشات تعمیر کولرگازی به دلیل افزایش تقاضا زمان بر باشد و با هزینه بیشتری انجام شود.در حال حاضر که در دو ماه پایانی زمستان قرار داریم بهترین زمان برای تعمیر کولرگازی می باشد.مرکز آرین کولر با داشتن امکانات فراوان و با بهره مندی از متخصصین زبده تعمیرکار کولرگازی در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

ari conditioner of aryancooler 1

____________________________________________________________________________________________________________________

 

راهنمای تلفنی تعمیرات کولرگازی

ممکن است کولرگازی شما در طول یک دوره گرما از کار بی افتد، و مجبور شوید ساعت‌ها منتظر بمانید تا یک تکنسین تعمیر تهویه کولرگازی برای تعمیر کولر شما مراجعه کند. اما ممکن است شما در جای دورافتاده باشید و هر تعمیرکاری حاضر به آمدن به محل شما نباشد. همچنین ممکن است با کار کردن با برق و تجهیزات برقی مسلط باشید و نخواهید هزینه تعمیرکار بدهید. اگر مایلید مقداری هزینه برای خرید قطعات خرج کنید، و تسلط و زمان کافی را دارید احتمالاً می‌توانید سرویس کولرگازی خود را خودتان در حدود دو ساعت تعمیر کنید.

بالطبع به‌جز مهارت نیاز به ابزارهایی نیز دارید. ابزار موردنیاز آچارفرانسه، دریل شارژی، انواع پیچ‌گوشتی، مولتی متر، دم‌باریک تستر ولتاژ. احتمال زیاد به خرید قطعاتی مانند فیوز، خازن، کنتاکتور و... نیاز پیدا کنید.

اگر تصمیم گرفته‌اید که حتماً کولرگازی را خودتان تعمیر کنید، ما می‌توانیم به‌صورت تلفنی راهنمایی‌های موردنیاز شمارا ارائه دهیم.

انواع خدمات تعمیر و سرویس کولرگازی

سرویس تعمیرات کولرگازی به دو صورت تعمیر در محل و نعمیر در تعمیرگاه انجام می شود.شرکت آرین کولر همواره سعی دارد کولرهای گازی را در محل مشتری تعمیر نماید و تحویل دهد .اما برای تعمیر برخی از ایرادات  کولر نیاز به صرف وقت زیاد و استفاده از تجهیزات سنگین و تامین قطعات وجود دارد.از این رو برخی از موارد تعمیرکولر بایستی در تعمیرگا انجام شود.دوستان نصابی که برای تعمیر کولر اعزام می شوند در صورت انجام تعمیرات در محل به صورت کامل بایستی رسید تحویل و رضایتمندی مشتری را دریافت کنند.

مشتریان عزیز بعد از تعمیر کولرگازی توسط نصاب کولرحتما سعی کنید کولر را در حالتهای مختلف تست کرده و از کارکرد صحیح کولر اطمینان حاصل نمایید.

قطعات مورد نیاز برای تعمیر کولرگازی

در تعمیر کولرگازی علاوه بر تجهیزات و لوازم و ابزار هر تعمیرکار فنی،  تجهیزاتی نظیر وکیوم،دستگاه هواگاز ولوله خم کن مورد نیاز می باشد.

همچنین در تعمیرات کمپرسور کولرگازی به دلیل اینکه امکان سوختگی خازن و سایر قطعات کمپرسور وجود دارد در صورت انجام تعمیر در محل ،

بایستی کلیه قطعات لازم برای جایگزینی در کمپرسور موجود باشد.

تعمیرات کولرگازی اینورتر

کولرهای گازی اینورتر نسبت به سایر کولرهای گازی دارای سیستم پیچیده تری می باشد.کولرهای گازی معمولی برق شهری را دریافت کرده و وارد کولر می کنند ولی در در کولرهای گازی اینورتر بردی تعبیه شده است که برق AC شهری را به برق DC تبدیل می کند.کلمه اینورتر در انگلیسی به معنی معکوس کننده و تبدیل کننده می باشد.تعمیر کولرهای اینورتر نسبت به کولرهای معمولی بسیار پیچیده تر و تخصصی تر است و نیاز به متخصصین زبده و با تجربه در این زمینه دارد.مرکز آرین کولر بزرگترین مرکز تخصصی تعمیرات کولرگازی اینورتر در جنوب غرب تهران می باشد.این مرکز کولرهای گازی معمولی و اینورتر شما را به بهترین شکل و با ضمانت تعمیر می کند.


مطالب برگزیده

محصولات پر طرفدار

ملاقات در دفتر

hide   آدرس: تهران- اسلامشهر-خیابان امام موسی کاظم -جنت ششم -پلاک 1 واحد 1

hideشماره تماس: 09122845512

021-56355400

 whatsapp

از طریق لینک واتس اپ با مدیریت در ارتباط باشید

ساعت کاری آرین کولر

hideشنبه-۴شنبه------- ۸ صبح - 12 شب

hide پنج شنبه ------------ ۸ صبح - 10 شب

hideجمعه ------------------ 8 صبح تا 10 شب

طراح سایت

   http://sitevaseo.ir  سایت: